Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ali Küçük Hoca Vefat Etti

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Guzel insanlar birbir guzelliklerin oldugu bir yere hicret ettiler ALLAH zulcelal onlardan razi olsun hepimiz
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.
ALLAH zulcelal gunahlarini affetsin kabrini genisletsin rahmeti ve merhametiyle muamele eylesin
Amin.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ali Küçük ( sağir)hocayı 90 lı yıllarda evimizde bulunan 40- 50 kaseti ile tanıdım, tevhidin tr de yayılmasında çok emeği vardır, o kasetleri defalarca dinlemiştim. Akşam a doğru bir çok arkadaşımdan vefat ettiğine dair mesajlar geldi. Allah rahmet etsin ,

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bir konferanda merhum hocamız Ali Küçüğü de davet etmiştik. konferanslar bittikten sonra gece en son otobüsle de olsa Konya dönmesi gerektiğinde ısrar edince "Hocam yarın gitseniz bu gece bizimle kalsanız, istifade etsek "diye söyleyince...

O , "Ama sabah namazından sonra bir camide tefsir Sohbetim var ...

Biz ,"hocam o bir dersi bir arkadaşinız idare etse " deyince, Hocamız " iyi ama saat 10 da başka bir dersim var, öğlen namazında başka bir programım var...baktık ki programların sayısı hayli fazla, dayanamadık....

"Hocam haftada kaç program yapıyorsunuz.." diye ısrarla sorunca merhum Ali hocamız biraz da utana sıkıla" haftada 55 ayrı tefsir ve hadis programım var" demişti...

Sonra bu bu derslerdeki dinleyicilerin sayılarını sorunca da; kimi dersler 10 -15 kişilik, kimi dersler 50-100 kişilik hatta kimi dersler 250-500 kişilik düzenli haftalik dersler/ konferanslar halinde devam ettiğini söylemişti...

Ali Hocamızi kaybedince, Allah Resulü'nün sözünü bir kere daha hakikatiyle yaşamış oluyoruz..

"ÂLİMİN ÖLÜMÜ GERÇEKTEN ÂLEMİN ÖLÜMÜYMÜŞ"

Ey Rabbimiz , yaşayan Alimlerimize Hayirli uzun ömürler ver..

Vefat edenlere katından bol rahmet ve mağfiret ihsan et..

Abdurrezzak ATEŞ

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bir konferanda merhum hocamız Ali Küçüğü de davet etmiştik. konferanslar bittikten sonra gece en son otobüsle de olsa Konya dönmesi gerektiğinde ısrar edince "Hocam yarın gitseniz bu gece bizimle kalsanız, istifade etsek "diye söyleyince...

O , "Ama sabah namazından sonra bir camide tefsir Sohbetim var ...

Biz ,"hocam o bir dersi bir arkadaşinız idare etse " deyince, Hocamız " iyi ama saat 10 da başka bir dersim var, öğlen namazında başka bir programım var...baktık ki programların sayısı hayli fazla, dayanamadık....

"Hocam haftada kaç program yapıyorsunuz.." diye ısrarla sorunca merhum Ali hocamız biraz da utana sıkıla" haftada 55 ayrı tefsir ve hadis programım var" demişti...

Sonra bu bu derslerdeki dinleyicilerin sayılarını sorunca da; kimi dersler 10 -15 kişilik, kimi dersler 50-100 kişilik hatta kimi dersler 250-500 kişilik düzenli haftalik dersler/ konferanslar halinde devam ettiğini söylemişti...

Ali Hocamızi kaybedince, Allah Resulü'nün sözünü bir kere daha hakikatiyle yaşamış oluyoruz..

"ÂLİMİN ÖLÜMÜ GERÇEKTEN ÂLEMİN ÖLÜMÜYMÜŞ"

Ey Rabbimiz , yaşayan Alimlerimize Hayirli uzun ömürler ver..

Vefat edenlere katından bol rahmet ve mağfiret ihsan et..

Abdurrezzak ATEŞ
Hiç boş vakti olmayan, dolu dolu insan, dolu dolu ömür..

Rabbim rahmetiyle muamele eylesin, Firdevs'ini nasip eylesin, öğrencileriyle ilmini devam ettirsin... Amin.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Hiç boş vakti olmayan, dolu dolu insan, dolu dolu ömür..

Rabbim rahmetiyle muamele eylesin, Firdevs'ini nasip eylesin, öğrencileriyle ilmini devam ettirsin... Amin.
Allahumme amin.
Böyle kıymetli insanlara baktığımız vakit onları zamanın kıymetini anlamışlar olarak görüyoruz. Allah (cc) bizleri de zamanın kıymetini anlayanlardan eylesin.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ali Küçük hocanın gerçekten yeri başkadır..Allah azze ve celle ona rahmetiyle muamele etsin ve cennetlerine alsın.ben gerek Kuran ve gerekse Hadis tefsiri olarak nerdeyse sadece onun derslerini dinliyor ve okuyorum..şu ana kadar rahmetli Ali hoca gibi hiç bir hocadan bu kadar faydalanamadım.çok açık ve avamın kavrayabileceği şekilde anlatıyordu.bundan dolayı bir müddettir burada bir konu başlığı altında Ali hocanın tefsir sohbetlerinden,fazlada sıkmamak için iki güne bir video paylaşmayı düşünüyordum ve inşaAllah bunu başlatıyorum..herkesin dinleyip,kavrayıp amel etmesi niyeti ile..

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 26255
Ali küçük hocanın vefatından önceki en son haliymiş (rahimehullah)

Muhammed Ferec'den alıntıdır.

''Geçici bir dünyanın kayıplarıda geçicidir. Farz edin ki tüm dünyanızı kaybettiniz bir daha kazanabilirsiniz...kazanamasanız ne yazar? Zaten ölünce büyük bir devlete gidiyorsunuz.'' sözleri kulağımda çınlandı. Allahu Teala kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin.