Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Lisanssız Aşı Olacak mısınız, Gerekçeleriniz Neler?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zorunlu tutulmadığı sürece olmayacağım in şa Allah. Misal hac için zorunlu aşı yaptırmak gerekiyor. ilerde Türkiye’ye gelmek uçağa binmek için zorunlu tutulursa mecbur yaptırırım ama alternatifi varsa onu seçerim. Turkovaca daha sıcak bakıyorum açıkçası Konya selçukluda üretilecekmiş öyle odtü modtü de değil. Tabi bunlar da muhafazakar kesimi tuzak çekmek için bi süs perdesi olabilir Allahualem. En iyi konumda olanlar hastalığı geçirip atlatanlar bence.

O Çevrimdışı

osmangazioguz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Olmayacağım inşaAllah ama zorla vururlarsa vebali boyunlarında. Moderna ve Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen corona virüsü aşılarının kalpte iltihaplanmaya yol açtığı doğrulandı.
Neden kimse aşılardan doğacak sorumluluğu üzerine almıyor? Ve aşıların yararlı olduğunu o çok güvendikleri bilim ile açıklayamıyorlar? Neden korona yoktur diyen, medyadan ve piyasadan çektiriliyor? Neden Tanzanya başkanı ve Afrika'da bulunan bazı devletlerin başkanları öldü/öldürüldü?
Küreselciler tutturmuşlar bir yeni dünya düzeni şarkısı gidiyorlar. Rabb'im sonumuzu hayır eylesin.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olmayacağım inşaAllah ama zorla vururlarsa vebali boyunlarında. Moderna ve Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen corona virüsü aşılarının kalpte iltihaplanmaya yol açtığı doğrulandı.
Neden kimse aşılardan doğacak sorumluluğu üzerine almıyor? Ve aşıların yararlı olduğunu o çok güvendikleri bilim ile açıklayamıyorlar? Neden korona yoktur diyen, medyadan ve piyasadan çektiriliyor? Neden Tanzanya başkanı ve Afrika'da bulunan bazı devletlerin başkanları öldü/öldürüldü?
Küreselciler tutturmuşlar bir yeni dünya düzeni şarkısı gidiyorlar. Rabb'im sonumuzu hayır eylesin.
Bilal gatesin anacı belli, kendi söylüyor aşılarla dünya nüfusunu azaltacağız diye. Bunu göz göre göre yapıyor ama millet üç maymun kesilmiş. Aşıdaki ölüm oranları uzun vadede %10u 15i bulur bence.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Cesedimi çiğnemeleri gerek cok agir degil mi...
Vallahi bu konu benim için cihad hükmünde şu anda. Damar benim, kan benim, gen benim. Dinimizde can da, nesil de dokunulmazlar arasındadır, bunları koruma uğrunda can verilse şehid olunur bilirsiniz. Bu mRNA aşılarından ölmeyip sağ kalabilenlerin çocukları neye dönüşecek belli değil, gen mudahelesi var tarihte ilk defa dünya toplumları üzerinde. Bunların denekleri olmaya sonuna kadar karşıyım.

Bu arada "Korona'dan ölmek istiyorsun herhalde" diyorlar; vallahi labaratuar üretimi mi, doğal bir virüs mü, hakikaten virüs mü onu da bilmem ama virüs gözüyle bakarsam eğer: ister doğal, ister yapay olsun Allah'ın virüsüdür benim için. Ölüm gelecekse onunla gelsin, bir gün aşı olmadı diye Ummu Aişeyi Korona'dan ölmüş diye duyarsanız, bilin ki: Allah'a şükrede şükrede, kafirlerin domuz, cenin, maymun hücreleriyle ürettiği o necis şeylerden temiz kalarak, genlerimle oynatmadan gitmişimdir. İnşaAllah umduğum gibi olur, bunun için elimden geleni yapacağım Allah'ın izniyle.

Özetle: Rabbim yaşamın ve ölümün hayırlısını versin, birgün hepimiz gideceğiz ve o günün en temiz şekilde olmasını hepimiz için arzu ediyorum. Bu yüzdendir çabam ve direnişim. Damarlarımıza kendi kararımız ve irademizle girmesine izin verdiğimiz bu aşıları, 1 dk'lık ve basit bir mesele olarak görmüyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun, mallarınız ve canlarınız konusunda imtihana çekileceksiniz. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah’a ortak koşanlardan üzücü birçok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız bilin ki, bunlar (yapmaya değer) azmi gerektiren işlerdendir."

Al-i İmran: 186

"...Eğer sabreder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız..."

Aşı içeriğinde haram olduğunun kesin olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım. Bu ayeti düşünün, anlayacaksınız inşaAllah.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun, mallarınız ve canlarınız konusunda imtihana çekileceksiniz. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah’a ortak koşanlardan üzücü birçok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız bilin ki, bunlar (yapmaya değer) azmi gerektiren işlerdendir."

Al-i İmran: 186

"...Eğer sabreder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız..."

Aşı içeriğinde haram olduğunun kesin olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım. Bu ayeti düşünün, anlayacaksınız inşaAllah.
RNA olduğu kesin mi bu aşılarda? O zaman tartışmaya gerek yok zaten.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Önce ortada Lisanslı Aşı olması lazım.

Akıl taşıyan bir insan mRNA aşı (sıvısını) olamaz.

Bağışıklık sistemi takviyesi ve covid19 tarzı virüslerin izolesi için takviye besin olarak :
am balı, Çam pekmezi, Propolis, Polen, ud-i hindi , çörekotu yağı, siyah üzüm çekirdeği yağı, nane yağı, kara mürver, zencefil tozu, zerdeçal tozu, Ginseng "
gibi besinler karıştırılarak her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı alınırsa biiznillah muhafaza eder.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Aşı oldum. Ben kendim için önemli değilim ama hizmetini gördüğümüz ziyaret ettiğimiz insanlar var. Güncel olarak 2 iş yapıyorum ve ikisinde de insanlarla direkt temas halindeyim. Koronayı ağır atlatmanın oluşturduğu tahribatın kesin yan etkileri varken aşı olmayınca sapa sağlam devam edeceğinizi düşünmeyin. Neyse burada aşı propagandası yapmış olmayayım. Benim tercihim olmaktan yana oldu.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aşı asla olmayacağım denek ve kobay değilim.!
Dünyada en kısa sürede ruhsat alan aşı beş yılda almış. Bir yıl bile olmadan acil kullanım dalaveresi ile oldu bittiye getirdiler.!
40 yıl da ruhsat ve onay alan aşılar var.
Dünyanın nüfusu fazla onu aşılarla azaltacağız diyen ifsat başı bill gates,in aşılarına mı güvenelim.?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
RNA olduğu kesin mi bu aşılarda? O zaman tartışmaya gerek yok zaten.
Şu alman aşısı Biontech kesin; başka markalar da var ama hangi türdenler hepsini bilmiyorum.

Bununla birlikte cenin, domuz ve maymun hücreleri önceki aşılarda bile olan şeyler ve otizm, hormonal bozukluklar, Allah'ın gıdalarına karşı alerjiler ve ölüm riski onlarda da var. Ben buna kısaca "Yağmurdan kaçarken, doluya tutulmak" diyorum. Hem de kendi özgür irademizle tutulduğumuz bir dolu.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Aşı oldum. Ben kendim için önemli değilim ama hizmetini gördüğümüz ziyaret ettiğimiz insanlar var. Güncel olarak 2 iş yapıyorum ve ikisinde de insanlarla direkt temas halindeyim. Koronayı ağır atlatmanın oluşturduğu tahribatın kesin yan etkileri varken aşı olmayınca sapa sağlam devam edeceğinizi düşünmeyin. Neyse burada aşı propagandası yapmış olmayayım. Benim tercihim olmaktan yana oldu.
Şu anda ortaya çıkan vakalara göre korona'dan hasar görmekle, aşısından hasar görmek kıyaslandığında, aşısının riski daha ağır durumda. Mantıklı bir seçim değil, bir riskten öteki riske... Ki aşı riski genlerle birlikte diğer nesillere uzanabilecek bir risk. İnşaAllah zarar görmeyenlerden olursunuz.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Screenshot_20210629-200531_Samsung Internet.jpg

Daha bunlar yeni gelişme, daha neler neler eklenecek Allah bilir. Bunlar nereden hareketle, niye ekleniyor? Birileri ölüyor da öyle öğreniyorlar. Ve eninde sonunda bu zararlar iyice ayyuka çıkınca ülkeler "pardon, sandığımızdan zararlıymış; kaldırdık" diyecekler, önde gidenlerden olmayın.