Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Akrabalarla Bağlarını Kesmenin Haklı Bir Nedeni Varsa Kesilebilir mi?

M Çevrimdışı

melaike-

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm
Akrabalarımdan Gıybet yapan insanlar var.Ve ben bu durumdan rahatsız oluyorum.ister istemez onlara uydugum zamanlar oluyor ve sonradan çok pişman oluyorum.dedikodu yapmak istemedigim için onlarla bagımı kesmek istiyorum.Bu durumdan dolayı Haklı bir nedenim oldugunu ve allahımın bagışlayacagını düşünüyorum.Yani kul hakkına girmektense günah işlemeyi tercih ediyorum (akrabalamla bagımı kesmek istiyorum)peygamberimizin ameller niyetlere göredir hadisine dayanarak allahımın affedecegini düşünüyorum.çünkü niyetim salih ve kul hakkına girmek istemediğim için onlarla görüşmek istemiyorum.Küs olmak değil yanlış anlaşılmasın sadece bayramda dügünde olursa.onun haricinde ev ortamında oturup kalkmak dedikodu ortamı oluşmasını istemediğim için öle ortamda bulunmak istemiyorum.
Böyle davranmam ve düşünmem yanlış mı olur?

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
oyle bir ortama girmekten sakinmaniz guzel bir dusunce fakat silayi-rahim dedigimiz olayin onemide ayri bir konu bu konuda teknoloji sizlere yardimci olabilir oyle bir giybet ortamina girmeden sadece tel ile arasira hatirlarini sorabilirsiniz....

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yada onlari ALLAH cc icin düzeltme cabasina girebilirsiniz.
mesela giybet yaptiklari anda (eger ALLAHa inaniyorlarsa) Giybet in haramligini bildiren ayetlerini onlara okuyabilirisiniz... belki bir faydasi olur.
selametle

M Çevrimdışı

mümkündür

Üye
İslam-TR Üyesi
Gıybetin kotülüğünü ve gıybet yapanların ahirete zarara uğrayacaklarını usulunce anlatıp kendinizinde bundan dolayı rahatsız olduğunuzu anlatsanız gittiğiniz yerlerde TEBLİĞİNİZİ YAPMIŞ OLURSUNUZ.
Umulur ki onlarda gıybeti bırakırlar ve siz kendinizin rahatsızlığınızı dile getirseniz zamanla sizin yanınızda yapmazlar emin olun.

Ama nedense bizler hep kolay olanına kaçıyoruz,bak kardeş eğer amaç sadece KENDİ KURTULUŞUMUZSA
bu kolay hepimiz bırakıp TEK BİR KÖŞEYE KAÇALIM.

Ha hicrette var,bağ koparmakta var ama İLK BAŞTA ISLAH ETMEK İÇİN TEBLİĞ ETMEK ŞARAT.
Rabbim rahmanda biz hiçbir memleketi TEBLİĞETMEDİĞİMİZ MÜDDETÇE HELAK ETMİŞ DEĞİLİZ,diyor.
dikkat etmek lazım.Sabrederek mücadele edecez ama insanlarda bizim kimliğimizi tanıyacaklar en azından bizim yanımızda bu haramları işlemezler ozaman.

ASR SURESİ
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla
1- Asra andolsun;
2- Gerçekten insan, ziyandadır.
3- Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka.

Üst Ana Sayfa Alt