Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah Ile Kandıranların "hikayeleri"

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Selam Aleykum ve Rahmetulahi ve Berekatuhu

Kardeşler bu başlık altında nereden öğrenildiği bilinmeyen, hiçbir delili bulunmayan ama sözüm ona din adına uydurulan kimi israiliyat kimi yalan dolu hikayeleri anlatmaya çalışalım.
Ki birçoğumuza bu hikayelerden anlatılmış ve bir çoğumuz şaşkınlık ve hayranlık ile dinlemişizdir. Amacım bu tür yalan yanlış hikayeleri gün yüzüne çıkarmaktır. Ne demek istediğim anlatacağım bir kaç hikaye ile anlaşılacaktır inşaAllah.

1- Lice'li dayının anlatığı cehennemde yanmayan tabutlar;

Dayıya köylerindeki büyük bir hoca! anlatmış. Cehennemde 3 tabut ateşin üzerinde geziyormuş fakat bunları ateş yakmıyormuş. Tabutun içindekiler ise ermeni imiş. Neden yanmadıklarını sorarsan, bunlar yaşadıkları zaman adalet ile hükmediyor hiç kimseye zulüm etmiyorlarmış . :)

2- Lice'li dayıdan devamla;

Bunuda büyük bir alim!!! anlatmış. Peygamberimiz bağdatta iken bir papaz onu görmüş demiş gel bana kuyudan su çek. Hz. Muhammed a.s.v peygamber olduğunu söylememiş gidip su çekmiş. Su çekerken kova kopmuş kuyuya düşmüş. Papaz bunu görünce gelip Haşa (Peygamberimiz bu tür yalanlardan beridir) peygamberimize tokat vurmuş. Peygamberde sinirlenmiş kovaya bağırmış kova kuyudan çıkıp havaya fırlamış.

- eee dayı sonra ne olmuş,

- Papazda güya peygamberimizin büyük biri olduğunu görüp İslamiyet'e girmiş.
Yani demek istediğim Strangers herkese merhamet edeceksin ki millet islamı seçsin. peygamber o gün kızıp o papaza karşılık verseydi, o papaz müslüman olmazdı. Bizde peygamberi örnek almalıyız.!!!

3- Erganili abiden "Allah'ı Kandıran Peygamber(Haşa)"

Bizim köyde bir hoca anlattı ama benim aklım bir türlü almıyor.

- evet, dinliyorum

+Hoca dedi ki bizim bir tane peygamberimiz ölmemiş -cennette imiş- yaşıyormuş.

- evet doğrudur Hz. İsa olmalı

+ İşte bu Peygamber Allah'a demiş ki, ben cenneti görmek istiyorum. Allah'da demiş sen cenneti görürsen çıkmak istemezsin. Oda söz vermiş demiş çıkacam. Allah'da onu cennete koymuş cenneti görmüş, vakti dolmuş tam çıkacakken bir ayakkabısını içer de bırakmış . Çıktığında Allah'a demiş ben ayakkabımı içer de unutmuşum. Allah'da demiş git al. Almaya gitmiş, Allah demiş hadi çık, demiş ben söz verdim çıktım dışarı ikinci sefer için söz vermedim çıkmıyorum. Allah da onu cennette bırakmış. :)

Not 1: Benim en çok tuhafıma giden bunları anlatan sözde hoca kesim!!!

Not 2: Yorum kısmını size bırakıyor. Sizin de duyduklarınızı aktarmanızı temenni ediyorum.

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayakkabısını cennette unutan peygamberi, küçükken birinden duymuştum. O zamanlar inanmıştım.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam Aleykum ve Rahmetulahi ve Berekatuhu

Kardeşler bu başlık altında nereden öğrenildiği bilinmeyen, hiçbir delili bulunmayan ama sözüm ona din adına uydurulan kimi israiliyat kimi yalan dolu hikayeleri anlatmaya çalışalım.
Ki birçoğumuza bu hikayelerden anlatılmış ve bir çoğumuz şaşkınlık ve hayranlık ile dinlemişizdir. Amacım bu tür yalan yanlış hikayeleri gün yüzüne çıkarmaktır. Ne demek istediğim anlatacağım bir kaç hikaye ile anlaşılacaktır inşaAllah.

1- Lice'li dayının anlatığı cehennemde yanmayan tabutlar;

Dayıya köylerindeki büyük bir hoca! anlatmış. Cehennemde 3 tabut ateşin üzerinde geziyormuş fakat bunları ateş yakmıyormuş. Tabutun içindekiler ise ermeni imiş. Neden yanmadıklarını sorarsan, bunlar yaşadıkları zaman adalet ile hükmediyor hiç kimseye zulüm etmiyorlarmış . :)

2- Lice'li dayıdan devamla;

Bunuda büyük bir alim!!! anlatmış. Peygamberimiz bağdatta iken bir papaz onu görmüş demiş gel bana kuyudan su çek. Hz. Muhammed a.s.v peygamber olduğunu söylememiş gidip su çekmiş. Su çekerken kova kopmuş kuyuya düşmüş. Papaz bunu görünce gelip Haşa (Peygamberimiz bu tür yalanlardan beridir) peygamberimize tokat vurmuş. Peygamberde sinirlenmiş kovaya bağırmış kova kuyudan çıkıp havaya fırlamış.

- eee dayı sonra ne olmuş,

- Papazda güya peygamberimizin büyük biri olduğunu görüp İslamiyet'e girmiş.
Yani demek istediğim Strangers herkese merhamet edeceksin ki millet islamı seçsin. peygamber o gün kızıp o papaza karşılık verseydi, o papaz müslüman olmazdı. Bizde peygamberi örnek almalıyız.!!!

3- Erganili abiden "Allah'ı Kandıran Peygamber(Haşa)"

Bizim köyde bir hoca anlattı ama benim aklım bir türlü almıyor.

- evet, dinliyorum

+Hoca dedi ki bizim bir tane peygamberimiz ölmemiş -cennette imiş- yaşıyormuş.

- evet doğrudur Hz. İsa olmalı

+ İşte bu Peygamber Allah'a demiş ki, ben cenneti görmek istiyorum. Allah'da demiş sen cenneti görürsen çıkmak istemezsin. Oda söz vermiş demiş çıkacam. Allah'da onu cennete koymuş cenneti görmüş, vakti dolmuş tam çıkacakken bir ayakkabısını içer de bırakmış . Çıktığında Allah'a demiş ben ayakkabımı içer de unutmuşum. Allah'da demiş git al. Almaya gitmiş, Allah demiş hadi çık, demiş ben söz verdim çıktım dışarı ikinci sefer için söz vermedim çıkmıyorum. Allah da onu cennette bırakmış. :)

Not 1: Benim en çok tuhafıma giden bunları anlatan sözde hoca kesim!!!

Not 2: Yorum kısmını size bırakıyor. Sizin de duyduklarınızı aktarmanızı temenni ediyorum.

O ayakkabı meselesini bana farklı bi peygamber olarak gelmişti ))))

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Hz Davud diye hatırlıyorum ama emin değilim. :)

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Ayakkabı mevzuunu bende duydum ama kulaktan dolma bilgiler olduğu için hep değiştirirek anlatılıyor.

Üst Ana Sayfa Alt