Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Altından Kalkamayacağınız Yazıyı Foruma Yazmayınız!

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz nasıl (kimseler) olursanız öyle yönetilirsiniz (كَمَا تَكُونُوا يُوَلَّى عَلَيْكُمْ)” sözü ana hadis kaynaklarında yer almamakta, tâlî derecedeki hadis kaynaklarında geçmektedir.
(Rivayetin geçtiği yerler için bkz: Aclûni, Keşfu’l-Hafâ, c: 2, s. 126-127, hadis no: 1997; Münâvî, Feyzu’l-Kadîr, c: 5, s. 47, hadis no: 6407; Albâni, Silsiletü Ehâdîsi’d-Daîfe ve’l-Mevdûa, c: 1, 320, s. 491)

SeyyidSadr Çevrimdışı

SeyyidSadr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hava ya civaya gerek yok kadere inanmisiz.gonlumuz pak hidayette Allahdan onun dedigi olur yasatiyorsa kufru bildigi vardir .

Sen ne saçmalıyorsun? Kendini filozof falan mı sanıyorsun? O hadise bu şekilde mana veren alim yok yani bu hadis bu şekilde olduğu için bu yönetimi desteklryelim diye bi mantık yok ki yaptığın doğru değil. Ehli sünnete uyumanı tavsiye ederim yok ben uymam diyorsan o zaman nefsinden hevandan konuşup burada bu şekilde yazı yazma inşallah..

SeyyidSadr Çevrimdışı

SeyyidSadr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Siz nasıl (kimseler) olursanız öyle yönetilirsiniz (كَمَا تَكُونُوا يُوَلَّى عَلَيْكُمْ)” sözü ana hadis kaynaklarında yer almamakta, tâlî derecedeki hadis kaynaklarında geçmektedir.
(Rivayetin geçtiği yerler için bkz: Aclûni, Keşfu’l-Hafâ, c: 2, s. 126-127, hadis no: 1997; Münâvî, Feyzu’l-Kadîr, c: 5, s. 47, hadis no: 6407; Albâni, Silsiletü Ehâdîsi’d-Daîfe ve’l-Mevdûa, c: 1, 320, s. 491)

Güzel bir ölüm için güzel yaşamaya çalışıyoruz inşallah... Allah azze ve celle akıl ve şuur vermiş.

G Çevrimdışı

Güllü Hilal

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we rahmetullahi we berekatuh.

Bir şey sormak istiyorum, üyelere dikkatli olun güvenlik soruşturması sırasında söylenmeyecek sözü burada söylemeğin demeyi anlayabiliyorum ancak mesajları silmeğe neden engel olunduğunu anlayamıyorum. Yani mesajları silmek ile bu şekilde siteye yada diğer üyelere zarar vermenin alakası nedir?

Bu arada buna mesajlar dahilmi? Zira bazen mahrem şeyler sormamız gerekebilir özelden hocaya.
,
2 yıla kadar giriş yapan üyelerin tüm bilgilerini, ip adresleri dahil, saklamakla yükümlüyüz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Esselamu Aleykum we rahmetullahi we berekatuh.

Bir şey sormak istiyorum, üyelere dikkatli olun güvenlik soruşturması sırasında söylenmeyecek sözü burada söylemeğin demeyi anlayabiliyorum ancak mesajları silmeğe neden engel olunduğunu anlayamıyorum. Yani mesajları silmek ile bu şekilde siteye yada diğer üyelere zarar vermenin alakası nedir?

Bu arada buna mesajlar dahilmi? Zira bazen mahrem şeyler sormamız gerekebilir özelden hocaya.
,

Hangi mesajlar silinmiş

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ben arşivi sorduydum ablam

Ozel mesajlar tamamen siliniyor belli zamanlarda diye biliyorum. Zaten bunu da söylüyor yönetim bir başlık filan olması lazımdı bununla alakalı ya da benzer.
Zaten forumda mahrem konularla alakali kadin /erkek bolumler sorular vs de var.
Ozel sorularinizda zaten hocalar bu konuda cok özenli.

Ozel mesajlarin silinmemesi daha iyi bence.

G Çevrimdışı

Güllü Hilal

Üye
İslam-TR Üyesi
Ozel mesajlar tamamen siliniyor belli zamanlarda diye biliyorum. Zaten bunu da söylüyor yönetim bir başlık filan olması lazımdı bununla alakalı ya da benzer.
Zaten forumda mahrem konularla alakali kadin /erkek bolumler sorular vs de var.
Ozel sorularinizda zaten hocalar bu konuda cok özenli.

Ozel mesajlarin silinmemesi daha iyi bence.

Silinmemesi neden daha iyi olsun ki. Zaten diğer insanlar bilmesin diye mecburiyet olduğundan özelden soruyoruz

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Silinmemesi neden daha iyi olsun ki. Zaten diğer insanlar bilmesin diye mecburiyet olduğundan özelden soruyoruz
E ozelden soruyorsun iste. Sadece ozelden sorduğunu hoca biliyor kimse bilmiyor ki.
Ayrica bazen diyaloglarda taraflardan biri mesaji silerse bir sey ispat da edemezsin.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,

Kardeslerim malum sitemizin potansiyeli büyük, büyük oldugu kadar sorunlarida ayni derecede büyüktür.

Biz yönetim olarak ailemizin bazi haklarindan alip zamanimizi burada harciyoruz. Simdiye kadar bircok zorlugu insaAllah birlikte astik.

Bu saatten sonra, hic bir üyenin ne konuyu, ne mesaji özel bir istek ile silinmeyecektir.

Bakin altini ciziyorum, burasi net ortami ve kontrol her ne kadar bizde gözüksede bir fisten hepimiz nete giriyoruz ve kontrol bizde degil, ondan dolayi herkes burada ne yazdigina dikkat etsin, bu saatten sonra özelden konularimi silin, kullanici adimi silin gibi mevzularla gelmeyiniz, simdiden uyariyorum, kimsenin ne konusu ne de mesaji silinmeyecektir, en kisa zamanda gerekli ayarlamalarda yapilip üyenin acmis oldugu konulari editleme gibi durumlarida ortadan kaldirilacaktir.

Ister kardes, ister abi, ister admin ne derseniz deyin, size kardes tavsiyesi altindan kalmayacaginiz yorumu internetten (facebook, twitter, forumlar vs gibi yerler) yazmayin.

Allah katinda bu konuda herhangibi sorumluluk kabul etmiyoruz.

Genctim, güzeldim, heyacanliydim, cahildim gibi mazeretler kisinin kendisini baglar.

Her yazinin sonucunun vebali yazani baglar.

Bu böyle biline.

Not1: Hic bir sekilde özelden, abi konularimi silin gibi bana ve yönetimdeki kardeslere istekde bulunmayiniz.

Not2:Beni banla, nickimi, yazilarimi sil gibi istekler dikkate alinmayacaktir.

Abdulmuizz Fida

Akıl ve feraset sahibleri, Dikkat ve uyarma babında hatırlatma hakkında olan yazımızın, durup dururken açılmadığını anlamışlardır.

Küfrün, tağutun kurumlarındaki kurallara (ister istemez) uyanların, musluman kardeşlerinin hem kendilerini hem bizleri hem diğer muslumanların tehlikeye düşürecek, laftan öte icraati olmayan söylemleri aleyhine belgeye dönüştürecek girişimlerden uzak durulması mahiyetindeki açıklamayı, kahramanlığa soyunamamak, korkmak veya muslumanların küfre karşı tavizi olarak algılayarak karşı çıkarak, 'ben istediğim gibi yazmak istiyorum yoksa gideyim' tarzı itirazları ilk satırdaki özelliklerden yoksun olarak klavye tuşlarına dokunduğunu göstermektedir.

Gitmek isteyene dur diyecek halimiz yok, kimseyi de zorla foruma girin diye baskı ve yaptırım yapacak halimiz de yok. Fakat maksat üzüm yemek iken bağcıyı dövmek ise; veya hiçbir pratiği olmadığı halde, prostatı çenesine vurarak, muslumanların istifade ettiği bir siteyi ve müslümanları sırf 'ne erkek' yada bilinçaltında 'kahramanca çekinmeden Hakkı söylüyor' iç dünyasından gelen itici fısıltılarla (gazıyla) gereksiz yere tehlikeye düşürecek sloganik ve popülist söylemlerden sakınılmalıdır.

Hakk'ı yine söyleyelim fakat uslubuyla ve ateşi elimizle tutmadan , maşayla (delille, belgeyle vs) ortaya koyarsak en azından bir aksilik durumunda olası yaşanacak vartayı en az zararla ekarte edelim inşeAllah.

Tüm bu uyarılara rağmen hâla olayı korkaklık veya Hakkı ketmetmek mesabesinde defolu anlayışıyla meseleye yaklaşanlardan dolayı yaşanabilecek olumsuzlukların vebalini ne biz verebiliriz ne kendileri.
Bu sebeble uygulanacak yaptırımlardan öncesi uyarımızı hak kısıtlamak yerine kardeşâne nasihatleşme olarak algılanmasını istiyoruz.

Rabbim (c.c.), salih amellerimize ihlastan uzak, riyayı karıştırmaktan, yapmayacağımız işleri konuşmaktan bizleri muhafaza buyursun.
Bildiklerimizle (ilim) âmel edenlerden olmak dileğiyle, son 10 güne girilen şu Ramadan Ay'ında azami şekilde rahmet ve bereketinden mustefid olan kullarından bizleri kılsın. Rabbim mustadaf muslumanları ve mucahidleri koruyup esirgesin ve katından ordularla desteklesin. (Âmin)
Rica ediyorum yanlış birşey yazarsam uyarın bari hemen üyeliğimi silmeyin