Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Abdussamed Dağül, Gündemle Alakalı Musa Hoca ile Röportajı

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Son günlerde harici zihniyetini benimseyen kesimler tarafından hakkında iftiralar atılan Musa Hoca ile röportaj yapma imkanı buldum.

Röportajda, Hoca kendi geçmişini, tahsil ettiği ilmi, Murat Gezenler’in iftiralarına cevap ve Müslümanlara ilim alma konusunda da genel bir nasihat hakkında konuştu.

Röportajımızı inşaAllah bu akşam sizlerle paylaşacağım.

FzEfmalakAAE6NM

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Dinledim. Bence nasihatlarla dolu bir röportaj olmuş. Musa hocanin bu videosunu ozellikle gençler mutlaka izlemeli. Zaten akici bir röportaj olduğundan çok hizli akip gidiyor.
Gayet net, hem kendini hem de karsi tarafi gayet mert sekilde elestiren ama elestirirken de gayet medeni şekilde ve usulde soylemleri var.
Kendi adıma çok istifa ettim
Olaylari bilmem kisileri de bilmem ama nasihatlari ve ornekleri verirken Sahabeden de ornekler vermesi, kimsenin mukemmel olmadigi yer yer hatalarin oldugu bunlardan ders cikarilmasini ogutleyen bi video.
Ozellikle tekfircilik hususu uzerindeki hassasiyeti de ders alinasi.
Allah razi olsun.

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
1.

Musa Hoca sadece şu soruyu sorsa yeterdi aslında.

Murat Gezenler, cehaleti mazaret gören Şeyh Makdisi'nin "30 Risale" kitabının çevirisini yapıp, kendi kitabevinde satıyor. Kendi akidelerine göre içinde küfür olan bir kitabı satmak caiz mi? Yoksa söz konusu kendi bid'at akidesi olunca caiz mi oluyor .)

Son düzenleme:
Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
2.

Mücahid kardeşler anlatıyor: Murat Gezenler ve arkadaşları cihadın ilk yılları Suriye'ye gitmiş. O zamanlar daha Işid kurulmamış. Halep Cebel KeremiI'de kafire 30 metre yakınında ribat tutarken ribatı terk etmişler. Kardeşlerde Murat Gezenler ve arkadaşlarını makardan kovmuşlar. Sonra Murat Gezenler Işid'in saman alevi gibi parladığı yıllar ümmetin yeni iman etmiş gençlerini ve kızlarını Işid'e göndererek ün kazandı. İşler tersine gidincede gemiden inen ilk kendisi oldu. Geriye... arkada binlerce esir bacı, mücahidlerin kırılan gücü ve mücahidler ile ümmet arasına çekilen duvar kaldı.
Biz bunlara harici demiyoruz çünkü haricilere hakaret olur. Eskinin haricileri geceleri ibadet eden, gündüzleri akideleri uğruna savaşan kimselerdi. Bunların ise ahlakları leş, yürekleri ise korkak. Bu yüzden biz bunlara Tarık hocanın dediği gibi "fikri harici" diyoruz.
Tereyağdan kıl çeker gibi meseleden sıyrılıp sanki mesele ile kendilerinin hiç alakası yokmuş gibi ümmetin bacıları şuan çadırda sıcaktan kavrulurken hiç utanmadan klimalı derneklerinde Full HD kalitesinde videolar çekip Musa Hoca'ya yükleniyorlar.
Kendileri gibi Musa Hoca'yıda kibirli sanıyorlar herhalde oysa Musa Hoca görüşünü yeni değiştirmedi. Afganistan dönüşü nefsini ayaklar altına alıp medya önünde yeni görüşünü söyledi ve elhamdulillah hâlâ o hal üzerine. Bazı oy verenleri hüccet ikame etmeden tekfir edilmeyeceğini söylüyor. Ama bazıları sanki Musa Hoca laikleri, demokratları tekfir etmiyor gibi yansıtıyor.
Sözlerim belki biraz ağır oldu ama Musa Hoca'nın deyimiyle "ilaç acıdır ama faydası çoktur".
Sizde kardeşlerim takip edeceksiniz erkekçe ve izzetli bir hayat yaşayanları takip edin. Çünkü zelilin kendisine bile faydası yoktur.

Son düzenleme:
Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli hakkında ne düşünüyor acaba bu adam, konuşmaları mantıklı geldi ama tarikatçı olup olmadığı hakkında bir şey dememiş. Keşke röportajı yapan adam cübbeli ve mahmut efendi tarikatı hakkında ne düşündüğünü de sorsaymış. Bizde oradan doğru mu yanlış mı anlardık.

Işid zaten tamamen bitmedi. Ben tamamen bittiler diye biliyorum toprakları kalmadı.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Mubadil bir dahaki röportaj da Cübbeli, Mahmut, Mevlana, İbni Arabi hakkındaki fikirlerini de sorar mısın? Bir de tarikatçı olup olmadığını? Toplumu saptıran bu insanlar konusunda neden konuşmuyor bu hocalar?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bazı oy verenleri hüccet ikame etmeden tekfir edilmeyeceğini söylüyor. Ama bazıları sanki Musa Hoca laikleri, demokratları tekfir etmiyor gibi yansıtıyor.

Bu konuyu cok guzel aciklamiş bence videoda.
Yani bunu nasil farkli sekilde yansitmişlar cok tuhaf. Bu aciklama uzerine hala farkli yansitma yapacak olanlar adalet terazilerini bi gozden gecirmeliler kesinlikle.

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Cübbeli hakkında ne düşünüyor acaba bu adam, konuşmaları mantıklı geldi ama tarikatçı olup olmadığı hakkında bir şey dememiş. Keşke röportajı yapan adam cübbeli ve mahmut efendi tarikatı hakkında ne düşündüğünü de sorsaymış. Bizde oradan doğru mu yanlış mı anlardık.

Işid zaten tamamen bitmedi. Ben tamamen bittiler diye biliyorum toprakları kalmadı.

Sorularınızın cevabını YouTubeda "Musa Ebu Cafer kimdir?" adlı videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz inşaallah.

V Çevrimdışı

vogtfischer

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Musa hocayı bizzat tanıyorum. Kendisi ile bazen cami çıkışında sohbet ediyoruz. Hoca gerçek hayatta o kadar mütevazı, o kadar alçakgönüllü. Karşısındaki insanı kırmaz, onunla vakit geçirir. Hiç bir kibir alameti de hok hoca da. Rabbim onu firdevsine alsın. Derecesini yükseltsin.

Üst Ana Sayfa Alt