Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdullah Yolcu; Molla Ömer,islam Devleti Ve Işid Hakkında Yeni

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah, Allah razı olsun hocadan da aklıma bir şey takıldı. El Makdisi ilim talebesi ise esas alimler kim? El Makdisi gibilerinin hocaları mı? Eğer öyleyse kendi açımdan baya bir şeyi gözden geçirmem gerek :)

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle hocanın hatalarını gidersin.Gayet güzel bir bakış açısıyla anlatmış.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abiler bu Nusra ve isid arasindaki akidevi ihtilaflari bir kenara birakin ve sadece adamlarin ahlaklarina uslublarina bakin. Kimin hak kimin batil oldugu acikca ortada!

İsidcilerin Nusracilara hitap edis sekli;:

Nusracilarin İsidcilere hitap edis sekli

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şirke vacip diyen kafayı sünnete bağlılık kurtarmaz.
Batıl tevillerle helal mi göreceğim?
Benim herhangi bi grubum olsa bu adam övse grubumdan şüphe ederdim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

bence birisi sana ayrık olayların ne olduğunu anlatması lazım.

matematik olasılık

Ayrık Olay: İki olay aynı anda meydana gelemiyorsa bu olaylara ayrık olaylar denir. Diğer
bir ifadeyle kesişimleri boş küme olan olaylara ayrık olaylar denir.

yani oy vermeyle alakası olmayan bir durumdan bahsediyor hoca. senin bu mantığınla 2x2=4 dese bir kafir "ben kafire güvenmem" mi diyeceksin. şunu yapmayın lütfen.

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah swt şeyh Abdullah Yolcu'ya merhamet etsin. Onun hatalarını bağışlasın. Ümmete onun gibi mutedil, tağutlardan korkmayan ve ümmete FAYDALI ilim ve cihad ehli nasip etsin. Allahumme amin.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kusura bakmayın, oy vermek şirk değildir ama kaçınılması gerekir dese bi nebze, veya insanlar cehaletlerinden ötürü mazeretli olur dese bi nebze, vacip diyor.
Demokrasiye entegre olup insanları bu şirke çağırıp da tagut reddedilmiş olmaz.
İki insanı (kafamda) kurtaracağım veya öveceğim veya tepkileri azaltacağım diye akidemi bozacak değilim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kusura bakmayın, oy vermek şirk değildir ama kaçınılması gerekir dese bi nebze, veya insanlar cehaletlerinden ötürü mazeretli olur dese bi nebze, vacip diyor.
Demokrasiye entegre olup insanları bu şirke çağırıp da tagut reddedilmiş olmaz.
İki insanı (kafamda) kurtaracağım veya öveceğim veya tepkileri azaltacağım diye akidemi bozacak değilim.

iside laf gelince yüregin kaldirmadigi icin konuyu aklinca saptirmaya calisiyorsun, kusura bakma ama bos bos konusan birini dinlemek zorunda degiliz, biz hocanin hata ettigini diyebiliyoruz ancak siz müslüman kani döken isid örgütüne toz konduramiyorsunuz.

3 gün yazma yasagi, bu konuda konuyu tekrar gelip sulandirirsan süresiz yaptirim alacaksin.

Üst Ana Sayfa Alt