Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdullah Yolcu Hocanin Sohbetleri Dinlenebilir Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Abdullah yolcu dinlenirmi ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Oy verme ile alakali mevzular haric dinlenilmesinde sakinca yok sahsimca. Ancak oy verme konusunda saptigi gibi insanlarida son derece siddetli sekilde saptirmaktadir. Allah islah etsin. 100 mevzu varsa 5 mevzu bu dedigim oyla alakali mevzulardir geriye kalan 95 mevzuda cok güzel tespitleri vardir.

Oyla alakali mevzuda kesinlikle paralel olmamakla beraber yine kendisinin yazmis oldugu delilleriyle ehli sünnetteki iman kitabi türkiyede kendi alaninda kaynak kitaplarin basinda diyebilirim. Iman adli eseri okudukdan sonra oyla alakali mevzulardada kendisi dahil kimse Allahin izniyle sizi saptiramaz diyebilirim.

Tabii kim olursa olsun kör taasubcu olmamak gerek yine ayni keza toptan atmakda dogru degil.

Allah önde olan hocalarimizi, telefisinden, tekfircisine, geri duranindan fazla önde gidenine, hepsinin hatalarini düzeltsinde bir birlik icerisinde bizlere birlesebilmeyi nasip eder.

Bu durumda da aslinda kendisine talebe, ögrenci, ilim talep eden yani geride duruyorum diyen her kim varsa is aslinda bunlarda bitiyor, bizler ne zamanki temel meselelerde hocalarimiza dur diyebilirsek, bak bu böyle degil diyip ayrisma yerine hak yolda birlesebilmeyi deneyebilirsek cok daha farkli olacaktir.

Ancak farklilik ararsak ayrilik ararsak sayilmayacak kadar cok buluruz.

Ne zamanki farklilik yerine dogrular üzerinde ( temel akide kirmizi cizgidir )konusmayi ve birlesebilmeyi becerirsek o zaman ilerleme kaydedilir.

Sahsi görüsümdür, siteyi baglamaz.

Allah en dogrusunu bilir.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Oy verme ile alakali mevzular haric dinlenilmesinde sakinca yok sahsimca. Ancak oy verme konusunda saptigi gibi insanlarida son derece siddetli sekilde saptirmaktadir. Allah islah etsin. 100 mevzu varsa 5 mevzu bu dedigim oyla alakali mevzulardir geriye kalan 95 mevzuda cok güzel tespitleri vardir.

Oyla alakali mevzuda kesinlikle paralel olmamakla beraber yine kendisinin yazmis oldugu delilleriyle ehli sünnetteki iman kitabi türkiyede kendi alaninda kaynak kitaplarin basinda diyebilirim. Iman adli eseri okudukdan sonra oyla alakali mevzulardada kendisi dahil kimse Allahin izniyle sizi saptiramaz diyebilirim.

Tabii kim olursa olsun kör taasubcu olmamak gerek yine ayni keza toptan atmakda dogru degil.

Allah önde olan hocalarimizi, telefisinden, tekfircisine, geri duranindan fazla önde gidenine, hepsinin hatalarini düzeltsinde bir birlik icerisinde bizlere birlesebilmeyi nasip eder.

Bu durumda da aslinda kendisine talebe, ögrenci, ilim talep eden yani geride duruyorum diyen her kim varsa is aslinda bunlarda bitiyor, bizler ne zamanki temel meselelerde hocalarimiza dur diyebilirsek, bak bu böyle degil diyip ayrisma yerine hak yolda birlesebilmeyi deneyebilirsek cok daha farkli olacaktir.

Ancak farklilik ararsak ayrilik ararsak sayilmayacak kadar cok buluruz.

Ne zamanki farklilik yerine dogrular üzerinde ( temel akide kirmizi cizgidir )konusmayi ve birlesebilmeyi becerirsek o zaman ilerleme kaydedilir.

Sahsi görüsümdür, siteyi baglamaz.

Allah en dogrusunu bilir.

Hocam bahsettiğiniz kitap bu mu

165.jpg

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Bir de bu var

71.jpg

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
evet ahi bu. Kaynak bir kitapdir. Bir cok aliminde kitap üzerinde onayi vardir. Bircok kez sohbetlerini yaptim, gercekten cok degerli bir eser.

EyvALLAH hocam sağolun. Peki bu kitap hakkında bir bilginiz var mı acaba?

227.jpg

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Peki bir soruda ben sormak istiyorum, Abdullah Yolcu'nun ilmi derecesi ne? Alim denir mi?

Akhi kendisinden dinlediğim kadarıyla (internetten yani) baya bir alimden ders almış ama alim denir mi orasını bilmiyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Peki bir soruda ben sormak istiyorum, Abdullah Yolcu'nun ilmi derecesi ne? Alim denir mi?

ahi alim kavraminin acilmasi gerek, malesef biz alim deyince saniyoruzki o kisi ibn teymiyye gibi mi yoksa degil mi? Bu yanlis bir görüstür. Soruna yanit olarak diyebilirim ki kendisi bizzat müslüman alimler birliginin kurucularindandir. Ilmi olarak türkiyede sayili kisiler arasindadir ki ders aldigi alimler ve piyasaya cikardigi kitaplar buna delildir. Aslinda ilim ve ilmini yansitma acisindan son derece geridedir. Kendisini özelden tanidigim icin diyorum son derece donanimli biri. Geride kalmasinin baslica sebebi yaninda saglam adamlar yoktur ( onu ön plana cikarabilecek ve müslümanlarin istifade edebilecegi sekilde yönlendirebilecek kapasitede destekcileri yoktur - nureddin yildizda oldugu gibi bir ekibi asla olmadi) ayrica türkce olarak geride oldugundan tam kapasitesini yansitamiyor.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
evet ahi güzel bir kitapdir ancak ilk tercihiniz iman adli eser olmali zaten onu okursaniz gurabadan cikan benzer kitaplari okumasanizda olur zira iman kitabi icerik olarak hepsini icerisine almaktadir.

EyvALLAH hocam sağolasınız.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi alim kavraminin acilmasi gerek, malesef biz alim deyince saniyoruzki o kisi ibn teymiyye gibi mi yoksa degil mi? Bu yanlis bir görüstür. Soruna yanit olarak diyebilirim ki kendisi bizzat müslüman alimler birliginin kurucularindandir. Ilmi olarak türkiyede sayili kisiler arasindadir ki ders aldigi alimler ve piyasaya cikardigi kitaplar buna delildir. Aslinda ilim ve ilmini yansitma acisindan son derece geridedir. Kendisini özelden tanidigim icin diyorum son derece donanimli biri. Geride kalmasinin baslica sebebi yaninda saglam adamlar yoktur ( onu ön plana cikarabilecek ve müslümanlarin istifade edebilecegi sekilde yönlendirebilecek kapasitede destekcileri yoktur - nureddin yildizda oldugu gibi bir ekibi asla olmadi) ayrica türkce olarak geride oldugundan tam kapasitesini yansitamiyor.

Anladım abi Allah seni cehennem azabından korusun cevap verdiğin için.

A Çevrimdışı

Al Hanevi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Küreselanaliz'de Abdullah Yolcu ile ilgili bir yazı vardı Allahu alem o yazıyı hiç unutmam. Ocak 2016'da yayınlanmıştı Suud idam edilen alimlerle ilgili. Açıkçası böylesine aleni bir tarafgirlik ve göz mühürlenmesini bekliyordum desem yalan olur sadece yazıklar olsun diyebildim. Yazıyı atıyorum okursunuz.

A Çevrimdışı

Al Hanevi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Guraba yayınları ve Gureba-Der’in yöneticisi olarak tanınan Abdullah Yolcu, Suud Hükumetinin katlettiği Mücahitler ve İslam alimlerinden oluşan 46’ya yakın Şehid (inşAllah) için ”Sapıklar”, ”Hariciler” ve ”Öldürülmeleri zaruridir, böylelerinin kanları helaldir” ifadelerini kullandı. (1)

”Kim, yokluğunda kardeşinin etini (nefsini) savunursa , Allah’ın o kimseyi cehennemden kurtarması kesinleşmiş demektir.” (Beyhakî, Şu’abü’l-İmân, VI, 112-113)

Küresel Cihad hareketi El Kaide, söz konusu idamlar ile ilgili yapmış olduğu açıklamada:“Suud Devleti mücahitlerin kanını, miladi yılın başlangıcında kutlanan haçlı bayramında haçlılara kurban olarak sundu.” dedi.

AQAP(AYEK) ve bir çok direniş hareketi olayı sert bir şekilde kınayarak, daha önce idamlar ile alakalı uyarıda bulundukları Suudi hükumetini tehdit etti.

Öte yandan Suudi Hükumetinin yapmış olduğu bu zulüm ve katliamı aklama gayesi ile hareket eden Suud hükümetine yakın bazı isimler olayı saptırmak ve masumlaştırma gayesi ile açıklamalarda bulundular.

Abdullah Yolcu da bu isimlerden biri. Abdullah Yolcu, söz konusu olayı değerlendirme adına büyük bir zulme imza attı.

“İslâm aleminde bir tane bile alim bunu (idamları) mesele yapmadı. İdam edilenler haricilerdir”dedi. Suud hükumetinin katlettiği alimlere ve mücahitlere ”Şehid” denilmesini dahi hazmedemeyerek ”Ancak Peygamber sallahu aleyhi ve sellemin vahiy yolu ile bildirdiği kimselere şehit denebilir.”dedi.

Elbette biz insanlar kimlerin Allah subhanahu ve teala katında şehitler olduklarını bilemeyiz lakin Allah yolunda (Fiisebilillah) öldürülenlere inşAllah şehittirler deriz.

”Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.”Bakara Suresi 154

Evet; Suud hükümeti, geçtiğimiz günlerde alimlerden ve ilim talebelerinden bir grubu ve asrımızdaki haçlı saldırılarına karşı mücadele eden mücahitleri idam etti. Oysa bu kişiler, haçlı saldırılarına karşı canlarını verdiler, mallarını infak ettiler ve Allah’ın insanlardan açıklamaları için söz aldığı hak kelimesini her yerde söylediler.

Peki “fi sebilillah” yaşayan bu insanlara neden şehadeti yakıştırmayalım? Bizler inşAllah bu kardeşlerimizin şehit olduğunu ümit ediyoruz.

Suud hükumetinin katlettiği kardeşlerine ”inşAllah alimlerimiz ve kardeşlerimiz şehittir” diyenleri eleştiren ve ”Kimlerin şehit olduğunu ancak Allah bilebilir.” diyen Abdullah Yolcu, Zehran Alluş için rahatlıkla ”Allah, Zehran’a istediğini verdi” diyebiliyor. ” Zehran Alluş’un babasına, tebrik ederiz seni oğlun Şehid oldu dediler. Ne mutlu sana ki oğlun gözlerinin önünde şehit oldu.” da diye biliyor.

ve ardından ”Yarım saat sonra haber geldi Zehran inşAllah Şehit düşmüştür, Zehran inşAllah şehit oldu. ”Allah Zehran’a istediğini verdi” sözlerinide rahatlıkla ekleyebiliyor.

Hatta ilgili beyanatı yaptığı resmi sitesindeki videonun başlığı dahi şu şekildedir. ”Zehran Alluş’un şehid edilmesi hakkında.” (2) Başlıkta”inşaAllah” ibaresi dahi yer almamaktadır. Size caiz olan veya caiz olarak gördüğünüz hüsnü zan, eleştirdiğiniz Müslümanlar için neden geçerli değildir?

Bizler gönül rahatlığı ile diyoruz ki; inşAllah şerefli bir şekilde Esed diktatörüne karşı savaşan Zehran Alluş da, Suudî diktatörüne karşı direnen ve hakkı söylediği için Suudi rejimi tarafından katledilen alimlerimiz ve mücahit kardeşlerimizde şehittir. Rabbimizden bunu ümit ediyoruz. Hesapları görecek olan alemlerin rabbi olan Allah subhnahu ve teala dır.

Abdullah Yolcu, Suud hükumetinin katliamıyla ilgili videodaki açıklamalarının ilerleyen bölümlerinde, eleştiriyi bırakarak iftiralara başlıyor ve ”Suud hükumetinin inşaAllah şehit ettiği alimlerin ve Mücahitlerin serbest bırakılmaları halinde IŞİD’e katılarak Müslüman kanı dökeceklerini” iddia ediyor.

Bu bir kehanet midir? İnşaAllah şehit edilen alimlerimizin ve kardeşlerimizin cemaatlerine dahi ulaşamayan bu gaybi bilgi Abdullah Yolcu tarafından nasıl elde edilmiştir? Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Bu ap açık delilsiz bir uydurma ve iftiradır.

”Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” Maide Suresi 8. ayet

Dün Şeyh Usame bin Ladin’e takabbelAllah ”Usame inşaAllah Şehittir” diyen sen bu gün askerlerine onlar haricilerdir diyebiliyorsun? Bu nasıl bir çelişkidir?

Ebû Saîd el-Hudrî, (r.a.), “Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu” demiştir: “Cihadın en üstünü zâlim sultana karşı doğruyu söylemektir.”

(Ebû Davud, Melahim 17; bk. Tirmizî, Fiten 13; Nesâî, Bey’at 37; İbn Mâce, Fiten 20; Ahmed b. Hanbel, Müsned, III)

İşte alimlerimiz ve kardeşlerimiz Zalim Diktatörlere boyun eğmeyerek inşaAllah şerefli bir Şehadete yürüdüler.
el Kaide tebalarını ve sempatizanlarını üslupsuz ve aşırı olmak ile itham eden bu camia son günlerde yaptıkları açıklamalar ile durumun tam tersi olduğunu defalarca gözler önüne serdi.

Zehran Alluş tarafından alimlerimize ”Köpekler” deniliyor ve ”katliamcılar” olarak kendilerine iftiralar ediliyor, hiç bir zaman vermedikleri fetvaları verdikleri iddia ediliyor. Abdullah Yolcu onları ”Sapıklar ve Hariciler” olarak itham ediyor ve ”Kanlarının helal” olduğu fetvasını kolaylıkla verebiliyor. Hatta Mücahitlerin kimlikleri dahi kasıtlı olarak, başlarına bir hal gelmesi için bu şahısların tebaları tarafından sosyal medyada istihbarat servisleri için servis edilebiliyor. Sonrasında ise aşırı ve üslupsuz olanlar ise Muvahhid gençler oluveriyor. Allah için siz nasıl hüküm veriyorsunuz?

Allah ondan razı olsun ibn-i Teymiyye’ye soruldu: ‘

‘Hak ehli nerededir? ” Dedi ki: ”Ya zindanda, ya cenk meydanında ya da kabirde…”

Evet Suud’un şehit ettikleri Resulullah’ın salllalahu ve sellem bildirdiği şu üç mekanda da yer aldı. Bizim tabi olduklarımız ise İbn-i Teymiyye’nin işaret ettiği şu üç mekanın en azından birinde bulunan kimselerdir, sıcak koltuklarından fetvalar veren ve hakaretler eden sizlerin çelişkili ve iftira içeren sözlerinin ise bizler için bir değeri bulunmamaktadır.

Sizlerin sözleri bu güzel kardeşlerimizin bizim gözlerimizdeki değerlerini düşürmez.

”Şeriat koruyucuları şeriat adına, Bel’am alimlerin fetvasıyla öldürüldü. Allah onların belalarını versin.” Faziletli Şeyhimiz Ebu Muhammed el Makdisi

1- Abdullah Yolcunun ilgili konuşması

2- Abdullah yolcudan Zerhan Alluş’a mersiye

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Küreselanaliz'de Abdullah Yolcu ile ilgili bir yazı vardı Allahu alem o yazıyı hiç unutmam. Ocak 2016'da yayınlanmıştı Suud idam edilen alimlerle ilgili. Açıkçası böylesine aleni bir tarafgirlik ve göz mühürlenmesini bekliyordum desem yalan olur sadece yazıklar olsun diyebildim. Yazıyı atıyorum okursunuz.

