Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Apartman Yöneticiliği Yapmak Caiz mi?

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum Akhiler...

bizi apartman yöneticisi seçtiler. yani ben çalıştığım için, eşim toplantıya katılmış.
yöneticiliği eşim yapıyor, arada bende yardım ediyorum. ama biliyorsunuz, aidatını vermeyen avukata veriliyor. aidatını aylardır vermeyen ve sorun çıkartan bir daire var. yani avukata vermek demek, tagutun mahkemesine başvurmak demek. ne yapmak lazım. Bilen birisi yardımcı olabilir mi Allah rızası için.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuhu kardeşim;

Apartmanda yöneticilik, idarecilik yapmak aslen caiz olan bir görevdir. Apartmanda yöneticilik yapılma esnasında, kufur / şirk ve haram fiillere (tahsil edilmesi gereken paranın ödenmemesi durumunda Tağutun mahkemesine başvurma, binaya alınan haram reklam çeşitleri vb) düşme durumu söz konusu olduğunda bunları işlemeyeceğinizi göze alıyorsanız; apartmanda hizmetlerin yürütülmesi için yönetici olunmasında bir sakınca yoktur.

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun. Fi emenillah

admin, taguta başvuramayacağımızı, küfür olduğunu söyleyince " e peki ne yapacaz, nasıl başa çıkacağız " diyorlar. bunlara nasıl cevap vereceğiz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Apartman yöneticisi olmak farz değil, Tağuttaan sakınmak farz.