Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aldıgımız Ürünlere Dikkat !!!

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu üzerinde Allah lafzı bulunan bir çocuk badisi
eaZ7j4.jpg

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Badide Allah yazması niye kötü olsun ki onu anlayamadım... Çocuğun üzerindeki bir eşyada Allah'ın ismi yazması iyi değil mi???

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Badide Allah yazması niye kötü olsun ki onu anlayamadım... Çocuğun üzerindeki bir eşyada Allah'ın ismi yazması iyi değil mi???

Abla Allah Azze ve Celle'nin isimleri yüceltilmek içindir. Ancak bu gibi durumlarda tam tersi olabiliyor. Örneğin çocuk o tişörtle tuvalete gider, o tişört yerlerde sürünür vs.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Abla Allah Azze ve Celle'nin isimleri yüceltilmek içindir. Ancak bu gibi durumlarda tam tersi olabiliyor. Örneğin çocuk o tişörtle tuvalete gider, o tişört yerlerde sürünür vs.
Bende şöyle düşünmüştüm... Badide Nike, Adidas vs yazmasının yerine Allah'ın ismi yazılı olursa çocuğu korur diye düşündüm ama tabi Allah lafzını "basitleştirmek" kapsamına girer mi bilmiyorum. Yani tazim etmediğimiz anlamına gelir mi Allah lafzını onu bilemedim...Yinede bilgilendirdiğin için Allah razı olsun kardeşim.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Bende şöyle düşünmüştüm... Badide Nike, Adidas vs yazmasının yerine Allah'ın ismi yazılı olursa çocuğu korur diye düşündüm ama tabi Allah lafzını "basitleştirmek" kapsamına girer mi bilmiyorum. Yani tazim etmediğimiz anlamına gelir mi Allah lafzını onu bilemedim...Yinede bilgilendirdiğin için Allah razı olsun kardeşim.

Amin ecmain abla

Hydrogen Çevrimdışı

Hydrogen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Yahu kardeşim neyini anlamıyorsun çocuğun üzerindeki bir eşyada diyelim ki tişortte Allah yazıyor gece onu çıkartıp yere mi atacan,ya o yazının üzerine necis bulaşırsa ya da unutarak veya istemli yere attığın o tişörtün üzerine biri gelip basarsa..bunlar birkaç olası örnek çoğaltılabilinir elbet(vücut ter-koku yapar vs..)Allah'ın ismine saygınız olsun.

Uzun lafın kısası Allah'ın ismini bir yere yazarken dikkat etmeli,temiz olmalı vs.elimizden geldiğince kadar.Allah gücümüzün yetmediğinden fazlasını istemiyor.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Yahu kardeşim neyini anlamıyorsun çocuğun üzerindeki bir eşyada diyelim ki tişortte Allah yazıyor gece onu çıkartıp yere mi atacan,ya o yazının üzerine necis bulaşırsa ya da unutarak veya istemli yere attığın o tişörtün üzerine biri gelip basarsa..bunlar birkaç olası örnek çoğaltılabilinir elbet(vücut ter-koku yapar vs..)Allah'ın ismine saygınız olsun.

Uzun lafın kısası Allah'ın ismini bir yere yazarken dikkat etmeli,temiz olmalı vs.elimizden geldiğince kadar.Allah gücümüzün yetmediğinden fazlasını istemiyor.

Abi az sakin anlatsaydın keşke..

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar! Gezer firmasının terliklerinin altına Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem lafzı işlenmiş. Bu ürünlerden evlerinizde (varsa) altlarını kontrol ediniz. Bu konuda sizleri uyarmak istedim, lütfen dikkatli olunuz..!

Bu uyarı ve bilgi; gezer terliklerin kullanılmaması ve satın alınmaması içindir..!

İslam düşmanları her türlü nefretlerini kusuyorlar..Allah onlara lanet etsin..

e5zzj5.jpg

Üst Ana Sayfa Alt