Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahraruş Şam İslami mücahidleri muhteşem eğitim görüntüleri

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah swt nin selami, rahmeti, bereketi uzerlerine olsun rabbim ayaklarini sabit kilsin, attiklarini isabet ettirsin, sehitlerimizin sahadetini kabul etsin geride biraktiklarinada cehennemi haram kilsin .. AMIN

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahraruş şam çok güzel bir oluşum.Türkiyede de cemaatleri baya yapılandı..Hatta okul bile açıyorlar galiba.Allah onlardan razı olsun.Türkiyedeki sofileri devirmek gerekiyor.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tebliğ ve islami eğitim çalışmalarında çok iyiler savaşta da fena değiller.Profesyonel bir örgüt.Fakat benim bu grup hakkında merak ettiğim şey T.c. gibi laik demokratik devletleri tağut olarak görüyorlar mı?aklıma hep bu soru geliyor.Birde kurmak istedikleri İslam devletinin yapısı nedir?şuraya dayalı şeriatla yönetilen islam devleti/emirliği mi?yada halifelik mi?hangisini istediklerini bir türlü çözemedim.Çok fazla bilgi sahibi değiliz.Ama ben seviyorum bu grubu.Keşke bilgi sahibi olsak daha güzel olurdu.Allah bütün mücahid kardeşlerimize yardım etsin.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tebliğ ve islami eğitim çalışmalarında çok iyiler savaşta da fena değiller.Profesyonel bir örgüt.Fakat benim bu grup hakkında merak ettiğim şey T.c. gibi laik demokratik devletleri tağut olarak görüyorlar mı?aklıma hep bu soru geliyor.Birde kurmak istedikleri İslam devletinin yapısı nedir?şuraya dayalı şeriatla yönetilen islam devleti/emirliği mi?yada halifelik mi?hangisini istediklerini bir türlü çözemedim.Çok fazla bilgi sahibi değiliz.Ama ben seviyorum bu grubu.Keşke bilgi sahibi olsak daha güzel olurdu.Allah bütün mücahid kardeşlerimize yardım etsin.
Tabi ki tağut olarak görüyorlar.Zaten tağut olarak görmeseler biz destek vermeyiz.İslam devleti yapısına gelirsek orasını ben de bilmiyorum.Ama suriyede çeşitli gruplar var.Bu yüzden bu grupların ortaklaşa kararıyla bir halife seçilir gibime geliyor.Yani esad gitse bile bu ahraruş şamın tek başına karar vereceği bir şey değil.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahraruş şam mücahidleri ve diğer tevhidi grupların kurduğu İslami eğitim kurumları ve yaptığı çalışmalar ve cihadın Türkiye'ye yakın mesafede olması gerçekten Türkiye'deki tasavvufi etkinin kırılması için çok faydalı olacak.Bu çok doğru bir tespit.

Ebu Yaser Çevrimdışı

Ebu Yaser

Üye
İslam-TR Üyesi
İlmi açıdan da tasavvuf ehlinin bulunduğu sıkıntının giderilmesi gerekir ki çünkü bazı tarikat ehli aynı akideleriyle cihad beldelerinde rabıta yaparak veya himmet ederek cihad ettiklerini zan ederler...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum Akhiler

bazi karisik yada bize uzak olan meseleller hakindaki tavrimizla alakali sizinle bir seyler paylasmak istiyorum .. kimse nin uzerine yazmiyorum sadece paylasim formu paylasmak istedim, cunki bizler bir cok meseleye uzagiz ortalikta bilgi kirliligi almis basini gitmis, agzi olan konusuyor (benim gibi) bu manada bazen konulara hakim olamayabiliriz kisilerin bazi seyleri neden nicin yaptigini anlamaya biliriz, bir maraz vardir belki biz hatta ilim ehli bile cozemiyebilir, bazen vakiayi anlamayiz bazen hukmu. ozelikle bu tur durumlarda bazen nefsi ve seytani davrana biliyoruz iste bu tur durumlar icin kisa bir yazi paylasmak istedim umulurki hayirli olur ..

Kadi Iyad (Allah swt ona gani gani rahmet etsin) muhakkik âlimlerden söyle nakleder: "Muvahhid Müslümanlarin kaninin mübah oldugunu söylemek tehlikelidir. Bin kâfiri terketmede yanilmak, yanlislikla bir Müslümanin bir damla kanini haksiz yere dökmekten ehvendir." (Es-Sifa, 2/277)

HADLERI UYGULARKEN DE Allah resulu ASV min bizden istedigi budur...

Âişe (r.anha)’dan rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Müslümanlardan gücünüz yettiğince cezaları kaldırmaya çalışın bir çıkış yolu bulursanız önünü açıverin, cezadan kurtarın. Hüküm makamında olan otoritenin affetmekte yanılması ceza da yanılmasından çok daha hayırlıdır." (Tirmizî rivâyet etmiştir.)

Yani hadleri uygularken otoritenin yanlislikla sucluyu salmasi, sucsuza yanlislikla had uygulmasindan daha HAYIRLI ise, bir kafire yanlislikla musluman demek nasil olurda yanlislikla bir muslumana kafir demekten daha hayirli olmasin ..

MUSLUMANIN CANI MALI KUTSALDIR AKILER .. elinizde kesin kati deliller olmadikca (KI BIZLER OTORITE SAHIBIDE DEGILIZ) sakin muslumanlara kafir muamelesi yapmayin, muhakkaki insanlar ya iman dairesinde yada kufur dairesindedir, yanliz bu insaallah menheciniz olsun ve yanlislikla bir muslumana kafir demenin, bintane kafire yanlislikla musluman demekten daha hayirli oldugunu unutmayin .. bu konuda muslumana dusen ilk once kisi ve kisiler hakinda hukum verirken islamin butun delilleri ile o kisileri islam dairesi icine sokmaya calismali yok olmuyorsa kesin hukmu vermelidir. ( KI BUDA HUKUM MAKAMININ ISIDIR)

Ziyâd ibn Ilaka şöyle demiştir: Ben Cerîr (RA)'den işittim, şöyle diyordu: Ben, Rasûlullah (S.A.V)'e (müslümân olmak üzere) bey'at ettim. O bana (şart kıldığı şeyler arasında) her müslümâna iyilik isteyici olmayı da şart kıldı. (Ben de bu şart üzerine bey'at ettim.)

Umuluriki bizlerin bey'at ida HER MUSLUMANA iYiLIK ISTEYICI olma sarti uzerinedir ...

RABB IM MUSLUMANLARA KARSI KALBIMIZDE KIN BIRAKMASIN, FITNEDEN KORUSUN .. Amin

Allah swt da seni sevsin akhi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Allah swt nin selami, rahmeti, bereketi uzerlerine olsun rabbim ayaklarini sabit kilsin, attiklarini isabet ettirsin, sehitlerimizin sahadetini kabul etsin geride biraktiklarinada cehennemi haram kilsin .. AMIN

amin amin amin

Üst Ana Sayfa Alt