Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ankara'da Cepli Şalvar Pantolon Satılan Nere Var?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bizim akhilerin giydikleri varya o pantolonlardan

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Mesela Bugün ankara da peceli kardeşlerimiz sozlu hakarete ugruyorken ve surekli terörist yaftasi yapistiriliyorken
Ne diyecegiz? Peceden uzak durun mu ?

Pek adraneli gerek yok bence
Bazı kardesler cihad topraklarina gidicem diye kamuflas vs gibi aksesuarlar alip gidecekleri yere ulasmadan geri geliyorlar

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Pek adraneli gerek yok bence
Bazı kardesler cihad topraklarina gidicem diye kamuflas vs gibi aksesuarlar alip gidecekleri yere ulasmadan geri geliyorlar

Benim derdim ne biliyor musun abi,
Erkekler her koşul icin bir yolunu bulabiliyor
Kiz kardesler ise sirf bu konulardan dolayi buhrana girebiliyorlar.sadece gündem olmuyor.

Erkwk kamufle ediyor tedbir alıyor vs belli olmuyor vs
Ee kiz kardesler peki ? Nasil tedbir alacak mesela

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim derdim ne biliyor musun abi,
Erkekler her koşul icin bir yolunu bulabiliyor
Kiz kardesler ise sirf bu konulardan dolayi buhrana girebiliyorlar.sadece gündem olmuyor.

Erkwk kamufle ediyor tedbir alıyor vs belli olmuyor vs
Ee kiz kardesler peki ? Nasil tedbir alacak mesela

Peçe ile cepli pantolonu kıyas yapamayızda sakalı kıyas yapabiliriz. Kobani sokak eylemlerinde bazı kardeşler tedbir amaçlı sakallarını kısaltmıştı. Ayrıca üzülme Alketa kardeşim işinden dolayı sakal tıraşı olan ama tevhid düşüncesine sahip olan insanlarda var. Geçenlerde bir video paylaşmıştım hatırlıyor musun? Taksim'de '' Allah'ın sistemine davet '' diye dışgörünüşüne baksan namaz bile kıldığını tahmin etmezsin ama maşaAllah çok güzel bir konuşma yaptı. Ben inanıyorum ki o anlattığın durum karşısında bir yiğit çıkar kardeşinin hakkını savunacak. Tıpki bu yiğit(ler) gibi...

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Peçe ile cepli pantolonu kıyas yapamayızda sakalı kıyas yapabiliriz. Kobani sokak eylemlerinde bazı kardeşler tedbir amaçlı sakallarını kısaltmıştı. Ayrıca üzülme Alketa kardeşim işinden dolayı sakal tıraşı olan ama tevhid düşüncesine sahip olan insanlarda var. Geçenlerde bir video paylaşmıştım hatırlıyor musun? Taksim'de '' Allah'ın sistemine davet '' diye dışgörünüşüne baksan namaz bile kıldığını tahmin etmezsin ama maşaAllah çok güzel bir konuşma yaptı. Ben inanıyorum ki o anlattığın durum karşısında bir yiğit çıkar kardeşinin hakkını savunacak. Tıpki bu yiğit(ler) gibi...

Aklıma bir kardeşi getirdin üstad, Allah rahmet eylesin bir trafik kazasında vefat etti. Kardeş yolda giderken kalabalık (4-6 kişi) bir grup Çarşaflı bir bacıya laf atıyorlar. Hiç tereddüt etmeden kalabalığın arasına dalıyor. Güzel bir dayak atıyor ama bir güzelde dayak yiyor. Ama o bacıyı pis bakışlarla ve seslerle yalnız bırakmıyor. Allah'a hamd olsun. Haklısın böyle nice yiğitler var

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aklıma bir kardeşi getirdin üstad, Allah rahmet eylesin bir trafik kazasında vefat etti. Kardeş yolda giderken kalabalık (4-6 kişi) bir grup Çarşaflı bir bacıya laf atıyorlar. Hiç tereddüt etmeden kalabalığın arasına dalıyor. Güzel bir dayak atıyor ama bir güzelde dayak yiyor. Ama o bacıyı pis bakışlarla ve seslerle yalnız bırakmıyor. Allah'a hamd olsun. Haklısın böyle nice yiğitler var

Sehadet kimi zamam bir cami avlusunda kimi zamam bir kaldırımda gelebilir. O kardeşe de Allah azze ve celle rahmetiyle muamelede bulunsun inşaAllah.

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Amaç bol giymek şalvar,şalvar pantolon günümüzde böle şeyler fazla satılmıyor ama şalvar bulanabiliyor bizim akhiler şalvar pantolon yapmış kargoyla gönderiliyor bende Ankarada varmı bir dükkan böyle diye merak ettim sordum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Ilk başta beni anlamadığını düşündüm, yorumun sonunu okuyunca dedim tamam derdimi ne olduğunu biliyor.

Lakin ben pece ile pantalonu kiyas yapmadim.
Yani bir kiyas yapmadim.

Kilik kıyafet görünüş ile erkeklerin tedbir alma imkani var iken, sakal ornegi vermissin hatta yukardaki gencin dış görünüşüne baksan namaz kıldığını bile tahmin etmezsin demissin.
Bende bunu diyorum ışte.

Şimdi mesela sakal modasi vardi hala var mi bilmiyorum ozellikle bu kanuni dizisinden sonra uzun sakal modasi çıktı. Metaciler rockcilar sakalli ne bilim sol görüşlü bazi yazar kismi sakalli yani kiyafet ile erkeklerin de kendi aralarinda modasi var.

Lakin kadının bir alternatifi yok bu yuzden cok daha fazla açık bu olaylara.

Ya ben bunlari değil benim arkadasim pecesiyle dışarı çıktığında istinasiz surekli saldiri altinda kalıyor ve bugune dek bir kisi de hoops sen ne diyorsun dememisse ben arkadaşımı dert edinirim kaygi duyarım ve benim bildigim bu iken ve boyle onlarca kisinin olma olasılığı beni tedirgin ediyor.

Demissinizki nice yiğitler. Vardir elbet,
Sizler boyle bir durum olsa bacinizi koruyacak bilince sahipsiniz lakin bu ciddi bir azınlık.

Cubbeli tarzi kişiler pece modasi derse
Bu kardesler yine hedefte oluyor.
Pece/ kadın/ fitne ile ilgili bir soru sorulmus mesela Nureddin Yıldıza.

Soru şu;
Screenshot_2017-03-07-13-44-01-1.png

Cevap şu;
Screenshot_2017-03-07-13-44-07-1.png

Bu sefer de şöyle bir suru düşüyor akla
Acaba ben fitne miyim? Buhran kısmı burası.

Özetle algilarimizi daha cok açalım diyorum
Peceli kardeslerimize destek olalim diyorum
Kendilerini yalnız hissetmesinler diyorum
Pece takan kardeşlerimizin uzerindeki bu yaftalar için çalışmalar yapmak diyorum

Yoksa pece de instagirl kizlarin fenomen kisminda takva boyutundan cikip bakin biz terörist değiliz yozlaşmış moda algisinda yitip gidecek.
Derdim bu.

Ayrica Hatve abi DERDIMI ANLAYIP BÖYLE GUZEL YORUM YAPTIĞIN İÇİN KALBI TEŞEKKÜR.

Misk kardeş açtığın konu başka bir yere kaydığı için de ozurlerimi kabul et lütfen.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ilk başta beni anlamadığını düşündüm, yorumun sonunu okuyunca dedim tamam derdimi ne olduğunu biliyor.

Lakin ben pece ile pantalonu kiyas yapmadim.
Yani bir kiyas yapmadim.

Kilik kıyafet görünüş ile erkeklerin tedbir alma imkani var iken, sakal ornegi vermissin hatta yukardaki gencin dış görünüşüne baksan namaz kıldığını bile tahmin etmezsin demissin.
Bende bunu diyorum ışte.

Şimdi mesela sakal modasi vardi hala var mi bilmiyorum ozellikle bu kanuni dizisinden sonra uzun sakal modasi çıktı. Metaciler rockcilar sakalli ne bilim sol görüşlü bazi yazar kismi sakalli yani kiyafet ile erkeklerin de kendi aralarinda modasi var.

Lakin kadının bir alternatifi yok bu yuzden cok daha fazla açık bu olaylara.

Ya ben bunlari değil benim arkadasim pecesiyle dışarı çıktığında istinasiz surekli saldiri altinda kalıyor ve bugune dek bir kisi de hoops sen ne diyorsun dememisse ben arkadaşımı dert edinirim kaygi duyarım ve benim bildigim bu iken ve boyle onlarca kisinin olma olasılığı beni tedirgin ediyor.

Demissinizki nice yiğitler. Vardir elbet,
Sizler boyle bir durum olsa bacinizi koruyacak bilince sahipsiniz lakin bu ciddi bir azınlık.

Cubbeli tarzi kişiler pece modasi derse
Bu kardesler yine hedefte oluyor.
Pece/ kadın/ fitne ile ilgili bir soru sorulmus mesela Nureddin Yıldıza.

Soru şu;
Ekli dosyayı görüntüle 17390
Cevap şu;
Ekli dosyayı görüntüle 17391

Bu sefer de şöyle bir suru düşüyor akla
Acaba ben fitne miyim? Buhran kısmı burası.

Özetle algilarimizi daha cok açalım diyorum
Peceli kardeslerimize destek olalim diyorum
Kendilerini yalnız hissetmesinler diyorum
Pece takan kardeşlerimizin uzerindeki bu yaftalar için çalışmalar yapmak diyorum

Yoksa pece de instagirl kizlarin fenomen kisminda takva boyutundan cikip bakin biz terörist değiliz yozlaşmış moda algisinda yitip gidecek.
Derdim bu.

Ayrica Hatve abi DERDIMI ANLAYIP BÖYLE GUZEL YORUM YAPTIĞIN İÇİN KALBI TEŞEKKÜR.

Misk kardeş açtığın konu başka bir yere kaydığı için de ozurlerimi kabul et lütfen.

Nureddin Yıldız hoca, hangi delile dayanarak kendi görüşünü aktarmış bilmiyorum ama hatalı bir görüş. Bir bayanda as olan yüzdür mesela kimsenin yüzü yanık bir bayan (kolay kolay) dikkatini çekmez. Fitne olmasın diye sarık,takkede vb. takmayalım o zaman. Tarih boyunca hak ehli hep azınlık olmuştur hep hakaretlere, zindanlara, işkencelere maruz kalmıştır. Seyyid Kuyub'un deyimiyle bu yol güllerle değil dikenlerle doludur. İmanı kor gibi avucunda tutan peçeli bacıların değil benimde başıma bu tarz olay geldi. Birgün dayının biri arkadaşımla konuşmama şahid olmuş. Konuşmam bittikten sonra bana memleketimi sordu. Dedim şuralıyım. Yaaa dedi oradan aydın insan çıkar dedi senin gibi yobaz bir insan nasıl çıktı hayret dedi ve gitti. Bana yobaz dediği için Allah'a hamd ettim : ) çünkü saflarımız ayrıydı, yollarımızda ayrı olması lazımdı. Onları rahatsız eden ne peçe , ne sakal nede başka birşey aslında onları rahatsız eden sahip olduğumuz tevhidi düşünce çünkü küfür için tehdit oluşturuyoruz. Menzilciler Adıyaman'da, İsmailağa çarşamba'da neden döner sermayelerini rahatça işletebiliyorlar çünkü küfür için bir tehdit oluşturmuyorlar hatta küfrün maşalığını yapıyorlar. Arkadaşınada nasihat edersin İslam'ı daha rahat yaşayacağı mahalleye, şehre hicret etsin ve inşaAllah bir muvahhid ile evlensin. Pratik hayatta arkadaşın için özellikle Ümmü Yasir abla ile Ummu Aişe ablanın tecrübelerinden yararlanabileceğine düşünüyorum çünkü ikiside vasat (orta yollu) hareket ediyorlar. İki video ve bir kitap paylaşacağım müsait olduğun zaman izler/okursun inşaAllah. Misk kardeşim konuyu işgal ettiğim için özür dilerim, hakkını helal et. Selamunaleykum.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Erkek şalvarı ALAN VAR MI Kİ SATAN OLSUN kardeşim. Alekta kardeşime aynen katılıyorum.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Silinen video;

https://www.islam-tr.org/konu/taksimde-allahin-sistemine-davet-4-dk.48674/

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Deli çağlarımda bende giyerdim öyle :)
son 3-4 yıldır takım elbise giyiyorum. Bol ve cepli giydim diye gözaltına alınmadım. Birkaç kez ifade vermeye gittim. Onlarda da şikayet üzerine idi. Hiçbirisi giyimle alakalı değildi. Birinde mustafa seyfullah kılıç şikayet etti,diğerinde islam-tr için diğeri de el-kaide propagandası yüzünden.

Kendinizi yaptığınız birşey den dolayı ezik ve suçlu gibi hissederseniz karakollardan çıkamazsınız. Yaptığınızdan emin olun ve dik durun.

Üst Ana Sayfa Alt