O yazıyı ben de görmüştüm ama her insanın hatası vardır ve olacaktır da. Ancak sırf bir hata yaptı diye de hocaları toptan/komple silmemek gerekir.

A Çevrimdışı

Al Hanevi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hatasından dolayı komple silinmesi diye birşey olamaz zaten konu Abdullah Yolcu olunca kardeşler her haliyle ele aldığından dolayı paylaşmadan edemedim. Ki zaten kendi yorumum değil makaleyi paylaşmış oldum.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Hatasından dolayı komple silinmesi diye birşey olamaz zaten konu Abdullah Yolcu olunca kardeşler her haliyle ele aldığından dolayı paylaşmadan edemedim. Ki zaten kendi yorumum değil makaleyi paylaşmış oldum.

EyvALLAH akhi. Dediğim gibi her insanın hatası vardır. Bize düşen de hocaların doğru görüşleri alıp yanlış görüşlerini bırakmaktır. Vesselam.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah yolcu ile Ebu Zerka nın bir bağlantısı varmı ? Öğrenci hoca gibi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

kardes nicin terbiyesizlik yapiyorsun, adaletten bahsediyorsunuz adaletin A sindan bile uzaksiniz. Videoyu dinledim, sarf etmis oldugunuz sekilde bir söylem yok, ayrica konu ilim üzerineyken konuyu illa cedele cekiyorsunuz.

Kehanetten bahsediyorsun ama görünen köy klavuz istemez, nicin iside katilacaklarini da anlatiyor, tekfirin kitabini yazmis adamin tutupda müsrik gördügü nusra ya da ahrara gitmesi beklenemez degil mi?

Bak abdullah yolcu diyorki , onlar haksiz yere öldürüldüyse ahirette ecirlerini alacaklar ancak tekfirciliklerinden dolayi öldürüldü ise bunun hesabini ayrica ahirette ödeyecekler diyor. Bu sözde sakat durum nedir?

Velevki adam bu konustugu kisiler hakkinda hata etti, hemen arkasina copy sözler vs adama belam demek yaziyi yazanlarin belamligidir. Cünkü konusma orta düzeyli nasihat edercesine bir konusma ve üstüne kafalara vura vura tagut suud hükümetine vurgu yapmis ve tekfirin hangi olaydan oldugunu da aciklamistir ve nicin elestirdiginide anlatiyor.

Bugun isid nasilki suriyede isleri bozdu, oradada bu kisilerin isi bozdugunu anlatmaya calisiyor. Ha abdullah hoca bu konuda hata ettiyse ispat etmek size düser. Ama böyle bos bos konusup o bunu demis vs laga lugadan öteye gecmez.

Konuyu ilim disina cekeni banlayacagim zira sitede kapasitesiz cok insan var, kisi ne soruyor, insanlar ne cevap veriyor.

Illa tas koyacagiz illa bos keseden konusacagiz.

Üstte soruyorlar ebu zerka abdullah yolcu iliskileri var mi? diye diger kardesde bilmeden konusuyor.

Ben iki tarafida bizzat tanirim, hic bir iliskileri yok sadece zerka guraba yayinlarina giderek onlarin yaninda oldugunu gösteriyordu hamdolsun bazi uyarilamizdan sonra zerka bir daha gurabaya eskisi gibi giremedi giremeyecekte. Lütfen bilmeden yorum yapmayalim. Abdullah hocanin bi kac ciddi meselede ciddi hatalari olsada bir cok ciddi meselede isabet ettigi yerlerde vardir.

Biz zaten hatali ciddi meseleleri gizlemiyoruz, hatali gördügümüz yerleri zaten her yerde anlatiriz.

Ama el insaf.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt