Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ALLAH Yolunda Savaşmak (Video) !!!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad akhilerim

Cihad aşkı olan akhilere ithafen hazırlanmıştır inşaALLAH

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad akhilerim

Cihad aşkı olan akhilere ithafen hazırlanmıştır inşaALLAH

çok güzel olmuş akhi emeğinize sağlık...cihad sadece kıtal değildir...evet cihad kıtale giden yolların hepsidir..bu yola giden bu yolu destekleyen bir şeyin kenarından tutunmalı bir el atmalı 1 adım daha ileri gitmesi için omuzlamalıyız...unutmayalımki ALLAH YOLUNDA YAPILAN HİÇBİR İYİLİK KÜÇÜK DEĞİLDİR....فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ* وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ

Kim, zerre mikdarı hayır işlerse; onu görür. Kim de zerre mikdarı şer işlerse; onu görür. ZİLZÂL 7-8

I Çevrimdışı

ismail bayındır

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hocam bende cıhada gitmek istiyorum ama eşimi birtürlü ikna edemiyorum yardım edin bana ne yapmalıyım daha yeni ewlendim cocugum olmasını beklemelimiyim ? hergün izledikce videoları aglıyorum aklıma geldikce aglıyorum icin icin dinimle ilgili pek bilgi sahibi degilim ama körü körüne inanıyorum allahıma dua edin ben şehit olmalk istiyorum

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hocam bende cıhada gitmek istiyorum ama eşimi birtürlü ikna edemiyorum yardım edin bana ne yapmalıyım daha yeni ewlendim cocugum olmasını beklemelimiyim ? hergün izledikce videoları aglıyorum aklıma geldikce aglıyorum icin icin dinimle ilgili pek bilgi sahibi degilim ama körü körüne inanıyorum allahıma dua edin ben şehit olmalk istiyorum

O zaman ilk iş olarak bu forumda Akide konularını oku kardeşim..Tevhidi ilk öğrenmeye başla ve ailenede öğret o zaman ne yapacağını bilir o ilim sana doğru yolu gösterecektir...

Al-Alameyn Çevrimdışı

Al-Alameyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

İsmail kardeşim, Allah cella celalühü seni güzel niyetinden dolayı mükafatlandırsın.. Halen senin gibi cihad ve müslüman kardeşine yapılan zulümlere duyarlı olanları görmek beni sevindirdi.. Allah c.c. razı olsun.. İslam dünyasında olanlar hepimizin kalplerini dağlıyor, müslümanlar daha ne kadar zulüm çekecek bunun bertaraf edilmesi için hep Allah c.c.’ya dua ve yakarış içindeyiz..

Soruna gelince bu konu forumda daha önce detaylı bir biçimde tartışılmış.. Cihadın terim anlamı, farzı ayn/kifaye, nerede, nasıl, ve hangi şartlarda yapılacağı bilinmesi gereken şeyler.. El Ezher’in birönceki Fetva Komitesi Başkanlarından olan Şeyh Atiyyeh Sakr’ın da dediği gibi “cihad, gerçek manasının yanlış anlaşılmasından dolayı yanlış kullanılan terimlerden biridir.” Yani cihadın anlam ve tatbikini iyi öğrenmek lazım..

Öte yandan geçen yüzyılın sonunda cihadın en güzel bir tatbikçisi olan Şeyh Abdullah Azzam’ın (rahimahullah) Afgan cihadına katılmak isteyip de gidemeyenler için verdiği fetvayı sen ve diğer akhilerle paylaşmak istiyorum.. Şeyh Azzam fetvasında şu 4 maddeyi sıralamıştı:

1. Eşi ve çocukları olup da kendisi dışında onlara bakacak başka birilerinin olmaması veya onların başka geçim kaynaklarının olmaması

[*]Bütün gayretlerine rağmen Pakistan’a gitmek için vize alamaması
    [*]Devletin kendisine pasaport vermemesi veya havaalanında çıkışına izin vermemesi
    [*]Ana babası olup da kendi dışında onların geçimlerini sağlayacak başka birisinin olmaması. Sonuç olarak evli ve çocuklu olanlara şunu diyoruz: eş, çocuk ve ana babalarına gerekli tedarikleri ve onlara bakacak birilerini sağlamadan ailelerini bırakıp cihada çıkamazlar.

