Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Açıklama

• Konbuyu başlatan Mutedeyyin
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
Öncelikle modlar kusura bakmasın, kendimi bu konuyu açmaya zorunlu hissettim. konu hakkında uyarıda bulunmuşlar ama ben yanlış anlaşılanları, selefilik konusunu izah etmek istiyorum.

selefilik eskilerin yolu üzere olmaktır, bu eskilerden masak Peygamberimiz sav, ashab, tabiin ve tebetabiindir. onlardan sonra da kim onların yolunda ise, onların çizgisine tabi olmaktır. eğer yukarıda yazdığım selefiliğin tanımı ise kesinlikle herkesin selefi olması lazımdır, bundan da kaçış yoktur. eğer selefilik denince akla vahabilik arabistan hariciler geliyorsa biz kendimize selefi diyenler bundan da beriyiz.

selefiler 4 büyük imamı da kabul etmektedirler. onların doğrularını alırlar yanlışları varsada o yanlışdan uzak dururlar. katti olarak bu meseblerin söylediği herşey doğrudur demezler. ama o büyük imamların nekadar kıymetli olduklarını da bilirler.

ibniteymiye Allahcc ondan razı olsun. bu isim bilene çok büyük isimdir. buradan herkese rica ediyorum lütfen onun ne söylediğini bilmeden hakkında atıp tutmasınlar. eminim eserlerini okuyunca ona hayran kalacaklardır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi seni anlıyorum biz neden konuyu kapatıyoruz sen bizi anlamamıssın.

Burada insanlara selefiliği anlatmamızı (savunacak düzeyde) gerektirecek bir durum yok ve bunu gereksiz birşey görüyorum.

Konu açanlara dikkat edersen içinde genelde pislik olan o pisliğini bi şekilde foruma akıtmaya çalışan aciz insanlar olduğunu görürsün.

Bu adamların tek yaptığı çamur at izi kalsın meselesi.

Dönüp dönüp selefi vehabi ,imam teymiyye,imam abdulvahab vs konulara girip insafsızca saldırıyorlar.

Şimdi bu içinde pislik olanları adam yerine katıp yanıt verirsen onların küfürlerini işitmek zorunda kalırsın o yüzden artık bu tür konuları açanlara direk yaptırım uyguluyoruz.

Yazına gelince kesinlikle herkesin selefi olması gerek demişsin ancak bu şuan doğru değil neden dersen selefi deyince bırak milleti artık bana bile nette çoğu kez reelde selefi deyince hanefi gibi şafi gibi taasubu olan müslümanlar geliyor.

İbn teymiyye r.a demekle kuran sünnet demekle malesef selefi olunmuyor türkiyedeki selefiyin diyenleri az çok bilirsin kimi selefi diye hariciyeye kaçıyor kimi selefi diye murciyeye kaçıyor kimi kuran sünnet demekle mezheplere gözü kapalı saldırmakta ve anlamıyorki saldırdığı taasupcu mezhepçilik kendisinde de var sadece isimler farklı olmuş biri hanefi biri selefi.

İki kesimden de uzağız, forumu dışarıdan takip edersen burada da görürsün at gözlüklerimizi atıp kim ne diyor dinlemek araştırmak lazım.

Ve isime gelince bırakalım hanefisini şafisini selefisini bizlerin adı müslüman kuranda Rabbimiz adımızı koymuş.

Kısaca konuya gelmek gerekirse bu tür konular adı altında pislikler selefimize saldırmakda ve gerçek selefileri(kuran sünnete tabi olmaya çalışan bu menhecde olan bizleri) mezhepsiz neşrefsiz ..... gibi göstermeye çalışmaktalar.

Bizim adımız müslüman, peygamberimiz Hz. Muhammed sav'dir ötesine gerek yok.

Konuyu kilitliyorum hakkını helal et.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt