Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdullah Bin Muhammed El Ğuneyman: “işid Harici Hükmündedir”

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Dünyaca ünlü selefi âlimlerinden ve davetçilerinden olan, aynı zamanda akide profesörü olarak Mescid-i Nebevi’de dersler veren Şeyh Abdullah b. Muhammed el-Guneyman da, ‘IŞİD’in Müslümanları öldürmekle suç işlediğini ve onların harici hükmünde olduğunu’ söyleyen bir konuşma yaptı.

Abdullah b. Muhammed el-Ğuneyman; Daha önceki bir konuşmasında Suriye’de Esed’e karşı ayaklanmayı desteklemiş, ‘Suriye’deki Müslümanları savunmak dünya Müslümanlarının üzerine bir görevdir. Müslümanlar, Suriye’de yapılanları kendilerine (İslam ümmetine) doğrudan yapılmış bir saldırı olarak görmek zorundadır’ şeklinde konuşmuştu.

IŞİD hakkındaki gündemdeki son videosunun Türkçe çevirisi:

Soru: Size Suriye’deki gelişmeler ve İslam devletinin hilafet ilanı hakkında soru sormak istiyorum; yaptıkları hilafet ilanı meşru mudur? Biz çok büyük sıkıntıya girdik. Onlara katılıp katılmama konusunda kararsız kaldık.

El Cevap Şeyh Guneyman: Hayır, onlara güvenmek ve yanlarına gitmek caiz değildir. Onlar yoldan çıkma bakımından haricilerden kötü durumdadır. Onlar Müslümanları öldürüyorlar, hak ve batıl arasında ayrım yapmıyorlar.

Soru: Bir de kardeşlerden bir soru var şeyh bana dediler ki IŞİD’in arasında Müslümanları tekfir etmeyen ve kanını dökmeyen gençler var. Bizim sorumuz şu: Bu kardeşlerin IŞİD’in arasında bulunması onları asi yapar mı ve sizin onlara nasihatiniz nedir?

El Cevap Şeyh Guneyman: Bana göre onların arasında bulunan onlar gibidir. Çünkü bozuk bir menheci kesinlikle kınamak lazım. Onların durumu Müslümanları tekfir edip öldürenlerle durumu birdir. Onlara yardım etmek caiz değildir.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İyide Hocam , İşid karşısın, doğru zaten böyle, ama ÖSO sapiklari desteklenmesinden tövbe et. Onlar İşidden elbett daha iyi, ama küfür demokrasisinini suriye getirecekler. Bu batıl yola baş vuran kimseleri niye destekledi???

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İyide Hocam , İşid karşısın, doğru zaten böyle, ama ÖSO sapiklari desteklenmesinden tövbe et. Onlar İşidden elbett daha iyi, ama küfür demokrasisinini suriye getirecekler. Bu batıl yola baş vuran kimseleri niye destekledi???
Kardes bu seyhin Öso'yu destekledigine emin misin?

Üst Ana Sayfa Alt