Şeyh Azzam’ın yukarıda bahsettiği hususları hiç düşündün mü? Eşine ve doğacak cocuklarına maddi ve manevi kimin destek vereceğini tespit ettin mi? “dinimle ilgili pek bilgi sahibi degilim” derken zaten soruna da kısmen cevap vermiş oluyorsun. Dini bilgileri öğrenmeye başlamanın senin yapacağın “CİHAD”ın ilk ve en önemli basamağı olduğunu düşünüyorum.. Allahü Teala herşeyi en iyi bilendir...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
ALLAH'a şükürler olsun valla baya üzülmüştüm

nasıl oldu da açtılar anlamadım
bilmiyorum ama çok istiyordum ben bu videoyu izlemeyi. ozel mesajlarda dolaşırken bakıyım dedim elhamdulillah açılmış.

Gelin1olalım Çevrimdışı

Gelin1olalım

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şu anda islami sanılan bütün cihad örgütleri deccaliyete bağlı servislerin kontrolündedir. Örneğin ışid, el kaide gibi örgütler. Bu örgütlere bağlı masum, imanlı insanlar olabilir ama ister doktor ister mühendis ister islam alimi ister hafız olsun hepsi malesef külliyen cahil, kandırılmış, fitneliğe karşı oyuna gelmiş insanlardır.
Zaman bu denli çetindir, zaman bu denli karmaşıktır. Görünen ile gerçek mahiyeti ayırt etmek zordur.
Gerçek cihad ise kişinin kendi nefsi ile yaptığı cihaddır. Sen nefsinin kontrolü altında yaşadıktan sonra hangi örgütte bulunursan bulun helak olursun. Cennet için cihada giripte kalpte nefsiyet hakimse, kalpte mahzunluk yoksa bu gizli şirktir. Ben Allah'a inanıyorum demekle, hakikaten denmiş olmaz. İlimsiz iman olmaz, ihlassız iman gelişmez, kalp Allah ile huzur bulmayınca O bilinmez.

Gelin1olalım Çevrimdışı

Gelin1olalım

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Deliller hazinesi akıldadır, tefekkürdedir, kalptedir.
Günümüzün en büyük fitnesi ateşler su görünmekte, sular ise ateş Allah Resulü(sas)in tabiriyle. Her şeyin birbirine geçtiği, kimin doğru, kimin yalancı olduğu bilinmediği, kendini gizliden ve doğrudan Hz. Mehdi ve Hz. isa ilan edenlerin olduğu, zinadan uzak durduğunu bilenlerin senin ezik ve gerici olduğunu düşündüğü ve konuştuğu, her gün gayri meşru ilişkileri anlatan dizilerin karşısında çoluklu çocuklu oturup gözlerin dikildiği, kitaptakileri ezberleyip trilyonlara varacak gelirle tv lerde anlatan insanların olduğu, bu fitneliğin kaynak bulduğu yer kendisi para basıp kendi o parayla dünyanın her yerinden insanları ajan olarak kullandığı ve çok önemli devlet ve askeri bilgilerin sızdırıldığı, para için, mevki için herkesin herşeyi yapabildiği, yoktuk var olduk, yarında bir çukur atıp gidecekler gerçeği bilinmesine rağmen aklına getirmeyenlerin olduğu, bu konuları açanlar olduğunda o konuyu nasıl kapatacağını şaşıranların olduğu, vücudunu yarı çıplak açıp dolaşırsan çağdaş, başını örtersen gerici olduğunu düşünenlerin olduğu, Kuran-ı Kerim, islamiyet, sünnet Hz. Muhammed(sas), veliler gibi dünyanın en zengin hazinelerinin sahip olmamıza rağmen geride kalmış olmamızı anlamayanların olduğu, ve bu hazinelerin nihayi sonuç olarak asırlar evvel söylediği dünya bir rüyadır, ahirette insan uyanır manasını günümüzde batı medeniyeti kuantum ile evrenin aslında bir hayal bir hologram algılamadan ibaret olduğunu ispatlaması.... say say bitecek gibi durmuyor. Netice itibariyle demem şu ki , gördüğün ateş mi su mu?. Bunu algılamak kolay değildir. Allah ilmimizi, zikrimizi ve şükrümüzü artırsın.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Günümüzün en büyük fitnesi ateşler su görünmekte, sular ise ateş Allah Resulü(sas)in tabiriyle. Her şeyin birbirine geçtiği, kimin doğru, kimin yalancı olduğu bilinmediği, kendini gizliden ve doğrudan Hz. Mehdi ve Hz. isa ilan edenlerin olduğu, zinadan uzak durduğunu bilenlerin senin ezik ve gerici olduğunu düşündüğü ve konuştuğu, her gün gayri meşru ilişkileri anlatan dizilerin karşısında çoluklu çocuklu oturup gözlerin dikildiği, kitaptakileri ezberleyip trilyonlara varacak gelirle tv lerde anlatan insanların olduğu, bu fitneliğin kaynak bulduğu yer kendisi para basıp kendi o parayla dünyanın her yerinden insanları ajan olarak kullandığı ve çok önemli devlet ve askeri bilgilerin sızdırıldığı, para için, mevki için herkesin herşeyi yapabildiği, yoktuk var olduk, yarında bir çukur atıp gidecekler gerçeği bilinmesine rağmen aklına getirmeyenlerin olduğu, bu konuları açanlar olduğunda o konuyu nasıl kapatacağını şaşıranların olduğu, vücudunu yarı çıplak açıp dolaşırsan çağdaş, başını örtersen gerici olduğunu düşünenlerin olduğu, Kuran-ı Kerim, islamiyet, sünnet Hz. Muhammed(sas), veliler gibi dünyanın en zengin hazinelerinin sahip olmamıza rağmen geride kalmış olmamızı anlamayanların olduğu, ve bu hazinelerin nihayi sonuç olarak asırlar evvel söylediği dünya bir rüyadır, ahirette insan uyanır manasını günümüzde batı medeniyeti kuantum ile evrenin aslında bir hayal bir hologram algılamadan ibaret olduğunu ispatlaması.... say say bitecek gibi durmuyor. Netice itibariyle demem şu ki , gördüğün ateş mi su mu?. Bunu algılamak kolay değildir. Allah ilmimizi, zikrimizi ve şükrümüzü artırsın.
Nefisle asıl cihad cephede olur ey ahmak.. rahat yataklarda büyük şehirlerin imkanlarını kullanarak nefisle cihad değil mi ahmak adam. Mücahidleri birde müşrik ilan etti. Neymiş cennet için savaşılmazmış O yüzden mi Rasulullah Bedir Günü (aleyhisselam) Ölene cennet var dedi. Motive etti. Zır cahil bir kimsesin sen. Asıl fitne senin gibi aşağılıklardır. Vallahi karşımda olsan senin belki ağzını burnunu kırardım bu lafların için.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Para için öyle mi Şeyh Usame bin Ladin in söyle bakim neye ihtiyacı vardı.. Asıl müşrikler senin gibi Amerika ve dostlarını ilah edinmiş kafirlerdir bunuda bil. Siz demirin gücüne öyle bir inanmışsınız ki mücahidlerin imanını unutmuşsunuz

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Para için öyle mi Şeyh Usame bin Ladin in söyle bakim neye ihtiyacı vardı.. Asıl müşrikler senin gibi Amerika ve dostlarını ilah edinmiş kafirlerdir bunuda bil. Siz demirin gücüne öyle bir inanmışsınız ki mücahidlerin imanını unutmuşsunuz
Kardeşim haklı olmanla birlikte biraz sakin olman gerekir bence her zırvalamaya bu denli şiddetli cevap vermen uygun olmayabilir . Hakkın helal et seni sonuna kadar haklı buluyorum fakat tavrında doğru değil bence

M Çevrimdışı

muhammed ikbal sivasi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dogru diyosun haa. Suriyede esine tecavuz edilen cocuklari varil bombalariyla paramparca edilen kisi butun orgutler amerikanin usagi oldugu icin evinde nefsiyle cihad etmesi lazim dimi(!) Allah sana dogru yolu gostersin ne buyuk bir iftirada bulundugunun farkindamisin? Orgutler batinin kontrolunde diyene kadar kendine bakmazmisin bati medyasinin usagi olmussun onun sozlerini soyluyorsun resmen! Cihada gidenler ailesini malini mulkunu isini birakmis. Daha sizin mantiginiza gore ne yapmasi lazim bu adamin nefsine guzel gelen herseyi birakip kuru ekmek yiyip silahindaki 100 mermiyle tanklarin ucaklarin karsisina gecmesi nefsine uydugu icinmidir soyle!!! Para mal mulk icinmidir!!! Makam mevki icinmidir!!!

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi şöyle cahillere cevap vermeyin,şımarıyolar.Allah hidayet etsin.Allah mücahitlerini bunun gibilerin ağzına sakız yapmaz inşaallah.Allah mücahitlerimizede güç kuvvet versin,kalplerini ferahlatsın,ailelerine olan rahmeti ve bereketini artırsın

Gelin1olalım Çevrimdışı

Gelin1olalım

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim
Yazdıklarıma önyargılı, bazı kalıpları bağlı kalınarak, hakkını vermeyerek okuyup, manasını anlamadığınız yorumlarınızdan belli.
Yazdıkalarımı harfiyen ve önyargısız okuyun.

1- Biriniz Bedir harbinden örnek vermiş. Bedir harbi dönüşü Allah Resulü şöyle buyurmuştur:"küçük cihad bitti asıl cihad şimdi başlıyor." Yani nefs mücadelesi.

2- Biriniz de işini malını bırakıp da gidenler var demiş, ben aksini söylemedim. Masum zihniyetliler var ama yılanın başı bozuk olduğundan kandırılmaktalar. Dediklerimi doğru idrak edin şartlanmaları bırakarak.
Ayrıca dediklerimi batı demiyor, demeye de cesaret edemez. Tam tersine benim yazdıklarım anlaşılmadığı yine ortada ki ben farklı yaklaşıyorum olaya.

3- El kaide, ışid hepsi batılı ve müslüman kamuoyunda müslüman topraklara fiili saldırılarda bulunulması için kendilerini haklı göstermek içindir. Ayrıca batı halkları içinse kesilen kafalar, yapılan işkenceler gösterilerek bakın islam bu denilmekte. ikiz kuleleri vuranlarda kendileri, vurdukları için kendilerini haklı bulupta afganistana girenlerde kendileri, saddamın bombaları tehlikeli diyip kendilerini haklı gösteripte ırak'a saldıranlar da yine kendileri maksat Afrikasından Asyasına ve Ortadoğusuna kadar tüm müslüman devletlerde anarşiyi, düzensizliği, kanı, fitneliği.. yaymaktır. Bunlar içinde insanların gözlerini boyayacağı öncesinden ışid, el kaide gibi örgütler piyasaya sürerek madem öyle bizde gireriz diyerek kendilerini haklı göstermektir.

4- Ben demiyorum ki zulüm ile fiili savaşılmasın, ben demiyorum ki herkes canı pahasına vatanını, namusunu, dinini korumak için elinden her ne geliyorsa yapmasın. Yapmalıda en büyük birinci mesele de bu olmalı.
Ancak dediğim şu andaki tüm örgütler ajanların kontrolündedir. Bunlarda görüldüğü gibi kaos çıkartmaktır. Bu güne kadar belirtilen örgütler bir arpa boyu ne yapmış islamiyet için
Zalimce kafa kesip islami karalamaktan, sağı solu bombalamaktan başka.

5- Nerde kardeşlik mesajları, nerde israile, abdye,ve küfre karşı mesajları, neden gidip israil ile mücadele edilmiyorda müslüman topraklarda kan dökülüyor. Tek mesaj var o da cihad körü körüne bir mesaj, nerede sorgulama, nerede ilim ve tefekkür. Nerede ilmi, tasavvufi harikulade cümleler, nerede Allah aşkını gösteren hareketler ve sözler. Parayla örgütte tutulanlar umduklarını bulamayınca neden ayrılıyorlar, nerde cihad sevdası para olmayınca nasıl biter. Neden örgüt sivillere saldırıp iğrenç, islam dışı hallerde bulunuyor. İslamın istemediği halleri bulunanlar hangi hakla kendilerini haklı bulup sivilleri katledebiliyor. Bunların islamiyette ne yeri olabilir. Neden cihad anlayışı sadece ve sadece müslüman topraklarda ve müslümanlara karşı icra ediliyor, tefekkür ediyor musunuz ön yargılarınızdan kurtularak?.

6- Kendilerini Hz.isa ve Hz. Mehdi ilan edenler var bunlar içinde aynı fitne geçerli uydurma hadislerle önceden manaları köklendirecek şekilde atılıyor. Ve sonradan da işte mehdi bunlar diyip kandırılmakta. Günümüzde çok örnekleri var.

7- Bir insan fikirlerden ziyade kişileri hitap alan cevaplarında ahmak ve benzeri konuşmalar yaparsa zaten o kişi
nefsine tabi olduğu ortaya çıkar. O yüzden ister nerede bulunursa bulunsun kendisine yazık etmiş olur. Elinde telefon, kulağında kulaklık ile kızlarla mesajlaşırken nöbet tuttuğu sırada bir kurşunla ölen kişi şehid midir?.

8- Uydu, haber alma, ajanlar, heronlar, ekonomi, silah.. gibi tüm imkanlara sahip olan batı, tüm müslüman ülkeleri hem fiili hem de manevi( internet, tv, moda, teknoloji, giyim, kitap, dergi..) zulme boğarken, gerçekten bir islam örgütü ortaya çıkmış olsa bu örgütü yıllardır yerlebir etmez miydi. Ne israil, ne avrupa, ne abd hiç birinin sesi çıkmıyor. Çünkü
onları oraya getiren zaten kendileri bazen göstermelik haberlerde bunların ortadan kalkması gerekiyor diyerek, türkiyeye sen gir mesajları atılıyor. Çünkü sabit olan müslümanı müslümanı kırdırmak onlar için daha kolay daha mantıklı ve en şiddetli fitnede bu. Kaos çıkarmak müslüman topraklarda.

9- Hz. Mehdi nin fiilen gelmesi için tek yol vardır, o da bu deccaliyet komitesinde ki her türlü gücün doğal afet ya da nükleer savaş sonrası elinden alınmasıdır aksi takdirde asla böyle bir örgüt var olamaz.

10- Haliyle insanlar masum düşüncelerle yaklışıyor cihad kavramına ama durum böyle değil. O yüzden kendinize gelin, nefsiniz mi konuşuyor dikkat edin.

Ateşler su sular ise ateş.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
gelin1bir olmayalım bu dediklerin

hadi selametle

cihad meydanlarında olmayan alime,cihadtan sorulmaz

Üst Ana Sayfa Alt