Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Abdestli (!) Munâfık Masonlar - FULL

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yerli Abdestli (!) Munâfık Masonlar - FULL

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Esselamu aleykum we rahmetullah hocam,
MaşeAllah bu belgesel de diğerleri gibi çok güzel ve tahrifatı iyice açıklamış fakat bazı noktalar dikkatimi çekti;
Özellikle 43. dakikadan itibaren Muhammed Abduh ve Cemaleddin Afganinin Osmanlıya karşı haricileri de ayaklandırdığı dile getiriliyor ki videodaki devleti savunmak ile alakalı genel havadan haricilerden kasdın Muhammed b AbdulVahhab olma ihtimali var gibi.. Yine devamla Hasan el Bennanın bu mektebten(mason localarından) yetiştiğini ve Seyyid Kutubun da bu mektebten yetişip harici tekfirci(bu ifadede sanki akla ilk gelen işide, tağutu tekfir eden diğer Muvahhid mucahidler de dahil gibi) fitnenin kurucusu olduğu iddiası mevcud, sonra devamla 45:06 da yine devleti savunma refleksi..
Adil olmak kaydıyla onlar da eleştirilebilir ama böyle "harici tekfirci fitneci" diye damgalanmaları beni şaşırttı ve üzdü.. Bunun dışında genel olarak çok faydalı belgesel, Allah swt kalblerimizi ve ayaklarımızı razı olduğu İslam'da sabit kılsın. Amin.

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamu aleykum we rahmetullah hocam,
MaşeAllah bu belgesel de diğerleri gibi çok güzel ve tahrifatı iyice açıklamış fakat bazı noktalar dikkatimi çekti;
Özellikle 43. dakikadan itibaren Muhammed Abduh ve Cemaleddin Afganinin Osmanlıya karşı haricileri de ayaklandırdığı dile getiriliyor ki videodaki devleti savunmak ile alakalı genel havadan haricilerden kasdın Muhammed b AbdulVahhab olma ihtimali var gibi.. Yine devamla Hasan el Bennanın bu mektebten(mason localarından) yetiştiğini ve Seyyid Kutubun da bu mektebten yetişip harici tekfirci(bu ifadede sanki akla ilk gelen işide, tağutu tekfir eden diğer Muvahhid mucahidler de dahil gibi) fitnenin kurucusu olduğu iddiası mevcud, sonra devamla 45:06 da yine devleti savunma refleksi..
Adil olmak kaydıyla onlar da eleştirilebilir ama böyle "harici tekfirci fitneci" diye damgalanmaları beni şaşırttı ve üzdü.. Bunun dışında genel olarak çok faydalı belgesel, Allah swt kalblerimizi ve ayaklarımızı razı olduğu İslam'da sabit kılsın. Amin.
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh kardeşim ;
Evvela dikkatin için Rabb'im radı olsun ; mâlum video Azerbeycan yapımı ve o lisanda. İlk izlememde tam olarak anlayamadığım ve olumsuz manada olamaz düşüncesiyle baştan sona dikkatlice de izleyip tetkik etmemiştim. Şimdi dediğin konulara daha dikkatlice bakınca bilhassa şehidlerimiz Hasan el Benna ve Seyyid Kutub hakkında olumsuz manada yorumladığını fark ettim. Bu sebeble bu kısımları videodan kesmeye çalışıp yeniden yükleyeceğim. Muhammed b. Abdulvehhab hakkında bir şey demediğinden (yahud açıkça bir şey demediğinden ya da ben anlamadığımdan) buraya dokunmayacağım. Video düzgün haliyle yükleyince buradan bildireceğim inşeAllah

Son düzenleme:
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh kardeşim ;
Evvela dikkatin için Rabb'im radı olsun ; mâlum video Azerbeycan yapımı ve o lisanda. İlk izlememde tam olarak anlayamadığım ve olumsuz manada olamaz düşüncesiyle baştan sona dikkatlice de izleyip tetkik etmemiştim. Şimdi dediğin konulara daha dikkatlice bakınca bilhassa şehidlerimiz Hasan el Benna ve Seyyid Kutub hakkında olumsuz manada yorumladığını fark ettim. Bu sebeble bu kısımları videodan kesmeye çalışıp yeniden yükleyeceğim. Muhammed b. Abdulvehhab hakkında bir şey demediğinden (yahud açıkça bir şey demediğinden ya da ben anlamadığımdan) buraya dokunmayacağım. Vido düzgün haliyle yükleyince buradan bildireceğim inşeAllah

Amin hocam Allah swt cümlemizden razı olsun. Allah swt faydalı ilminizi, salih amelinizi ve ihlâslı azminizi artırsın, öpülesi ellerinize sağlık..

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt