Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Android’te Ios’tan Daha Iyi Olan 5 Özellik!

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Mobil dünya ikiye ayrılmış durumda: Android taraftarları ve iPhone aşıkları. Ancak iş işletim sistemlerinin özelliklerine geldiğinde fanatizm para etmiyor. Her ikisinin de birbirinden üstün olduğu noktalar var. İşte Android'te daha iyi olan 5 özellik.
İnternet Android’in nasıl iOS’tan daha iyi olduğu veya iOS’un nasıl Android’den daha iyi olduğu hakkında onlarca yazı ile dolu. Elbette işi fanatizme kadar götürenler de var. Bir yanda Apple taraftarları, diğer yanda Android hayranları… İşin doğrusu, her iki işletim sisteminin bir diğerinden daha iyi olan yönleri mevcut. Mükemmel bir dünyada bu iki işletim sistemi birleşmiş ve tüm handikaplarından arınmış olurlardı! Biz bu yazıda Android’in iOS’tan daha iyi olduğu yönler üzerinde duracağız.

Depolama Seçenekleri

4e89ac017297d24f8146134e1abe49de273240d9.jpeg

Herkes Android telefonların SD kart girişi olduğunu bilir. Fakat durum bundan ibaret değildir. Android işletim sistemi, telefonunuzu tıpkı bir bilgisayar gibi kullanmanızı ve istediğiniz veri transferini rahatça yapmanızı sağlar. iOS ise fotoğraf transferi gibi özellikler sunsa da, buradaki veri akışı daha çok tek taraflıdır.

Çift SIM Kullanımı
Birçok Android cihaz çift SIM kartı kullanabilmenize olanak verir. ABD’de çok popüler olmasa da, ülkemizdeki ve Avrupalı kullanıcılar için bu önemli bir özellik.

Firefox ve Diğer Tarayıcılar
Android ile hangi tarayıcının varsayılan olarak çalışacağını seçebilirsiniz. iOS ise böyle bir özellik sunmuyor. Bu Android’de bir uygulama açtığınızda, uygulamanın geliştiricilerinin seçtiği tarayıcı yerine kendi tarayıcınızla buraya giriyorsunuz demektir.

Tek Hesaptan Tüm Uygulamaların Kullanılabilmesi
Eğer bir Google hesabınız varsa, Android telefonunuzda; Gmail, Docs, Music ve benzeri tüm uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Ancak iPhone’da her hizmete teker teker kaydolmak zorundasınız.

Bildirimler

ebef64f1bc3611e359d15e77ed9429089dd7a775.jpeg

Android’in bildirimlerle baş ediş biçimi gerçekten takdire şayan. Sizin için önemli olan bildirimleri depolar ve doğrudan açmadan görme imkanı sunar. Ayrıca başka bir uygulama ile meşgulseniz ona devam etmenizi sağlar. iPhone’un da biran önce böyle özelliklere ihtiyacı var.

Üst Ana Sayfa Alt