Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşırı Tekfir Hastasının Sorduğu Soruya Bakın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum bir tane tekfirciyle bir konu konuşuyordu cehalet mazeret... konular açıldıkça açıldı bana bir soru sordu..

Yahudi ve Hristiyanlarin kâfir olduğundan şüphen var mı ?

bu tür soru çok ilginç oldu. adam imanımdan şüphesi var çünkü.

soruya bak
senin sıkıntın mı var ! diologcu mu sandın bizi ne yaptın ! olmadı fetocu dersin şimdi
onların kafir olduğuna şüphe eden imanını sorgulasın !
verdim işte yeterli değil mi ?
kafirdir !

Dedikten sonra şu soruyu yönelti bana :)

Tmm kâfirdir. Peki istisnasız hepsi kâfir değil mi yani hiçbir sebep onların kâfir olduğu gerçeğini değiştirmez demi

ben ise şu cevabı verdim

ehli kitabtır ama tarif edilmiş kitaplarını terk etmedikleri için
ALLAH'a çocuk isnad etmeleri
kafir olmalarına engel olamaz
onların açık küfrü var
ve islama savaş açmışlar
suriyede mucahidlere karşı ordularını gönderen kimdir ? abd rusya çin vs. bak hepsi kuffar devleti

Hayır hepsini tekfir edemezsin ! dedi

bende ona dedim ki " niye"

Yahudi ve Hristiyanlar arasında Kur'ani hiç okumadigi halde kendi yaşantısıni hak din zan eden bir çok insan var. Üstelik aralarında müslümanlara karşı sempati duyan hatta kendi din alimlerini yeri geldiğinde eleştiren eylem yapan hepimiz müslümanız diyen çok iyi niyetli ve gerçek manada içinde İslam'a karşı kötülük beslemeyen birçok insan var. Lakin cahilliğinden veya tembelliğimden dolayı yada nefsinden dolayı Kur'ani hiç açıp okumamış insanların sayısı biliyoruz ki çok var. Sen bunlara Kur'an hakikatlerinin hüccetini ulastirmadan nasıl kâfir hükmü veriyorsun ?

gelde bu arkadaşa olayı tekrar başa çevir anlat ! nerde japon askeri var beni buluyor :)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tekfirci mi, murcie mi ?

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
baslik yanlis, tekfircilere hakaret etmissin, sana gelen katiksiz mürciye.
Adam mürcie değil aklı sıra arkadaşı sıkıştırmaya çalışmış , mademki cehaleti mazeret görüyorsun o zaman bazı Yahudi ve Hristiyanları bile Müslüman görmen lazım demeye getirmiş.

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida hocam yok ya ne murciesi beni murcie ilan etmek için o tip soruyu soruyor ! anladın mı ?

IsLaM4eVeR akhi can adam japon askeri. cahilde olsa muşriktir kafirdir diyor. ve adam 1 sene öncesine kadar muşrikmiş :)

Adam mürcie değil aklı sıra arkadaşı sıkıştırmaya çalışmış , mademki cehaleti mazeret görüyorsun o zaman bazı Yahudi ve Hristiyanları bile Müslüman görmen lazım demeye getirmiş.
eyvallah kardeşim isabetlisin

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Birader anlamadığım bu tekfirci ne demek ? Tekfir dinin temel kaidelerinden bir kaidedir.Birine tekfirci demek namaz kılana namazcı oruç tutana oruççu demeye benziyor.Müslümanlara cihadcı tekfirci diye rafiziler aleviler mürcialar diyor.Yani böyle saçma sapan kelimeleri müslümanlar üstünde kullanmayın.Müslümanın tek bir adı vardır.Müslüman dersin muvvahid dersin.En olmadı aşırı bir kardeş dersin.Tekfirci denilmez.

S Çevrimdışı

Selefî Sûfî

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Birader anlamadığım bu tekfirci ne demek ? Tekfir dinin temel kaidelerinden bir kaidedir.Birine tekfirci demek namaz kılana namazcı oruç tutana oruççu demeye benziyor.Müslümanlara cihadcı tekfirci diye rafiziler aleviler mürcialar diyor.Yani böyle saçma sapan kelimeleri müslümanlar üstünde kullanmayın.Müslümanın tek bir adı vardır.Müslüman dersin muvvahid dersin.En olmadı aşırı bir kardeş dersin.Tekfirci denilmez.

İslam , İfrad ve Tefridi ayırmamaış iki taifeyide yermiştir..
İfradda olan Tekfirciye senin deyiminle aşırıcıya ; aşırı bir kardeş , ama tefridde olana tüü kaka mürcie , kafir , mürted vs...
hayr'dır ? bu kadar yandaşlarını kayırma be dostum...bari çaktırmadan yap :))

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
İslam , İfrad ve Tefridi ayırmamaış iki taifeyide yermiştir..
İfradda olan Tekfirciye senin deyiminle aşırıcıya ; aşırı bir kardeş , ama tefridde olana tüü kaka mürcie , kafir , mürted vs...
hayr'dır ? bu kadar yandaşlarını kayırma be dostum...bari çaktırmadan yap :))
Sen herhalde namaz kılana namazcı oruç tutana oruççu mücahidlerede cihadcı diyorsun.Elhamdulıllah ben orta yolu tutturan bir muvvahidim.Muvvahidlerden başka yandaşımız yoktur.Ama tabi seni bilemem.Dünyanın en aşırıcı adamı da olsa islam dairesi içindeyse müslümandır. Asıl sen hayırdır ? Sufisin galiba ne diyelim Allah hidayet nasip eylesin.O en azgın kulları bile bağışlayandır.

S Çevrimdışı

Selefî Sûfî

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bende onu soruyorum ve diyorum işte , en aşırıcısı(ifrad) islam dairesincde oluyorda , en tefridcisi neden islam dairende olmuyor sayın akaid memuru ? : )) torpilmi geçiyosun yoksa ? : ))

bu arada sufici değilim , seleficide değilim..müslümancıyım : ))

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
bende onu soruyorum ve diyorum işte , en aşırıcısı(ifrad) islam dairesincde oluyorda , en tefridcisi neden islam dairende olmuyor sayın akaid memuru ? : )) torpilmi geçiyosun yoksa ? : ))

bu arada sufici değilim , seleficide değilim..müslümancıyım : ))
Okuduğunu anlamıyorsun galiba en aşırıcı islam dairesinde olur demedim.En aşırıcıda olsa eğer islam dairesindeyse dedim.Kaldiki senin bu en tefrid dediğin eğer islam dairesinde değilse kafirdir.Mesela küfrü ve şirki apaçık olanı tekfir etmek islamın şartıdır.Aynı günahtan ötürü müslümanı tekfir eden haricileri tekfir etmek gibi.Senin ne olduğun bellide neyse.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum bir tane tekfirciyle bir konu konuşuyordu cehalet mazeret... konular açıldıkça açıldı bana bir soru sordu..

Yahudi ve Hristiyanlarin kâfir olduğundan şüphen var mı ?

bu tür soru çok ilginç oldu. adam imanımdan şüphesi var çünkü.

soruya bak
senin sıkıntın mı var ! diologcu mu sandın bizi ne yaptın ! olmadı fetocu dersin şimdi
onların kafir olduğuna şüphe eden imanını sorgulasın !
verdim işte yeterli değil mi ?
kafirdir !

Dedikten sonra şu soruyu yönelti bana :)

Tmm kâfirdir. Peki istisnasız hepsi kâfir değil mi yani hiçbir sebep onların kâfir olduğu gerçeğini değiştirmez demi

ben ise şu cevabı verdim

ehli kitabtır ama tarif edilmiş kitaplarını terk etmedikleri için
ALLAH'a çocuk isnad etmeleri
kafir olmalarına engel olamaz
onların açık küfrü var
ve islama savaş açmışlar
suriyede mucahidlere karşı ordularını gönderen kimdir ? abd rusya çin vs. bak hepsi kuffar devleti

Hayır hepsini tekfir edemezsin ! dedi

bende ona dedim ki " niye"

Yahudi ve Hristiyanlar arasında Kur'ani hiç okumadigi halde kendi yaşantısıni hak din zan eden bir çok insan var. Üstelik aralarında müslümanlara karşı sempati duyan hatta kendi din alimlerini yeri geldiğinde eleştiren eylem yapan hepimiz müslümanız diyen çok iyi niyetli ve gerçek manada içinde İslam'a karşı kötülük beslemeyen birçok insan var. Lakin cahilliğinden veya tembelliğimden dolayı yada nefsinden dolayı Kur'ani hiç açıp okumamış insanların sayısı biliyoruz ki çok var. Sen bunlara Kur'an hakikatlerinin hüccetini ulastirmadan nasıl kâfir hükmü veriyorsun ?

gelde bu arkadaşa olayı tekrar başa çevir anlat ! nerde japon askeri var beni buluyor :)
ve aleykum esselam Kardeş ümmetin yüzlerce sıkıntısı varken cehalet konusunda tevhidi takip edenlerin birbirlerini çekiştirmeleri (kanımca) doğru değil. Ümmetin mu'teber alimlerinden mazeret göreni de var görmeyeni de. Cehaleti mazeret gören mürcie ise İbn Hazm, İbn Teymiyye ve niceleri (rahimehumullah) mürciedir. Cehaleti mazeret görmeyen tekfir aşırı gitmiş ise necd uleması ve niceleri de (rahimehumullah) aşırıdır. Bu çok fazla tafsilat isteyen bir meseledir, bu yüzden alimlerin dillendirmesi daha hayırlıdır. Zira bu meselenin kendi aramızda dillendirilmesi sebebiyle bir çok kez muvahhidlerin birbirleri ile bozuşmalarına şahit oldum. Tekfir şer'î bir meseledir ve bunu yalnızca alimler tartışabilir. Sana tavsiyem bu meseleyi arkadaşının yanında açma, eğer o açarsa nasihat et.

S Çevrimdışı

Selefî Sûfî

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Okuduğunu anlamıyorsun galiba en aşırıcı islam dairesinde olur demedim.En aşırıcıda olsa eğer islam dairesindeyse dedim.Kaldiki senin bu en tefrid dediğin eğer islam dairesinde değilse kafirdir.Mesela küfrü ve şirki apaçık olanı tekfir etmek islamın şartıdır.Aynı günahtan ötürü müslümanı tekfir eden haricileri tekfir etmek gibi.Senin ne olduğun bellide neyse.

neymişim ben itikadi memur bey : ))

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum esselam Kardeş ümmetin yüzlerce sıkıntısı varken cehalet konusunda tevhidi takip edenlerin birbirlerini çekiştirmeleri (kanımca) doğru değil. Ümmetin mu'teber alimlerinden mazeret göreni de var görmeyeni de. Cehaleti mazeret gören mürcie ise İbn Hazm, İbn Teymiyye ve niceleri (rahimehumullah) mürciedir. Cehaleti mazeret görmeyen tekfir aşırı gitmiş ise necd uleması ve niceleri de (rahimehumullah) aşırıdır. Bu çok fazla tafsilat isteyen bir meseledir, bu yüzden alimlerin dillendirmesi daha hayırlıdır. Zira bu meselenin kendi aramızda dillendirilmesi sebebiyle bir çok kez muvahhidlerin birbirleri ile bozuşmalarına şahit oldum. Tekfir şer'î bir meseledir ve bunu yalnızca alimler tartışabilir. Sana tavsiyem bu meseleyi arkadaşının yanında açma, eğer o açarsa nasihat et.
"Alimler daha iyi bilir bu meseleleri" deyince, "sen dini alimlere has kalmışsın, onları rab edinmişsin" felan diyorlar. Nasihat da edilmiyor.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Alimler daha iyi bilir bu meseleleri" deyince, "sen dini alimlere has kalmışsın, onları rab edinmişsin" felan diyorlar. Nasihat da edilmiyor.

İnsanların canı sıkılıyor öylekı o kadar amel dururken tartısmaya fırsat bulup da bırbırlerını bogacak kadar ılerı gıdebılıyorlar.

perspective.gif

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
3-5 mesajı olup birbiriyle kavga edenlere hasta oluyorum :kafaçakma:mücahit
Allah şifa nasip eylesin.Senin üç beş mesajı var dediğin adamlar belkide forumu senden bile önceden takip ediyordur bunu biliyormusun ? Hem ne yani üç beş mesajı olan adam yazı yazıp kendini ve islamı müdafaa edemez mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt