Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Allah Beni Affeder mi?

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
"Hiç şüphe yok, Allah çok bağışlayandır." (Ahzab, 24)

Ey Allah'ın rahmetinden umudunu kesen kardeşim, "Allah beni affetmez" diyen değerli kardeşim dinle, kulak ver âyete. Ne buyuruyor er-Rahman?
"Hiç şüphe yok" duydun mu, "Hiç şüphe yok, Allah çok bağışlayandır"

Günahın en dibine batmış olsan da, tepeden tırnağa haramlar ile dolduğuna inansan da vallahi sen Allah'a yöneldin mi, 'Allah'ım affet' dedin mi Allah kulunu affetmeyi sever.

Kalbinin sıkışıklığını başka yerlerde gidermeye çalışma ey kardeşim! Kalbinin ağrısının sebebi günahlarındır. İçindeki sıkıntının nedeni battığın, çıksam da temizlenmem diye Allah'ın rahmetinden ümidini kestiğin günah bataklıklarıdır. Aç kulaklarını ve iyi dinle,

(Benden onlara) De ki: «Ey kendi aleyhlerinde olmak üzere haddi aşan kullarım. Allah´ın rahmetinden umut kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları bağışlar. Çünkü O, bağışlayandır. esirgeyendir.» (Zümer, 53)

"Şüphesiz Allah bütün günahları bağışlar" yeter ki sen her sabah yeni güne açtığın gözlerini sonsuza dek kapatmadan evvel Rabbine nasûh bir tevbe ile yönel. Allah seni affetmek istiyor, Allah senin için cenneti istiyor fakat sen ısrarla ama ısrarla tek derdi seni cennetten ve Allah'ın rızasından mahrum bırakmak isteyen İblisin askeri olmak istiyorsun.

Bak iyi dinle,

Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. (Enfal, 67)

Sen dünyanın geçici mutluluğunu, rahatını, sevgisini, eğlencesini isterken, Allah senin için ebedi bir mutluluk, ebedi bir rahatlık, ebedi bir sevgi istiyor. Allah sana, sana ait bir ev teklif ediyor ve istiyorken sen illa kirada oturacağım diye tutturuyorsun hatta bunun için mücadele ediyor, ağlıyor hatta bütün hayatını buna adıyorsun. Söylesene sana ait özel ve güzel bir ev dururken sana kira olan evi güzel gösteren, sevdiren biri senin iyiliğini düşünen biri olabilir mi?

Allah'ın rahmetinin farkına var.

Allah, tevbelerinizi kabul etmek ister; şehvetleri ardınca gidenler ise, sizin büyük bir sapma ile sapmanızı isterler. (Nisa, 27)

Şimdi senin özrünü kabul etmeyi bekleyen en yüce varlıktan, özür dileme vakti gelmedi mi? Senin onca günahına, isyanına, yüz çevirmene rağmen senin tevbeni kabul etmeye hazır bir ilah..
O halde hâlâ seni durduran nedir? Seni, senden fazla düşünen Allah'a yönel ve tevbe et, O'nu seni affetmeye hazır bulacaksın.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ummeti muhammedi kardeslerimizi parcaliyorlar.herturlu fenaligi azginligi yapiyorlar ben ise gucum.yetmiyor yetismiyor engellemeye

belki ALLAH BENİ affeder bilemem ama ben nasil temizlenmis ve affolunmus kullarin karsisinda rabbin karsisinda utanmadan durabilirim ki bu halde subhanallah.

ALLAH im islama kardeslerimize ve bana yardim et.
En azindan sana layik bir kul olarak emanetini sana teslim edeyim. Amin.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Ummeti muhammedi kardeslerimizi parcaliyorlar.herturlu fenaligi azginligi yapiyorlar ben ise gucum.yetmiyor yetismiyor engellemeye

belki ALLAH BENİ affeder bilemem ama ben nasil temizlenmis ve affolunmus kullarin karsisinda rabbin karsisinda utanmadan durabilirim ki bu halde subhanallah.

ALLAH im islama kardeslerimize ve bana yardim et.
En azindan sana layik bir kul olarak emanetini sana teslim edeyim. Amin.
Gücümüzün yetmediklerine göz dikip de gücümüzün yettiklerini ihmal ediyoruz aslında. Teheccüde gücü yetmeyen insan teheccüde göz dikip gücünün yettiği sunnetleri, duha namazını ihmal ediyor. Bin lira infak edemeyen 1 lira infak etmeyi ihmal ediyor. Aslında biz birinci merdiveni adımlamadan 10. Merdivene göz dikiyoruz. Halbuki önce biri adımlasak sıra 10'a da gelir. Bizim görevimiz düşmeden o merdiveni adımlamak. Düşsek de yeniden adımlamak.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gücümüzün yetmediklerine göz dikip de gücümüzün yettiklerini ihmal ediyoruz aslında. Teheccüde gücü yetmeyen insan teheccüde göz dikip gücünün yettiği sunnetleri, duha namazını ihmal ediyor. Bin lira infak edemeyen 1 lira infak etmeyi ihmal ediyor. Aslında biz birinci merdiveni adımlamadan 10. Merdivene göz dikiyoruz. Halbuki önce biri adımlasak sıra 10'a da gelir. Bizim görevimiz düşmeden o merdiveni adımlamak. Düşsek de yeniden adımlamak.

Bu dogru bir soz lakin kacirdiklarimiz isde bizi kahreden onlar umuyorumki rabbimiz bizlere yardim edecektir aksi takdirde birak bu dunyayi ahirette huznumuz kat kat fazla olacaktir.

L Çevrimdışı

La Tahzen

لا تحزن ان الله معنا
İslam-TR Üyesi

Çok doğru tesbitler. Allah razı olsun.

Ebu_musab Çevrimdışı

Ebu_musab

Üye
İslam-TR Üyesi

Firak kardeş harika bir tespit allah razı olsun , ukab kardeş belki rabbim nasip eder samimiyetle istersen kaçtığını sandığımız amelleri yakalama fırsatı verir hiç belli olmaz :)

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Bu dogru bir soz lakin kacirdiklarimiz isde bizi kahreden onlar umuyorumki rabbimiz bizlere yardim edecektir aksi takdirde birak bu dunyayi ahirette huznumuz kat kat fazla olacaktir.

Ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum fakat bu düşünce insanı çok yoruyor kendimden biliyorum. Biz yolun sonuna ulaşmak zorunda değiliz biz o yol üzere sabit kalmak zorundayız. Yolun sonuna varmamız mümkünse ne ala ama öncelikli hedefimiz yolun sonu değil dediğim gibi. Çünkü, bu konuda tecrübelerimiz de vardır. Kişinin cihaddan öne ahlaki oturmamıştır, kardeşlik bilinci yoktur, fedakarlık duygusunu tanımıyordur cihada gidiyor ve bir sürü pürüz çıkarıp ne yazık ki nefret ederek, ettirerek geri dönüyor. Hepsi öyledir demiyorum fakat maalesef böyle örnekler de vardır. Çabuk yorulma ve çabuk bir pes etme. Allah kalblerimizi dini üzere sabit kılsın. Ömer muhtarın bir sözünü de şuraya eklemek istiyorum

"Allah bana küffara karşı cihad etmeyi emretti. Ben bu ibadeti yerine getirdim. Zafer ve mağlubiyet beni alakadar etmez. O Allah'ın bileceği bir iştir."

Bizim görevimiz hak yol üzere sebat etmektir. Bazen hak etmek lazım çünkü daha hazır degilizdir belki yada başka bir şey yahut da bu da bir imtihandır.

Çok doğru tesbitler. Allah razı olsun.

Firak kardeş harika bir tespit allah razı olsun , ukab kardeş belki rabbim nasip eder samimiyetle istersen kaçtığını sandığımız amelleri yakalama fırsatı verir hiç belli olmaz :)

Allahumme amin ecmain

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum fakat bu düşünce insanı çok yoruyor kendimden biliyorum. Biz yolun sonuna ulaşmak zorunda değiliz biz o yol üzere sabit kalmak zorundayız. Yolun sonuna varmamız mümkünse ne ala ama öncelikli hedefimiz yolun sonu değil dediğim gibi. Çünkü, bu konuda tecrübelerimiz de vardır. Kişinin cihaddan öne ahlaki oturmamıştır, kardeşlik bilinci yoktur, fedakarlık duygusunu tanımıyordur cihada gidiyor ve bir sürü pürüz çıkarıp ne yazık ki nefret ederek, ettirerek geri dönüyor. Hepsi öyledir demiyorum fakat maalesef böyle örnekler de vardır. Çabuk yorulma ve çabuk bir pes etme. Allah kalblerimizi dini üzere sabit kılsın. Ömer muhtarın bir sözünü de şuraya eklemek istiyorum

"Allah bana küffara karşı cihad etmeyi emretti. Ben bu ibadeti yerine getirdim. Zafer ve mağlubiyet beni alakadar etmez. O Allah'ın bileceği bir iştir."

Bizim görevimiz hak yol üzere sebat etmektir. Bazen hak etmek lazım çünkü daha hazır degilizdir belki yada başka bir şey yahut da bu da bir imtihandır.

Allahumme amin ecmain

Jazakallahu hayr kardesım.

Ben sabrı ali kucuk hocanın bır sozu vardı.SAbretmek ne olursa olsun mucadele etmektır derdı.
Eger bunlar bıze zulmedıyor dıye oturmak oylece gerı cekılmek sabr degıl zillettir. derdi.

ALLAH ondan razı olsun.

DEdıgı gıbı onemlı olan mucadele etmektır.Ne olursa olsun yorulmadan mucadele etmek ve elınden gelenın en ıyısını yapmaktır.
ZAten omrumuzun cogu bunun ve bunun benzerı seylerle gecıyor.Herkezin imtihanı da farklı elbette.

İnsanın gucune gıden sey yolda satılmaktır.Yola cıktıgın arkadasların kısılerın senı satmasıdır.Ama bu bıle durdurmuyor ınsanı Cunku tek kışıde kalsan cıhad cıhaddır.Mucadele mucadeledır.
ALLAH ondan razı olsun Usame nın bır cocugun ona gonderdıgı vıdeosundakı halı gıbı oluyor ınsan.Sararıyor nefesı kesılıyor hıckıra hıckıra yetısememeye aglıyor uzuluyor.

ALLAH zulcelal bızım yardımcımızdır. yasadıgımız muddetce rabbımız mutlaka bıze ıstedıgımızı bahsedecektır.Takı bız ondan vazgecmedıgımız muddetce.

Ebu İdris Çevrimdışı

Ebu İdris

...
İslam-TR Üyesi

Allah razı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt