Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allahu Ekber.esada Az Kaldı.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret cephesi ve diğer islami birlikler bir kaç saat içinde dera ve kuneytira bölgesinde 15 askeri noktayı ele geçirip şamın kapılarına Dayandilar.
Mucahidler,şebbiha merkezi olan Hristiyan ve durzi Mahallesi duvela yi ele geçirdiler.

Ayrıca esadın başkanlık sarayına son 30 km kaldı.

Kaynak:Aktivistler

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
inşaAllah yakında şam düşer...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sadece Isid'i bahane edeceklerini mi saniyorsun? Nerde bi islami bi uyanis olduysa zaten hep biseyler bahane edilip bitane Tagut yerine baska bi Tagut getirilmedi mi? ABD nusret cephesini asik degil ya, onlara karsida biseyler yapacak elbetde. korkmaya gerek yok.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Amerika-BM-Nato ve ona bağlı emperyalist ülkelerin,esadın gittiğini anladıkları anda ışidi bahane edip,müdahale etmelerinden ve kıyama konup,sabote etmelerinden ve kendi adamlarını başa getirmelerinden korkuyorum.
Beni yanılt Rabbim ve korkumu boşa çıkar...

Fakat (inkarcılar) hile yaptılar. Allah da onları cezalandırdı. Allah, hile yapanların cezasını en iyi verendir. [ ÂLİ İMRÂN-54 ]

Kardeşim yıllardır Mucahid'ler kafir amerikanın müdahalesini ve kendileriyle savaşmasını beklıyorlardı, eğitimlerini stratejilerini buna göre şekillendiriyorlardı, hatta ellerindeki silahları dahi buna göre kullanıyorlardı.

Rabbimiz kardeşlerimizin yardımcıları olsun

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Fakat (inkarcılar) hile yaptılar. Allah da onları cezalandırdı. Allah, hile yapanların cezasını en iyi verendir. [ ÂLİ İMRÂN-54 ]

Kardeşim yıllardır Mucahid'ler kafir amerikanın müdahalesini ve kendileriyle savaşmasını beklıyorlardı, eğitimlerini stratejilerini buna göre şekillendiriyorlardı, hatta ellerindeki silahları dahi buna göre kullanıyorlardı.

vallâhu hayrul mâkirîn

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Değerli abem,yıllardır hep aynı yerden vurgun yiyiyor ve aynı yerden tekrar tekrar ısırılıyoruz.senaryoları hep aynı ve malesef hep tuzağa düşüyoruz,artık bunu düşünmek ve tekrar aynı duruma düşme korkusu bile göğsümü daraltıyor.Cihad tam zirveye çıkıyor ve tam fethin coşkusu başlıyacakken birileri araya girip,sevincimizi kursağımızda bırakıyor.İşte bu korku ve endişedir bana bunu söyleten,mücahidlerin hangi fedekarlık ve mücadelede bulunduklarını yıllardır görüyoruz,onlar ise yaşıyor,tüm bu emekler elbette Rabbimin yanında kaybolmaz,ama artık bir islam diyarı hasretide bizi kavurmakta,korkumuz kafirlerden değildir,onların tuzağına düşen,gafiller ve hainlerdendir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amerika-BM-Nato ve ona bağlı emperyalist ülkelerin,esadın gittiğini anladıkları anda ışidi bahane edip,müdahale etmelerinden ve kıyama konup,sabote etmelerinden ve kendi adamlarını başa getirmelerinden korkuyorum.
Beni yanılt Rabbim ve korkumu boşa çıkar...
katılıyorum

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vakit yaklaşıyor.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sadece Isid'i bahane edeceklerini mi saniyorsun? Nerde bi islami bi uyanis olduysa zaten hep biseyler bahane edilip bitane Tagut yerine baska bi Tagut getirilmedi mi? ABD nusret cephesini asik degil ya, onlara karsida biseyler yapacak elbetde. korkmaya gerek yok.
mesele ışid değil,bahaneleridir,ışid olmasa bile başka bir gerekçe üretmek zalimler için zor değildir. ışid yaptıklarıyla onların ekmeğine yağ sürüyor ve müslüman halkların bile nefretini kazanıyor.bu açıdan ışidın onlara koz vermesi ve herkesin müdahaleyi arzulaması ışidın suçudur.
Bakınız,Talibanın El kaideyi savunup teslim etmemesi,müdahaleye zemin oldu,aslında kafirler bunu gerekçe yaptı,ama aynı şeyi elkaide için dersem imanımdan şüpheye düşerim,çünkü taliban müslümanları korudu ve islamın izzetini muhafaza etti ve onları kafirlere teslim etmedi,bedeli ağır olsada,bizler bununla iftihar eder ve talibanı severiz,onlar ümmetin iftiharıdır,emperyalistler bindefada talibanı müdahale için sebeb gösterselerde kimse oh olsun,iyiki müdahale etti demez ve müslüman halklar bile amerikaya nefret kustu,ama ışid öylemi?işte benim demek istediğim bu...
kafirlerin müdahale için öyle bir gerekçeleri olsunki,o gerekçeleri müslümanlara izzet ve öfke versin ve karşıdakileri haklı ve izzetli kılsın(tal,ban gibi)
ama ışid öyle bir tutum yaptıki,müslüman halklar bile nefret kustu,şimdi bu kimin işine yaradı?

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Değerli abem,yıllardır hep aynı yerden vurgun yiyiyor ve aynı yerden tekrar tekrar ısırılıyoruz.senaryoları hep aynı ve malesef hep tuzağa düşüyoruz,artık bunu düşünmek ve tekrar aynı duruma düşme korkusu bile göğsümü daraltıyor.Cihad tam zirveye çıkıyor ve tam fethin coşkusu başlıyacakken birileri araya girip,sevincimizi kursağımızda bırakıyor.İşte bu korku ve endişedir bana bunu söyleten,mücahidlerin hangi fedekarlık ve mücadelede bulunduklarını yıllardır görüyoruz,onlar ise yaşıyor,tüm bu emekler elbette Rabbimin yanında kaybolmaz,ama artık bir islam diyarı hasretide bizi kavurmakta,korkumuz kafirlerden değildir,onların tuzağına düşen,gafiller ve hainlerdendir.

Aslında suçlu biziz sen sin benim biziz biz burda durdukça bunlar yaşanmaya devam edecek hep birilerini bekliyoruz onlar önde gitsinler fethetsinler bizde gidelim mümkün mü ...

Af yaa Rab Afff

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında suçlu biziz sen sin benim biziz biz burda durdukça bunlar yaşanmaya devam edecek hep birilerini bekliyoruz onlar önde gitsinler fethetsinler bizde gidelim mümkün mü ...

Af yaa Rab Afff
Bir açıdan haklısın,bu durumda bizlerde suç ortağıyız ve oturmanın hesabını vereceğiz.Lakin bir birey olarak bişey pek yapamayız,bizlerin güçlü birşey yapmasının yolu güçlü bir birlikteliktir.Bizler bulunduğumuz yerleri terk edersek,bu boşluğu dolduracak kafirleride hesaplamak zorundayız.Bu din sadece duygusallıkla değil,siyasi ve stratejiyide nebevi metodla yapanlarla aziz olacaktır.Eğer bizler bulunduğumuz bölgelerdede söz sahibi ve etken olabilseydik sürece müdahale edecek kuvvete ve akla sahib olabilseydik,bölgesel bir aktör olabilseydik,en büyük desteği o zaman kardeşlere vermiş olacaktık.Dediğiniz çok doğru hep birilerinden bekliyoruz,bizler meydanlarda savaşıyoruz hemde kafirlerden çok daha cesur ve fedekarlıkla....çünkü bizde iman var,şehadet aşkı var ,ama iş idareye gelince ,basiret ve feraset ehli gibi davranamıyoruz.Bizim sorunumuz askeri değil,idaridir diye düşünüyorum.
selametle kardeşim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
idari sorun hilafetsizlik işte.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
elhamdulillah

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amerika için şeriat gelmiş veya gelmemiş fark etmiyor zira gelen yönetim menfaatlerine dokunmuyorsa varsın oda olsun, en kadim dostu kral abdullah herkesi asıyor kesiyor ama onun dostu,niye dostu zira apo onun menfaatlerini kolluyor..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD tevhid in kendisine neye mal olacagini cok iyi biliyor. Dedeleri de ( kastettigim hacli zihniyetidir. Sadece ABD kitasi degil) bilirdi. Onlar kendi ellleriyle sulandirilmis ilimli islama, mayisik muslumana ses çıkarmazlar. Kuranda tarif edilen musluman cephede olsun ya da olmasin onlar icin tehdittir. Ve karsisindalar. Son 10 yilda dunyada muslumanliga egilim (bizde tam tersi. Sayisal olarak) farkedilir düzeyde artiyor. Buna karsi koyamayislari , karsi olmadiklari anlamini taşımıyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kimileri ahidlerini yerine getirip kosarak gittiler. Kimileri de sirasini bekler.

Davet / teblig ve hatta kisinin kendisini iman olarak guclendirmesi de yapilmasi gerekli şeyler. Elbette cihadla bir degiller. Ama herkes birseyler yapabilir.

ABD si israili bizden daha iyi biliyorlar. Yenilecekler

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karincali bi video eklenmisti . Dun sanirim. Ufacik karincalar kocaman şeyi birlikte hareket ederek surukluyorlardi. Ibretlik bir videoydu aslinda.
Guzel gelişmeler oluyor. Insallah daha da olacak

Üst Ana Sayfa Alt