Haber Atatürk Ilah Değildir" Dedi, Gözaltına Alındı!

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
"Atatürk ilah değildir" dedi, gözaltına alındı!


Edirne'de 21 yaşındaki E.Ş., "Atatürk ilah değildir" dedi, "Atatürk'e hakaret" suçlamasıyla gözaltına alındı!..


Edirne’de Mustafa Kemal'i anma törenleri saat 08.40’ta Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı."Atatürk ilah değildir" dedi, hakaretten gözaltına alındı!

Protokolün anıta çelenk bırakmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde protokol ve vatandaşlar Mustafa Kemal için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bu sırada tören alanından yanından geçen E.Ş. isimli genç bayan, yüksek sesle, "Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi" dedi. Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan E.Ş., daha sonra "Atatürk’e hakaret" suçlamasıyla gözaltına alındı.

Saygı duruşuna araçlardaki sürücüler ve yaya olarak caddeden geçenler de katıldı. Saygı duruşu ile birlikte anıtta bulunan tüm bayraklar yarıya indirildi. Belediye hoparlöründen kente Mustafa Kemal'in kendi sesinden konuşmaları dinletildi.

https://www.islahhaber.net
 

JuNDuLLAH

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH a peygambere sovenler ıskembe gibi gezerken
Onların putuna baltayı vuranları ALLAH ZULCELAL cennetine alsın.

İbrahimi bir durusla putlara karsı olmanın adıdır bu.

Varsın musrık ve munafıklar kol gezsin kendılerı gibi yalan dunyada.

O YALANIN BITIS VAKTİ geldiği vakit veyl olsun o ates ıcınde yuzecek olanlara.
 

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Edirne'de Tıp fakültesi okuyan bu bacı bugün tutuklandı. Allahu Teala kalbine sekinet versin, onu esaretten kurtarsın. Bacının videoda sesi titriyordu... Yazılacak, çizilecek çok sey var ama sadece şunu söylüyorum; Allahu Teala bu zulmü yaşatanlara kolay bir ölüm nasip etmesin!

"...Senin Rabbin hiçbir şeyi unutmaz" Meryem/64

 

Alensar1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
. Allah bu bacımıza sabır versin. .Allahu teala ecrini zayi etmez. ..

Bismillahirrahmanirahim

Ve men yetevellallâhe ve resûlehu vellezîne âmenû fe inne hızbellâhi humul gâlibûn(gâlibûne).
 

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Kemalist medya 2 gün ebubekir SEFİL adlı sihirbaza saldırdı sefil belamı ortalığı yıktı

Hıyanet ihsan belamını görevden aldı belam ortalığı yıktı

Nureddin hakeza öyle

Kendi başlarına bir musibet gelince ortalığı galeyena getirip bunu cihad şuuru ile yorumlayan bu Sihirbaz, üfürükçü alçaklar güçsüz, savunmasız bir müslüman kadının başına bela geldiğinde ise 3 maymunu oynadılar Rabbim bütün belamların belasını versin müslümanları esaretten kurtarsın.

Amin deyin müslümanlar
 

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haberler doğruysa kardeşimiz serbest kalmış.

Allah teala ecrini versin
 

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Hukuksuzca tutuklanan Emine Şahin serbest bırakıldı

Edirne'de 10 Kasım törenlerinin yapıldığı alandan geçerken "bu bir kıyamdır" dediği için polis tarafından gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan Emine Şahin, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Aralarında HÜDA PAR, MAZLUMDER ve Hukukçular Derneğinden avukatların itirazını değerlendiren Edirne 1. Sulh Ceza Hakimliği, Emine Şahin'in adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Hukukçular, Şahin'in adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasının da ayrı bir hukuksuzluk olduğunu belirterek, beraat edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Emine Şahin ne demişti?

Edirne'de 10 Kasım töreninden geçen Emine Şahin, katılımcıların "saygı duruşunu" kast ederek "Bu bir kıyamdır, Allah'ın kanunu bilmiyorsunuz, batılı inançları getirdi, yazılı kanunları kaldırttı." şeklinde ifadeler kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. (İLKHA)

doğruhaber
 

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ülkede kedi öldüren bile sosyal medyadan gelen tepkiye göre tutuklanıyor yada serbest kalıyor. Birkez daha sosyal medyanın gücünü gördük. Sosyal medya hesaplarında sürekli durum paylaşan kardeşlerden Allah razı olsun yoksa kim sahip çıkacak bize? Furkan vakfı mı? Nureddin Yıldız mı? Ebubekir Sifil mi? İhsan Şenocak mı? yada Muhammed Emin Yıldırım mı? Bizim, bizden başka kimsemiz yok kardeşler...yeri geliyor ailemizle bile ayrı düşebiliyoruz. Kardeşlerimizin dertlerini, dert edinelim. Bugün hiç görmediğimiz hiç tanımadığımız bir kardeşin esaretten kurtulmasına sevindik. Yerin ve göğün Rabbine hamd olsun!


Ebû Saîd el-Hudrî radıyallahu anh, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’ i şöyle buyururken işittim dedi:

“Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.”

Müslim, Îmân 78. Ayrıca bk. Tirmizî, Fiten 11; Nesâî, Îmân 17
 

ensar93

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
elhamdulillah fazla tutamadılar gelen baskılardan dolayı, akplilere göre kızcağızın ne provakatörlüğü kaldı ne ajanlığı. böylelikle idam yasası çıksa önce tevhid ehlini asacaklarını öğrenmiş olduk.
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt