Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ahrar’u Şam’ın Yeni Liderinden Önemli Mesajlar

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahrar’u Şam’ın yeni liderinden önemli mesajlar
Ahrar'uş Şam’ın yeni lideri Muhanned el Mısri bugün Suriye halkına ve Ahrar'uş Şam üyelerine yönelik bir konuşma yaptı.

TİMETURK/FURKAN AZERİ/İDLİP

Geçtiğimiz hafta Suriye'nin en büyük silahlı gruplarından Ahrar'uş Şam İslam Hareketinin eski lideri Ebu Cabir'in görev süresinin bitmesi ve uzatmayı kabul etmemesi nedeniyle şura konseyi tarafından Ahrar'uş Şam'ın başına yeni lider olarak Muhanned el Mısri (Ebu Yahya el Hamevi) getirilmişti.

Ahrar'uş Şam'ın yeni lideri Muhanned El Mısri, bugün Suriye halkına ve Ahrar'uş Şam üyelerine yönelik bir konuşma yaptı.

Ebu Yahya el Hamevi yaptığı konuşmasında ‘'Bugünden itibaren Ahrar'uş Şam hareketi yeni bir programa geçiyor. Programımızın bir tarafı yeryüzüne diğer tarafı ise gökyüzüne yöneliktir. Yeryüzünde olan meselemiz halkımızın refahının yükselmesi için gayretli çalışmalar yapmak, göklere ait olan ise cihat ve şehadettir'' diye belirtti.

Ebu Yahya, geçtiğimiz sene Eylül ayında kaybettikleri tüm üst düzey komutanları ve bir önceki halefini de hatırlatarak ‘'Allah, Ahrar'uş Şam'ın şehit komutanı Ebu Abdullah'a ve yol arkadaşlarına rahmet eylesin ve bir önceki liderimiz, şeyhimiz Ebu Cabir'den de yaptığı hizmetlerden dolayı Allah razı olsun. Bizler bu tür büyük kahramanların arasında yaşadığımız için Allah'a şükürler ediyoruz'' dedi.

Daha sonra Suriye halkına, kendi üyelerine ve diğer muhaliflere 3 mesaj vermek istediğini belirten Ebu Yahya sözlerini şöyle sürdürdü: ‘'Buradan üç tane küçük mesaj vermek istiyorum:

Birincisi Ahrar'uş Şam Hareketine mensup olan kardeşlerimedir.

Onlara diyorum ki; ben sizinle cihat etmekle şereflendim ve sizin aranızda olan bir askerim. Allah beni bu emanet ve mesuliyetle imtihan edince, bende Allah'tan dün olduğum gibi bugünde bulunduğum yerde sabit kalmamı diliyorum. Hatırlatmak istiyorum ki; ben sizin kardeşiniz, askeriniz ve sizin hizmetçinizim. Bugün sizin nasihatinize ve yardımlarınıza daha çok ihtiyacım var.

İkinci mesajım Ahrar'uş Şam'a mensup olmayan diğer muhalif kardeşlerimedir.

Onlara diyorum ki Allah, Müslüman Suriye halkı için yaptıklarımızı sizden ve bizden kabul etsin ve kalplerimizi sevdiği ameller üzerinde birleştirsin. Bilmemiz lazım ki; Bizim kıyamımız ancak saflarımızı birleştirdikten sonra zafere ulaşacak. Hepimiz birlikte ülkemizin inşası için Allah'tan yardım dileyerek çalışmalıyız.

Üçüncü mesajım ise şerefli halkımızadır.

Ey Suriye halkı! Allah'ın rızasından sonraki gayemiz sizlersiniz. Asıl olan sizsiniz. Biz ise sizin kollarınızız. Siz komutan, biz ise askeriz.

Kimse unutmamalı ki bizim halkımız ölümün önünde sabrederek kendi kıyamını devam ettirdi. İnşallah kurtuluş çok yakındır.

Son olarak şunu vurgulamak istiyorum: Rabbimize yemin olsun ki Suriye halkına özgürlük geri dönecek ve bu halkın yüzü gülecek.

Suriye halkı her taraftan onlara saldıran Fars ve Rafızilerin (Şii militanları kastediyor) saldırılarına ve Rusların onlara yardım etmesine karşı bir olacak.

Ahrar'uş Şam; İslami ve ıslah harekâtı olarak kalacak. Allah'ın şeriatı ile hüküm veren kurumları olacak. Hareketimiz, adalet ve hukuk devleti kurmak için çalışacak. Çıkış noktamız Allah'ın kitabı, Rasulü'nün sünnetidir.

İslam ümmetini zaferin gelişi ile kutlayıp, onlara yardımın çok yakın olduğunu müjdelemek istiyoruz. Allah va'dinde galiptir.

Ahrar'uş Şam Genel Emiri

Ebu Yahya el Hamevi

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah s.w.t ayaklarını islam üzere sabit kılsın. AMİN.
Güzel mesajlar vermiş...
"Ahrar'uş Şam; İslami ve ıslah harekâtı olarak kalacak. Allah'ın şeriatı ile hüküm veren kurumları olacak. Hareketimiz, adalet ve hukuk devleti kurmak için çalışacak. Çıkış noktamız Allah'ın kitabı, Rasulü'nün sünnetidir".

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusra ahrar bir açıklama yaptımı benim kalbim mutmain oluyor Bir ferahlık kaplıyor hamdolsun .

Üst Ana Sayfa Alt