Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala tahliye olmuş haber doğru mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman tüm taifet-ul mansura'dan olup kıyamete dek savaşacaak olan kardeşlerimizi esaretten kurtarsın..Allahümme amin..dikkat edin hak üzere savaşan bir toplumdan bahsettim!!!! cihad kıtaldır!!!

Allah esarette olan tüm müslümanları hayırla cıkartsın. Şart koşmana gerek yok kardeş. Birde neden bu kadar savaşı istiyorsunuz ki Allah'tan afiyet isteyin. Mevcut olan Savaşlarada Hakkı ile gitmeyi ve orada Hakkı ile orada durmayı Rabbim nasip etsin.

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sevban ‘dan (r.a) Rasulullah’ın (s.a.v) şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir:

“Ümmetimden bir taife hak üzere üstün olmaya devam eder.Onları yardımsız bırakanlar, onlara zarar veremezler .Ve ALLAH’ın emri gelinceye kadar onlar bu hal üzere devam ederler. (Buhari Müslim)

Muğire bin şu’beden (r.a) şöyle rivayet edilmiştir:Rasulullah (s.a.v) şöyle söylerken işittim
“Ümmetimden bir taife ALLAH’ın emri gelinceye kadar insanlara karşı üstün olmaya devam eder.ALLAH’ın emri geldiğinde onlar yine üstün olanlardır (Buhari)

Cabir bin semura’dan (r.a) “Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurduğu rivayet edililir
Kıyamet saatine kadar bu din ayakta kalacak ve Müslümanlardan bir kesim onun için savaşacaktır (Buhari)
Seleme bin nufeyl el-kindi’den şöyle rivayet edilmiştir:
Rasulullah (s.a.v) in yanında oturuyordum Bir adam “Ey ALLAH’ın Rasulü insanlar silahlarını bıraktılar ve artık cihad yok,savaş sona erdi diyorlar”dedi.Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v) adamın yüzüne baktı ve şöyle buyurdu:Yalan söylediler,asıl şimdi savaşın zamanı geldi.Ümmetimden bi taife hak üzere savaşmaya hiç ara vermeden devam edecek,ALLAH’da onlar ile bazı kavimlerin kalplerini saptırıcak ve bunlardan alınanlarla onların rızkını sağlıyacaktır.Bu hal Kıyamet gününe,ALLAH’ın va’dinin gelme anına kadar devam edicektir.Kıyamet saatine kadar atı alnında Hayır bağlıdır. ( sahih sünen nesei)

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bazı cemaatleri tekfir edip savaşacak cihad beldesi yoktur diyenlerden beriyiz...Ama onlar bizim dinde kardeşlerimizdir. Rahman onlara esaret vermesin ve onların yardımcıları olsun.zira tevhidin savunucularındandırlar..

Hansa Bint-i Amr Çevrimdışı

Hansa Bint-i Amr

Üye
İslam-TR Üyesi
bazı cemaatleri tekfir edip savaşacak cihad beldesi yoktur diyenlerden beriyiz...Ama onlar bizim dinde kardeşlerimizdir. Rahman onlara esaret vermesin ve onların yardımcıları olsun.zira tevhidin savunucularındandırlar..

Önümüze çıkıp mucahidleri yerden yere vuruyorlar, cihad beldesi yoktur diyip bizim sevdiğimiz önder gördüğümüz kişileri aşağılıyorlar, onların yaptıklarını basit görüp küçümsüyorlar, alim kişileri cahil ve basiretsizce tekfir ediyorlar, sonra tevhid savunucusu oluyorlar. Nasıl oluyor bu ben anlamadım?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önümüze çıkıp mucahidleri yerden yere vuruyorlar, cihad beldesi yoktur diyip bizim sevdiğimiz önder gördüğümüz kişileri aşağılıyorlar, onların yaptıklarını basit görüp küçümsüyorlar, alim kişileri cahil ve basiretsizce tekfir ediyorlar, sonra tevhid savunucusu oluyorlar. Nasıl oluyor bu ben anlamadım?

Çok çağdaş Bir avatarınız ve çok çağdaş bir imzanız varmış :)

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Ayrıca, sana fikrini soran oldu mu ? pat dıye atlayıp kendi düşünceni yazmışsın ? biri sorarsa yazarsın amacın tartısma cıkarıp selahiyyeti bozmak mı ?

niyetini gözden geçir. benden sana tavsıye.. Rabbım gunahlarımızı afvetsin.. Hanzala gibi Aslanlarında yardımcısı olsun :) allahumma amın.

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sicak evimizde oturup öyle internetten konusmak kolay.,o bunu tekfir etmis bu bunu demis.davanizda smimi iseniz tekfir edilirseniz selam dahi vermezsiniz selam veren tekfir edense döner ona dersninizki sen davanda zerre kadar samimi deilsin samimi olsaydin bana selam vermezdin dersiniz gecersiniz sonucta cikmis icerden temyize gitti diye adami tekifr edttiler simdi ne olcak icerde kalsin iki sene ne yapti ne etti ailesi cocuklari bunu söyleyen yok.ben cok dersini dinledim bana yarari cok oldu.ALLAH ondan razi olsun....

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

lafınızı açarmısınız hocayı zan altında bırakmayınız ve ispatlayınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt