Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alimlerin Hayatını Anlatan Kitap Önerir Misiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Laaa Tağut Çevrimdışı

Laaa Tağut

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm

1)İmamı Azam
2)Ahmet bin Hanbel
3)İbn Teymiyye
4)İbn Abdulvahap
5) Ve tağutlara, zalimlere boyun eğmeyen başka hayatını okumamı önereceğiniz alim varsa onun hayatını anlatan kitap önerin lütfen.

Lütfen bilen boş geçmesin bir kitap önerisi bile çok önemli.

Hayırlı bayramlar

R Çevrimdışı

Rabbinizi Sevin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm Selam. Bende takibe alayım bu konuyu. Açıkçası Risale-i Nur Külliyatı okumayı düşünüyorum ben ama sitede bazı arkadaşlar bu konu üzerinde tartışmalar yapmış. Kararsız kaldım.

R Çevrimdışı

Rabbinizi Sevin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aman ha kardeşim!
O kitap şirkle dolu.

Hazreti Allah razı olsun sizlerden kardeşim ama ben 2-3 aydır öğrenmeye çalışıyorum dinimizi. Açıkçası youtube'da Uğur Akkafa, Kerem Önder, Nurettin Yıldız, Fatih Çıtlak, Ömer Faruk Korkmaz hocaların videolarını izleyerek başladım. Uğur Akkafa okurken dinledim ve Ondan dolayı almak istedim. Açıkçası nereden nasıl başlıyacağımı bilmediğim için önüme geleni dinleyip kıyaslama yapmaya çalışıyorum. Kafam bu aralar çok karışık.

Laaa Tağut Çevrimdışı

Laaa Tağut

Üye
İslam-TR Üyesi
Ecmain kardeşim.
Bir de bu yazdıklarının arasında Nurettin Yıldız ve Kerem Önder’i çok iyi tanırım, ikisi de cehennem davetçisidir, hele hele Kerem Önder tam bir müşriktir, insanları devlete ve evliya(!)lara kulluğa davet eder. Devamlı, Selefilere satışır onları bidat ehli diye tanıtır. Cübbeli Ahmet gibi bir tarikatçı şarlatandır.

Allah( azze ve celle) hepimizin ilmini artırsın.

Hayırlı bayramlar

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ecmain kardeşim.
Bir de bu yazdıklarının arasında Nurettin Yıldız ve Kerem Önder’i çok iyi tanırım, ikisi de cehennem davetçisidir,

kardes bayram bayram nasıl bir yorum böyle, ne demek cehennem davetcisi demek. Yani bu kadar basit mi? Nurettin yıldız, son dönemlerde sahih sünnete(su koşullarda yapılabilecek en güzel davetlerden umuma, yeterli mi degil ama onun kadar etkin olan da yok maalesef) insanları davet ettigi icin selefi damgası yiyip sofi kesim (arka tarafa medya destegini de alarak ) hocayı hedef tahtasına koymaktadırlar.

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm

1)İmamı Azam
2)Ahmet bin Hanbel
3)İbn Teymiyye
4)İbn Abdulvahap
5) Ve tağutlara, zalimlere boyun eğmeyen başka hayatını okumamı önereceğiniz alim varsa onun hayatını anlatan kitap önerin lütfen.

Lütfen bilen boş geçmesin bir kitap önerisi bile çok önemli.

Hayırlı bayramlar

Nurettin yıldız cehennem davetçisi, sen de islam davetcisimisin, arı soksun dilini.

R Çevrimdışı

Rabbinizi Sevin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ecmain kardeşim.
Bir de bu yazdıklarının arasında Nurettin Yıldız ve Kerem Önder’i çok iyi tanırım, ikisi de cehennem davetçisidir, hele hele Kerem Önder tam bir müşriktir, insanları devlete ve evliya(!)lara kulluğa davet eder. Devamlı, Selefilere satışır onları bidat ehli diye tanıtır. Cübbeli Ahmet gibi bir tarikatçı şarlatandır.

Allah( azze ve celle) hepimizin ilmini artırsın.

Hayırlı bayramlar

Sanada hayırlı bayramlar kardeşim. Herşeyi bilen Yüce bir Allahımız var. Yalan söylemeye de ne gerek var ? Onun için doğruyu da söylemek bizim borcumuz. Kerem Önderin bir sürü videosunu izledim ve bir çok şey öğrendim, Aynı şekilde Nurettin Yıldızın da. Kerem Önderin sadece siyasi konularda bazı problemlerini ve üveysileri yalanladığını gördüm. Üveysilik hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum. Ama Nurettin Yıldızın kötü bir şey dediğini duymadım. Allah razı olsun onlardan ve diğer dini öğrenebilmemiz için kendini bu yolda harcayan hocalarımızdan. Allah her şeyin en iyisini bilendir. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Cübbeli için birşey diyemiyorum. Gözümle görmedim ama duydum. Ondan dolayıda o adamdan uzak duruyorum.

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
küfür olarak gördüğünüz ve itikaddan bildiğiniz konulara fetva veren adamları savunmaya nasıl bu kadar heveslisiniz anlayamıyorum!

Laaa Tağut Çevrimdışı

Laaa Tağut

Üye
İslam-TR Üyesi
kardes bayram bayram nasıl bir yorum böyle, ne demek cehennem davetcisi demek. Yani bu kadar basit mi? Nurettin yıldız, son dönemlerde sahih sünnete(su koşullarda yapılabilecek en güzel davetlerden umuma, yeterli mi degil ama onun kadar etkin olan da yok maalesef) insanları davet ettigi icin selefi damgası yiyip sofi kesim (arka tarafa medya destegini de alarak ) hocayı hedef tahtasına koymaktadırlar.
Ama Nurettin Yıldız demokrasiye oy vermeyi savunmuyor mu? (Erbakancı)
Bu insanları küfre davet etmek değil mi?

(Üslup olarak biraz ağır olduysam mazur görün.)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ama Nurettin Yıldız demokrasiye oy vermeyi savunmuyor mu? (Erbakancı)
Bu insanları küfre davet etmek değil mi?

(Üslup olarak biraz ağır olduysam mazur görün.)

üslubu mazur görebilirim ancak ahmakligi mazur göremem. Öyle bir anlatiyorsunki sanki ilgili sahis eline parti bayrağı alıp insanları demokrasi dinine cagiran ve demokrasi dininin cigirtkanligini yapan biri gibi lanse edip en sona da beni mazur gör diyorsun bunun mazur görülecek bir yani yok.

Sizin gibi zihniyetlerin yazmamasi yazmasından daha hayirlidir. Ondan dolayı süresiz ban veriyorum.

Dün bayramın ilk günü diye sabr etmisdim yanliz özrünüz kabahatinizden beter.

Lütfen bu tür zihniyette olanlar uzak dursunlar.

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi mesajini ac, kimi hangi itikattan küfür oldugunu net belirtki insanlar arasında fitne olmasın.
oy kullanmayı, askerliği vb. konuları küfür görmeye rağmen, buna cevaz veren kimseleri savunmanızı hele hele sünneti müdafaa eden bir adamdır demenizi anlamıyorum.

üslub ile ilgili bir uyarı yapsanız anlarım ama şahsın kendisini aşırı derecede savunmanızı anlayamıyorum. sadece bu konudaki konuşmalar ile yorum yapmıyorum. bana bir açıklayın. benim küfür dediğim ve insanları sakındırdığım amellere caizdir diyen bir adamı ben nasıl hakkın adamı görecem?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
oy kullanmayı, askerliği vb. konuları küfür görmeye rağmen, buna cevaz veren kimseleri savunmanızı hele hele sünneti müdafaa eden bir adamdır demenizi anlamıyorum.

üslub ile ilgili bir uyarı yapsanız anlarım ama şahsın kendisini aşırı derecede savunmanızı anlayamıyorum. sadece bu konudaki konuşmalar ile yorum yapmıyorum. bana bir açıklayın. benim küfür dediğim ve insanları sakındırdığım amellere caizdir diyen bir adamı ben nasıl hakkın adamı görecem?

size tek soru soruyorum,

bu adamlar katıksız kafir midir? Sonu ebedi cehennem midir? Okun islamdan ciktigi gibi bu adamlar cikmis midir? Misal oy vermeye cevaz veren nurettin yıldız, abdullah yolcu gibiler.

Bu soruma yanit aldikdan sonra sizin sorunuza da müsait zamanda detaylı yanit vereceğim insaAllah.

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
size tek soru soruyorum,

bu adamlar katıksız kafir midir? Sonu ebedi cehennem midir? Okun islamdan ciktigi gibi bu adamlar cikmis midir? Misal oy vermeye cevaz veren nurettin yıldız, abdullah yolcu gibiler.

Bu soruma yanit aldikdan sonra sizin sorunuza da müsait zamanda detaylı yanit vereceğim insaAllah.
mesele benim kafir görüp görmemem değil. mesele bu adamların allah yolunda ellerinden gelen herşeyi yapan alimler gibi tanıtılmasıdır.

tekfirde aşırı olan bazı şahıslar nasıl ki bu forumda paylaşılamıyor. videoları kaldırılıyor. aynı muamele neden nureddin yıldız gibi şahıslara da yapılmıyor? "bir insan tekfirde aşırı giden birini dinleyip tekfirde aşırıya kaçar" gibi bir savunma yaparsanız ben de size şunu sorarım:

bir insan nureddin yıldız gibi hocaları dinledikten sonra gidip oy kullanamaz mı? askerlik yapamaz mı? polis olamaz mı? çocuğunu okula gönderemez mi?

neden bu şahısların videoları forumda rahatça paylaşılabiliyor?

sufi çevrelerin kendisini selefiliğile nisbet etmeleri ve kendisini sevmemeleri bu hocanın doğru yolun yolcusu olduğunu göstermez. aynı kesim mustafa islamoglu ve mehmet okuyan gibi adamları da sevmiyor. mustafa islamoglu ve mehmet okuyanın hiçbir doğru tarafı yok diyebilir miyiz? örneğin kabirden isteme ve Allah'tan başkasından medet ummaya karşı çıkıyorlar. ve sufiler bunlara reddiye veriyor. biz kalkıp diyebilir miyiz ki "bu adamlar hakkı savunduğu için sufiler bunları sevmiyor"?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
mesele bu adamların allah yolunda ellerinden gelen herşeyi yapan alimler gibi tanıtılmasıdır.

iftira atiyorsunuz,

gerek nurettin yıldız, abdullah yolcu ve bu mimalda olan baska hocaların hic bir zaman herseyi yapıyor diye tanıtmadık ve hatta ben ve diger sitenin görünen yüz adminleri ilgili sahislarin nerede hangi hataları oldukları ve nelerinden beri oldugumuzu defalarca kez forumda yazdık, kendim şahsım olarak direk kisilerin (hocaların yüzlerine dediklerim) ters düştüklerimiz dahi olmustur.

Siz görmek istemediğiniz icin size bişey yapamam.

bir insan nureddin yıldız gibi hocaları dinledikten sonra gidip oy kullanamaz mı? askerlik yapamaz mı? polis olamaz mı? çocuğunu okula gönderemez mi?

forumda kimse nurettin yildizin demokrasiye cagirdigi videosunu paylaşmıyor, hem yahu bu adam durduk yere zirt pirt demokrasi cigirtkanligi yapan ülke yönetimini şeriat gören bir adam gibi lanse etmeniz en direk diyorum küstahliktir. Hocanin 3 videosundan birinde demokrasi dinine davet ettigini görsek demenizde haklisiniz ama aksine hoca hemen hemen bütün videolarında islama isindirici amelleri arttırmaya yönelik takva videoları bulunmaktadır, ama sizin gibiler kör olsa gerek bunların hic birini görmez zorlama bi kaç yerde varsa iki üc cümle onu görür ve bunu genel yapar.

Allahdan kork, adam hangi videosunda gidip polis olun, oy kullanın felancasina oy verin diye partizanlık yapmış. Ya da forumda hangi kisi buraya foruma ilgili şahsın videosunu eklemisde bakin nurettin yıldız oy kullanın diyor hadi gidip oy kullanalım diye konu acmisda biz bunu görmezlikten gelmişiz.

neden bu şahısların videoları forumda rahatça paylaşılabiliyor?

bunu anlasaydın zaten bizimle cedel yapmaz icindekileri bu sekilde disa vurmazdınız.

sufi çevrelerin kendisini selefiliğile nisbet etmeleri ve kendisini sevmemeleri bu hocanın doğru yolun yolcusu olduğunu göstermez. aynı kesim mustafa islamoglu ve mehmet okuyan gibi adamları da sevmiyor. mustafa islamoglu ve mehmet okuyanın hiçbir doğru tarafı yok diyebilir miyiz? örneğin kabirden isteme ve Allah'tan başkasından medet ummaya karşı çıkıyorlar. ve sufiler bunlara reddiye veriyor. biz kalkıp diyebilir miyiz ki "bu adamlar hakkı savunduğu için sufiler bunları sevmiyor"?

iste seytani kisasin daniskası budur. Allah sizlere hidayet versin, hocayı peygambersiz kurancilarla denk tutan örnek veriyorsun ya hem de hayatini peygambersiz kurancilara savas acmis kimseleri.

Yazık...

En başda demissiniz ya mesele diye, evet mesele sizin gibilerin bu forumda böyle rahatça yazabilmeleri.

Ondan dolayı bu tür konularda ve vaktim olduğu müddetçe gördükçe temizliğe devam edeceğim. Süresiz yazma yasağı veriyorum.

Burada nurettin yıldız gibi hocaya cehennem davetcisi diyen ve onu saksaklarcasina destekleyen sahislari da Allaha havale ediyorum. Sanmayin ki bu söylemleriniz karsiliksiz kalır. Söz ağızdan ciktikdan sonra okun yaydan cikdigi gibi artık sahibinden cikmistir.

Tabi can çıkmadan tevbe edip salihlerin yoluna tutma ayri.

Konuyu amacindan saptigi üzere kapatilmistir.

not: sitemizde sahis tekfiri yasakdir ve bunun müsammahasi yoktur buradaki sorularım sırf kardeşlerin ne kadar büyük halt yediklerini onlara gösterip belki hata ettiklerini anlamaları icin fırsat vermektir. Bu tür akide ve menhece sahip olanlar lütfen forumu terk etsinler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt