Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video İsmâilağa Tarikatında Abdulmetin Balkanlıoğlu'ndan Cübbeli Ahmed'e Reddiye

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İsmâilağa Tarikatında Abdulmetin Balkanlıoğlu'ndan Cübbeli Ahmed'e Reddiye 1

İsmâilağa Tarikatında Cübbeli Ahmed'den Abdulmetin Balkanlıoğlu'na Cevab 2

İsmâilağa Tarikatında Abdulmetin Balkanlıoğlu'ndan Cübbeli Ahmed'e Reddiye 3

Abdulmetin Balkanlıoğlu ve Eski Sofi Ramazan Okur'dan

Cübbeli Ahmed ve Tasavvuf Reddiyesi

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Birde kayıtta “bunu paylaşanların ahirette iki elim yakasında olacak “ diyor.Biz şimdi bunu sırf sapık cüppelinin sapıklıklarını ortaya çıkarmak için paylaşsak acaba bir vebale girermiyiz?
Ben fazla tanımasam da bu hocanın cüppeli sapığıyla aynı itikatta olduğunu sanmıyorum Allahualem özellikle dk 2:40 ile 3:05 arasında sanki cüppeli ve onun gibi itikati olanlara,şeyhini (mahmud ustaosmanoğlu ) ilahlaştıranlara reddiye veriyor gibi geldi.

M Çevrimdışı

MuslimElAlmani

Üye
İslam-TR Üyesi
Birde kayıtta “bunu paylaşanların ahirette iki elim yakasında olacak “ diyor.Biz şimdi bunu sırf sapık cüppelinin sapıklıklarını ortaya çıkarmak için paylaşsak acaba bir vebale girermiyiz?
Ben fazla tanımasam da bu hocanın cüppeli sapığıyla aynı itikatta olduğunu sanmıyorum Allahualem özellikle dk 2:40 ile 3:05 arasında sanki cüppeli ve onun gibi itikati olanlara,şeyhini (mahmud ustaosmanoğlu ) ilahlaştıranlara reddiye veriyor gibi geldi.
Kardes, zaten senin elestirdigin Tassavufi meseleler. Bu Meseleler Mahmut Ustaosmanoglunun "Irsadul Müridin" de zikredilmis.
Yani Kendi seyhleri zaten bu meselelere Cevaz vermis. Rabita vb seyler..

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu Cübbeli kadar çok az alçak gördüm.
İhsan Şenocak da bir ara mektup yazıyordu selefileri şikayet ediyordu ne oldu? Allah Subhanehu ve Teala o Müslümanları şikayet ettiklerinin yönünü kendisine çevirdi ve görevinden alındı.

Bunu eğer bir sofi okuyorsa Allah için düşünsün.Selefiler ne istiyor? Hiç araştırdınız mı? Hiç ne istediklerini bilmek için kendilerine sordunuz mu? Saptırıcı imamlarınızın sözleriyle selefilere saldırırken hiç korkmuyor musunuz?

Yahudiler cahil Arapları tehdit ederlerdi.Peygamber gelecek ve sizleri öldüreceğiz derlerdi.Peygamberin niteliklerinden bahsederlerdi.Sonuç olarak cahil Araplar peygamberlere iman ederken yahudiler iman etmediler, reddettiler.Birilerinin birtakım şeyler bilmeleri onların doğru olduğu anlamına gelmez.Allah yahudilerin alimlerine kitabında '' Kitap yüklü merkepler" demiyor mu?

Allah için bunun gibi şarlatanlardan uzak durun.Kendi camianız bile bu adamdan bıkmışken hala bu adamı savunmaktan utanmıyor musunuz?

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de aynı şeyi düşünüyorum, paylaşılması için rızası yok. Bunun için bence burdaki video da kaldırılmalı.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ben de aynı şeyi düşünüyorum, paylaşılması için rızası yok. Bunun için bence burdaki video da kaldırılmalı.
Açıkçası bilemedim.paylaşmak istedim ama önce öğrenmem lazımdı paylaşabilirmiyim paylaşamayabilirmiyim diye..sırf cüppeli sapığını ifşa etmek için paylaşmayı düşünmüştüm.

M Çevrimdışı

MuslimElAlmani

Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar Cok büyük bir carptima yapior.

Simdi Müslüman olmayan Islam düsmanlarin Selefilere saldirma sebebleri asil olarak Seriattir.
Bu Tarikatcilarla asil olarak Seriat konusunda hem fikiriz.

Ama bu Tarikatcilar, Din Düsmanlariyla bir olup Selefilere saldiriyor. Iste samimiyetsizlik burada!
Sanki Din Düsmani, "Selefiler Tassavufu Tarikati kabul etmiyor" diye saldiriyor selefilere !

Bunu Tarikatcilar Cok iyi biliyor, ama malesef sifir samimiyet!

Almanyadada ayni Problemi yasiyoruz. Mesela Selefi Davetciler var, Devlet bunlara sIkInti yapiyor.
Burdaki Mili görüs Diyanet vs de Devlete "biz onlardan degiliz" diyor. Halbuki Devletin onlara Karsi olmasinin sebebi, Seriattan Taviz vermemeleri!

Sormak Lazim bu insanlara, siz tam olarak NEYDEN DEGILSINIZ?

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cübbeli ahmet çıktığı her programda istinasız selefileri devlete şikayet ediyor bunların dernekleri kapatın vs. çoğu programda da mustafa kemal'i övüyor halbuki kendi şeyhi ali haydar efendi de o zaman idamla yargılanmış müslüman çevrede sofi hocalarda dahil bundan daha alçak bir adam görmedim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
cübbeli ahmet çıktığı her programda istinasız selefileri devlete şikayet ediyor bunların dernekleri kapatın vs. çoğu programda da mustafa kemal'i övüyor halbuki kendi şeyhi ali haydar efendi de o zaman idamla yargılanmış müslüman çevrede sofi hocalarda dahil bundan daha alçak bir adam görmedim

Üst Ana Sayfa Alt