Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Abbas: Gazze'yi De Vurun!

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
142373_Abbas_-gazzeyi-de-vurun_.jpg

Abbas: Gazze'yi de vurun!
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail işgali altındaki toprakların kurtuluşu için mücadele etmek yerine Gazze'nin vurulması istedi.

Skandal sözler, Suudi Arabistan'ın ABD desteğiyle Yemen'e yönelik düzenlediği askeri operasyonun masaya yatırıldığı Mısır'daki Arap Birliği'nin 26. Genel Zirvesi'nde sarf edildi. Arap Birliği üyesi ülkeler tarafından Yemen'e düzenlenen saldırıya kimsenin karşı çıkmamasından cesaret alan ve kaos ortamından istifade ederek Gazze'deki Hamas yönetimine karşı hasmane tutumunu yeniden gösteren Abbas, “Umuyorum ki Arap ülkeleri Yemen'de izledikleri politikayı, iç çatışmalar ve ayrılıklardan acı çeken Filistin, Suriye, Libya ve Irak gibi ülkelerde de uygular” ifadelerini kullandı.

Abbas'ın skandal açıklamalarından bir gün önce de Filistin liderinin Dini İşler Müsteşarı Mahmud el-Habaş, Suudi Arabistan'ın öncülüğünde Yemen'de başlatılan “Kararlılık Fırtınası” operasyonunun, Gazze'yi de kapsamasını istemişti. Abbas yönetiminden art arda gelen açıklamalar Hamas tarafından sert dille kınanırken, Gazzelileri de sokağa döktü. Hamas ve İslami Cihad hareketinin çağrısıyla Gazze'nin kuzeyindeki Cabalya Mülteci Kampı'nda protesto gösterisi düzenlendi.

Eyleme katılan Hamas liderlerinden Muşir el-Mısri, Gazze'yi yenmek isteyenlere merhamet edilmeyeceğini, “İsrail Başbakanı Benyamin Netahyahu'ya merhamet edilmediği gibi Abbas'a da merhamet gösterilmeyeceğini” söyledi. Abbas'ın daha önce Gazze'yi “isyancı bölge” olarak tanımladığını, halkına karşı dünyayı kışkırttığını, halkı aleyhine İsrail'le çalıştığını ve “Gazze'yi vuracak Ortak Arap Gücü'yle” tehdit ettiğini belirten Mısri, Fetih'e “Filistin milli çizgisinin dışında” olarak tanımladığı Abbas'ın açıklamalarından uzak olduğunu ilan etmesi yönünde çağrıda bulundu.
(Ajanslar)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ruhunu şeytana satmış tağut mahmud abbas.Bu rezil açıklama bundan beklenir.Kendi ülkesini ucuz ucuz sattı.Bu adamın zaten batıl olan milliyetçilik davası da sahte.(not:hamasıda sevmiyorum çünkü akidesi bozuk ama en azından bu derece ihanet belki yapmaz)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Hamas'ında eline fırsat geçerse aynı şeyi yapacağına inanıyorum. İbn-i Teymiyye camisi baskınını unutmadık daha.

onu bende unutmadım,Allah'ın laneti yapanların üzerine olsun.Allah bu sapkın hamas cemaatini ıslah etsin.Ben sadece mahmud abbas ile kıyasladım.Bildiğim kadarıyla İslamla hiçbir alakası yok mahmud abbasın. Kendini İslama bile nispet etmiyor mahmud abbas ve ekibi.

hamas'ın bir bölümü riddete düştüysede geri kalanıda sapık olsada içlerinden müslümanlar çıkabilir halen.Oysaki mahmud abbas ekibi bu kadar bile değil.Alayı kafir onların.

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Elbetteki MAAMUD abbas ile kıyaslanamaz. Çünkü o tam bir yahudi uşağı. Yaser Arafatın ölümünde bile parmağı olduğu söyleniyor. Diğer yandan orada gerçekleri bilmeyen gariban, mazlum halkı da hamas yönetimi ile bir tutmuyorum. Onların tek derdi yahudi zulmünden kurtulmak ve Mescid-i aksayı korumak. Son savaşta israil kefereleri sıkıştığı halde Hamas barış yaptı. Bide ortada kazandııık kazandııık diye naralar attılar. Sonuç ne oldu 3-5 gün sonra gene bombaladı yahudi keferesi.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar sizin kafaniz yerinizde mi? Bilmeden su yerine kafa bulandirici birsey mi iciyorsunuz, elinizde bir delil, ayirt eden netlestiren bir hüküm olmadan nasil kiyaslar yapiyorsunuz sasirmamak elde degil, sizin mantiginizla düsünenler bugün isid catisi altinda yine ayni mantikla müslümanlari katletmektedir. Utanmazsaniz diyeceksinizki bunlar haca tapanlarla aynidir.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konuyu attıktan sonra gelen mesajlara bakınca,içimden çok şey yazmak geldi,kendimle çok mırldandım,ama vaz geçtim,yazamadım,şaşıyorum artık,gidip geliyoruz aynı konular ve meseleler ve yorumlar,bir ilerleme yok,hep yermizde sayıyoruz,ve bazı kalıplardan sıyrılamıyoruz,artık ciddi cidd bende şüpheye düşüyorum,acaba sorun bendemi var,kendimi yanlız hissediyorum,adeta bir fırtınalı denizde kayığa küreksiz binmiş gibiyim,her meselede aradaki bakışlar ve meseleler o kadar derinleşiyorki,adeta dipsiz bir uçurumun kenarında gibiyim.mesele hamas meselesi,şunu bunu yaptı meselesi değil,neden ortak bir amaç ve ortak bir meselede bu kadar ortada duruyoruz diye kendimi yiyip bitiriyorum,ama görüyorumki çok azı hariç en azından büyle bir derdimiz bile yok..umutsuz oluyorum,ümidim bazen kalmıyor diyorum ama sonra Rabbbimden asla ümit kesimemesi gerektiğini hatırlıyorum,gerçi Rabbimden yana ümid sorunum yok,benim müslüman kardeşlerimden yana ümitsizlik sorunum var,her meselede hemen işin karamsar yönü,veya ayrılık yönünü ortaya çıkartmaya o kadar kendimizi endekslemişizkineredeyse hiç bir güzel tarafı göremiyoruz...yazık değilmi bize,kendimizi,kardeşlerimizi büyle heba ediyoruz...
çok şey yazmak istiyorum ama ondan bile çekiniyorum,yüreğim kaldırmıyor artık,ama bakalım nereye kadar...Rabbim sonumuzu hayr eyle...

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konuyu attıktan sonra gelen mesajlara bakınca,içimden çok şey yazmak geldi,kendimle çok mırldandım,ama vaz geçtim,yazamadım,şaşıyorum artık,gidip geliyoruz aynı konular ve meseleler ve yorumlar,bir ilerleme yok,hep yermizde sayıyoruz,ve bazı kalıplardan sıyrılamıyoruz,artık ciddi cidd bende şüpheye düşüyorum,acaba sorun bendemi var,kendimi yanlız hissediyorum,adeta bir fırtınalı denizde kayığa küreksiz binmiş gibiyim,her meselede aradaki bakışlar ve meseleler o kadar derinleşiyorki,adeta dipsiz bir uçurumun kenarında gibiyim.mesele hamas meselesi,şunu bunu yaptı meselesi değil,neden ortak bir amaç ve ortak bir meselede bu kadar ortada duruyoruz diye kendimi yiyip bitiriyorum,ama görüyorumki çok azı hariç en azından büyle bir derdimiz bile yok..umutsuz oluyorum,ümidim bazen kalmıyor diyorum ama sonra Rabbbimden asla ümit kesimemesi gerektiğini hatırlıyorum,gerçi Rabbimden yana ümid sorunum yok,benim müslüman kardeşlerimden yana ümitsizlik sorunum var,her meselede hemen işin karamsar yönü,veya ayrılık yönünü ortaya çıkartmaya o kadar kendimizi endekslemişizkineredeyse hiç bir güzel tarafı göremiyoruz...yazık değilmi bize,kendimizi,kardeşlerimizi büyle heba ediyoruz...
çok şey yazmak istiyorum ama ondan bile çekiniyorum,yüreğim kaldırmıyor artık,ama bakalım nereye kadar...Rabbim sonumuzu hayr eyle...

+

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben elimde bir delil olmaksızın bir şey demiyorum. Delilleri apaçık bir şekilde ümmet için ortaya koyan kişi de ben değilim. eğer görüntülü ve sesli bir delil istenmiyor ise Şu aşağıdaki linkler umarım delil olarak kabul edilir. Aşağıdaki linklerde Makdisinin Hamas'a reddiyeleri var. bu reddiyeler başkaca linkler de de bulunabilir. Ben bunları ilk önce just.paste.it de okumuştum. Bir taraftan Havaric ten kaçınırken irca ehlinden de olmamak gerekiyor. Orta yolda olmaya çalışmak gerekiyor. Yanılıyormuyum yoksa?

Eğer @IsLaM4eVeR 'ın sözünü yanlış anlamış isem de doğru maksadın ortaya çıkması ile hakkını helal etmesini isterim.

1. LİNK : http://www.milligorusportal.com/showthread.php?t=27844

a) HAMAS Akideni Düzelt İnsanlardan Değil Sadece Allah'tan Kork
b) BİZ VE HAMAS AYNI MENHEC ÜZERE DEĞİLİZ

2. LİNK :
Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi’nin Hamas Müftüsüne Cevabı (Er-Reddü’l Emsel)
https://taifetelmansura.wordpress.c...isinin-hamas-muftusune-cevabier-reddul-emsel/

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben elimde bir delil olmaksızın bir şey demiyorum. Delilleri apaçık bir şekilde ümmet için ortaya koyan kişi de ben değilim. eğer görüntülü ve sesli bir delil istenmiyor ise Şu aşağıdaki linkler umarım delil olarak kabul edilir. Aşağıdaki linklerde Makdisinin Hamas'a reddiyeleri var. bu reddiyeler başkaca linkler de de bulunabilir. Ben bunları ilk önce just.paste.it de okumuştum. Bir taraftan Havaric ten kaçınırken irca ehlinden de olmamak gerekiyor. Orta yolda olmaya çalışmak gerekiyor. Yanılıyormuyum yoksa?

Eğer @IsLaM4eVeR 'ın sözünü yanlış anlamış isem de doğru maksadın ortaya çıkması ile hakkını helal etmesini isterim.
1. LİNK : http://www.milligorusportal.com/showthread.php?t=27844
a) HAMAS Akideni Düzelt İnsanlardan Değil Sadece Allah'tan Kork
b) BİZ VE HAMAS AYNI MENHEC ÜZERE DEĞİLİZ

2. LİNK :
Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi’nin Hamas Müftüsüne Cevabı (Er-Reddü’l Emsel)
https://taifetelmansura.wordpress.c...isinin-hamas-muftusune-cevabier-reddul-emsel/

Hamas bu hatayi yapmakla kafir mi oldu?

Makdisi hamasin bu fiilinden dolayi onlari toptan tekfir mi etti?

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1. Benim Cümlelerimde sen toptan kafirdirler gibi bir cümle veya o anlama gelecek bir cümle gördünmü? Diğer Akhi'lerin de cümlesinde ben göremedim. Bu durumda bizim sana kafan yerinde mi şeklinde soru sormamız veya sarhoşluk verici bir şey kullanıyor olmakla itham etmemiz ne kadar doğru olur.? bu tür bir sözü bir müslümanı tahkir etmek için kullanmanı uygun görmedim. Eğer ki niyetin tahkir etmek değilse zannımdan dolayı Allah'tan mağfiret dilerim.
2. Makdisinin bu 3 risalesini dikkatli bir şekilde okudunmu?
3. Tüm bunlardan dolayı onlara eğer hak demiyorsak sapkın denilmesinden, şirke bulaştılar denilmesinden daha doğal bir cümle olabilirmi?
4. Bizim sözlerimizin içerik olarak senin şu söylediklerinden hiç bir farkı yok. Senin sözlerin ve yazdığın yerin linki aşağıdadır. 1. sayfada ise makdisinin o günlerde yazmış olduğu risalesi vardır.

https://www.islam-tr.org/konu/hamas-icinizde-akli-basinda-olan-biri-yok-mu.11164/page-3

"Tekrar ediyorum çizgi aynı değil. Yusuf El kardavi hakkındada bir yeri bilmek için içinde olmak lazım, suuddan da alimler var oturduğu yerden ahkam kesen fetva veren, bize kalsa türkiyeden de bu şekilde ahkam kesen fetva verenler çıkar.Benim demek istediğimi iyi anla. Hamasın alimlerinin dedikleri tartışılır,araştırılı nitekim bir sonuçda çıkar , o insanlar ister tekfirci olsun ister olmasın bu hamasın çizgisinin HAK olduğunu göstermez.

vallahi babam olsa gidip bir yandan cihad etse bir yandanda sosyalist partilerle rey verip başa geçmeye kalksa onu hak görmem, Resulullah sav'in metodu üzerine metod kurulmaz. Savaş hile dedik anladık ancak bu savaşın hilesi de bir yere kadar onca şeye onlar yaptıysa doğru demek de bir yere kadar.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
baska banlanmak isteyen var mi beni ugrastirmayin, meseleyi islatip islatip getiriyorsunuz, makdisinin elestirisi daha piyasada yokkende biz elestiriyorduk hamasin bu yaptigini ama herhangibi hatadan dolayi hamasi toptan, kominist kafirlerle bir tutmadik, siz hem bir tutuyorsunuz hem de utanmadan, gecip karsima nerede kafir demisiz diyorsunuz, böyle laubalilik olur mu?

Hamas bi kac kardesimizi katletti diye forumda hamasi defalarca tekfir edenler neden isidin her gün hamasin katlettiginin 100 katini katletmesine ve isidin acikdan diger gruplari tekfir etmesine giki cikmaz.

not: hamasi ( kastettiklerim, sevenleri ve filistin halki olmak üzere toptan mutedil alimlerden 1 kisi tekfir ettiyse buyrun delilleri ile gelin)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Akhi bu konuda neden hemen banlıyorsun anlamıyorum ...
Anlata anlata çözmeliyiz ...

Anlatmadigimi nereden cikardin ahi, aylardir ayni meseleler forumda isitilip isitilip geliyor. Artik iyice zaman kaybi olmaya basladi bunlarin bu durumu.

Daha iyi bir yöntemi basarabilirseniz seyirci olarak sizi takip ederim ama su konuya müdahale etmesem sirayla tekfir etmeye devam edecekler, kimsede cikip yahu siz kimsiniz diye sormuyor. Anlatmakdan kasit bu sekilde susmak ise ben susamiyorum.