Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aileyi kahreden telefon!

• Konbuyu başlatan takva1
  • Başlangıç tarihi
T Çevrimdışı

takva1

Guest
"Oğlunuz Esad'a karşı savaşırken şehit düştü"

Rize'de minare ustası Hasan Yazıcı'yı telefonla arayan bir kişi, 22 yaşındaki oğlu Burak Yazıcı'nınSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a karşı savaşırkenşehit düştüğünü söyleyip, telefonu kapattı. Haberin ardından büyük üzüntü yaşanan Yazıcı ailesinin evine taziye ziyaretleri başladı.

Yiğitler Köyü'nde yaşayan Hasan Yazıcı'ya saat 15.00 sıralarında telefon geldi. Suriye'den aradığını ve arkadaşı Burak Yazıcı'nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a karşı savaşırken şehit düştüğünü söyledikten sonra telefonu kapattı. Aldıkları haber üzerine büyük acı yaşayan baba Hasan Yazıcı oğlunun 3 ay önce yasadışı yoldan Suriye'ye giriş yaptıktan sonra Türkiye'ye döndüğünü belirterek şunları söyledi: "Rize'de polis oğlumu gözaltına aldı. Kaçak yollarla Suriye'ye geçtiği gerekçesiyle bin lira para cezası kesildi. Oğlum burada bir ay kaldıktan sonra evden çıkıp kayıplara karıştı. Gitmeden önce, 'Esad'ın adamlarından bir kaçının kellesini alıp şehit olmam lazım. Allah yolunda cihat edemezsem bunun cevabını ahirette veremem' diyordu. ;Sınırdan nasıl geçti? Dışişleri ve İçişleri Bakanına sesleniyorum bu gençler Suriye'ye nasıl geçiyor? Oğlum pasaportsuz nasıl ülke değiştiriyor?"

CENAZESİ GETİRİLMEZSE AĞIR EYLEM YAPACAĞIM
Oğlunun Suriye'ye nasıl geçtiğini hala anlayamadığını söyleyen Hasan Yazıcı, "Bu ülkenin sınırı yok mu? Nasıl sınırdan karşıya geçebiliyor? İllegal yollardan sınırı geçmek bu kadar kolay mı? Ben oğlumun cenazesi istiyorum. Cenazesi Türkiye'ye getirilemezse ağır bir eylem yapacağım. Suriye'den arayan kişi oğlumun cenazesinin Esad'ın askerlerinin tarafında kaldığını, ancak kendi ellerindeki askerlerle cenazeleri takas etmeye çalıştıklarını anlattı. Cenazeyi alabilirlerse bize ulaştıracaklarını söyledi" dedi. Oğlunun cesur bir genç olduğunu anlatan Yazıcı, "Oğlum çok iyi bir gençti. Cesaretliydi. Esad'ın tüm ordusunu karşısına alacak kadar cesurdu" diye konuştu.

4 çocuk annesi Tulin Yazıcı'da oğlunun fotoğrafına bakarak gözyaşı döktü. Ailenin evine taziye ziyaretleri başladı.

Ekli dosyalar

• 45df77b7fdf1a497c31f18e0a735ab74_k.jpg
    45df77b7fdf1a497c31f18e0a735ab74_k.jpg
    69.9 KB · Görüntüleme: 88
  • 0358a0fb35d0e7de50ba121b827e04ad_k.jpg
    0358a0fb35d0e7de50ba121b827e04ad_k.jpg
    74.6 KB · Görüntüleme: 70
  • 149e015d55cb043add0c4d9d4e6af8c1_k.jpg
    149e015d55cb043add0c4d9d4e6af8c1_k.jpg
    70.4 KB · Görüntüleme: 65
E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ağıtlar yakılacağına şehidler gibi uğurlansın taziyelerde o şekilde yapılsın..Rabbim o genç kardeşime içine bir sızı verdi oda Allah yolunda ölüme seve seve gitti..Mekanı firdevs olsun inşaALLAH..

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Cihad farz-ı ayn olduktan sonra ne köle efendisinden ne de çocuk ailesinden izin almak mecburiyetinde değil... Allah şehadetini kabul etsin ailesine sabır versin onların acılarını sevince çevirsin

De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah'tan, Resûlünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık Allah emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fâsıklar topluluğunu hidayete erdirmez.Tevbe/24

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dışişleri ve İçişleri Bakanına sesleniyorum bu gençler Suriye'ye nasıl geçiyor? Bu ülkenin sınırı yok mu? Nasıl sınırdan karşıya geçebiliyor? İllegal yollardan sınırı geçmek bu kadar kolay mı?

Oğlum Allah yolunda şehit olsaydı gururlanırdım göz yaşı dökerdim, Allaha ahirette bizim için şefaat etme izni vermesi için dua ederdim... Allahın hükümlerini ayaklar altına alana laik tağuti düzenin bekçiliğini yaparken ölen çocukları için "vatan sağolsun" diyip dik duran babalar, Allah yolunda cihada çıkan ümmeti Muhammedin izzetini korumak için can veren onurlu evlatları için o olgunluğu gösteremiyorlar.Diyecek kelimele bulamıyorum bu kadarmı saptı bu millet !

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Oğlum Allah yolunda şehit olsaydı gururlanırdım göz yaşı dökerdim, Allaha ahirette bizim için şefaat etme izni vermesi için dua ederdim... Allahın hükümlerini ayaklar altına alana laik tağuti düzenin bekçiliğini yaparken ölen çocukları için "vatan sağolsun" diyip dik duran babalar, Allah yolunda cihada çıkan ümmeti Muhammedin izzetini korumak için can veren onurlu evlatları için o olgunluğu gösteremiyorlar.Diyecek kelimele bulamıyorum bu kadarmı saptı bu millet !

Allah razı olsun akhim vallahi doğru söyledin milliyetçilik uğruna ölenlere dahi vatan sağolsun diyorlar oysa gerçek mü'minlerle mücahidler Allah'ın kelimesini yüceltmek uğrunda Allah yolunda şehid oluyorlar Allah basiret versin bizim bu topluluktan ayrılmamız lazım

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest

Maalesef ki çevremizde tevhid ve cihad ruhu taşıyan insan bulmak çok zor.Halk bu konuda taklidi bir iman ile yaşıyor.Özellikle önder olarak gördükleri hocalar ve yöneticiler ne derse inandıkları da o oluyor.Kuranın resmine ve ismine inanıyorlar ama içindekilerini anlamazdan geliyorlar yada inanmak istemiyorlar.Eskiden müşriklerin inanışındaki putçu zihniyet misali,şekilci bir iman ile yaşanmaktadır.En yakın kendi ailemize ve en yakın çevremize de bir bakalım,bu konularda çoğunluğu yada birçoğu derme çatma din konusundaki gördüklerinin etkisiyle dini anlamıştır.Laik yapıda bu tür konularda bilinçlendirme yapmak yasak olduğu ,gerçekleri açıklamak inançsız olanlara hakaret niteliği taşıdığı için,seni aşırı dinci kılıfına sokarlar,ondan sonrası amerikayı ve ajanlarını peşine takarlar.Derin bir dini bilgi konusunda gerçekleri ya anlattırmazlar,yada görmezden gelinir.Gerçekten de şeytan gizliden gizliye her türlü kılığa girerek insanoğlunu yoldan çıkarmayı başarmış durumda.