Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Avrupa, Amerika vb. Yerlerde Üniversite Okumanın Hükmü Nedir?

gencmucahid Çevrimdışı

gencmucahid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardesler
ben avrupa,amerika vb yerlerde universite okumanin hukmunu sormak istiyorum

Selamun aleykum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam bu konuda Abdullah Azzam'ın Cihad dersleri adlı kitabında yanıt vardı ancak tam yanıt verebilmek için okuyacağınız fakülteyi bilmek lazım.

Genel yanıt vermek gerekirse müslüman hangi ortamda olursa olsun kendisine dikkat etmek zorunda ve küfürden uzak durmak zorundadır. Zaten dünyada küfrün olmadığı yer o kadar az ki...

gencmucahid Çevrimdışı

gencmucahid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aki arkadasimin biri kanadada egitim almak istiyor
Abdullah azzamin fetvasini biliyorum evlenip gitmeye caiz diyor diye hatirliyorum

seninde dedigin gibi dunyada kufrun olmadigi yer yok denecek kadar az

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kardeş abdullah azzam'ın içerğinde giden erkeklerin ingiliz ailelerin yanında kalmasından bahsediyor ve evin erkeği olmadan giden müslüman genç ile kadının evde tek kalmasından bahsediyor ve dolayısıyla banyo wc herşey ortak kullanımı var bu da caiz değil. kanadaya giden tanıdıklarım var yükseklisans vs için istersen sorabilirim eğer böyle birşeyse gitmemenen gerek.sen kanadayı az çok araştırmıssındır bizden iyi bilirsin detayları.buna benzer durumlar varsa kendin muhasabesini zaten yaparsın.

Ancak normal şartlarda kaldığın yerde sorun yoksa her yerde okunabilir bunla alakalı okunmamasına dair bir delil bilmiyorum açıkcası.

gencmucahid Çevrimdışı

gencmucahid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bildigim kadariyla o sekilde bi durum soz konusu degil
ama siz tanidiklarina sorup bana ozel mesaj atarsaniz sevinirim

burda bide su soz konusu orda kendi dusuncene sahip olmayan insanlarla beraber bulunmak zorunda kalacak
bu konuda caiz olmaya bilir diye dusundum, yani senin onlara benzememen icin seninle ayni akidede bir arkadas cevren olmasi lazim
degilmi diye dusunuyorum

bu konuda benin aydinlatirsaniz sevinirim

E Çevrimdışı

Ehli_Hadis

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Neden birde şu yönde bakmıyorsun Oraya Gidecek kişi Kitap Sünnet ve ehl-i sünnet menhecinden biriyse bir çok kişiye davet yapabilir ve onlarında Müslüman olmasına vesile olmuş olur hem okur hemde Milleti İslam'a davet etmiş olur...yurt dışında bir çok kardeşlerimiz var Belçikada Almanyada binlerce kişinin Müslüman olmalarına vesile oldular .......Allah davetlerinde ayaklarını sabit kılsın ....

M Çevrimdışı

mümkündür

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardesler
ben avrupa,amerika vb yerlerde universite okumanin hukmunu sormak istiyorum

Selamun aleykum

kardeş ilk başta neden okuyacaksın eğer buna cevabın allah içinse o zaman allaha göre okuyacaksın bu okullarda müşrik ,kafir yetiştiriliyor ve okuma da karma yani allaha göre değil.

ama siz dünya için okuyorsanız o ayrı...

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ne gariptir ki mümkün kardesim, Sen dedigin gibi olsaydi Bütün Okumayanlar ALLAH dostu olurdu... ve Bütün Okuyanlarda kafir hicbir alakasi olmayan durum.. Tarih nice dindar bir o kadar akilli Müslümanlar gördü, en basta Tip Alaninda... Birseyler yapmak icin okumak gerekir
Kisinin Kalbi egri ise evdede Egririr, Kalbi dogru ve samimi ise Beyaz saraydada Dogru ve Samimi Kalir..

selametle

gencmucahid Çevrimdışı

gencmucahid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ne gariptir ki mümkün kardesim, Sen dedigin gibi olsaydi Bütün Okumayanlar ALLAH dostu olurdu... ve Bütün Okuyanlarda kafir hicbir alakasi olmayan durum.. Tarih nice dindar bir o kadar akilli Müslümanlar gördü, en basta Tip Alaninda... Birseyler yapmak icin okumak gerekir
Kisinin Kalbi egri ise evdede Egririr, Kalbi dogru ve samimi ise Beyaz saraydada Dogru ve Samimi Kalir..

selametle

Allah razi olsun aki

F Çevrimdışı

faikince

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardesim bence hukum heryerde tam anlatamıcam ama :D yani demek istedigim sen ilimi ögrenmeye calısıyorsun bu alevi sünnü konusuna benzicek :D almanya fransa ne iş önemli olan kalpdeki ve beyindeki vesveseye hükmetmek :D seytan isterki camide bile sana hüküm etsin uymayalım ne olursa olsun herkez yapıo die bizim yapmamız caiz deil ve önemli olan herzaman icin kendini bildigin zaman istedigin yerde istedigini yapabilirsin sen küfür ediolarsa onlara etmemeyi ögret sende etme .d

gencmucahid Çevrimdışı

gencmucahid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardesim bence hukum heryerde tam anlatamıcam ama :D yani demek istedigim sen ilimi ögrenmeye calısıyorsun bu alevi sünnü konusuna benzicek :D almanya fransa ne iş önemli olan kalpdeki ve beyindeki vesveseye hükmetmek :D seytan isterki camide bile sana hüküm etsin uymayalım ne olursa olsun herkez yapıo die bizim yapmamız caiz deil ve önemli olan herzaman icin kendini bildigin zaman istedigin yerde istedigini yapabilirsin sen küfür ediolarsa onlara etmemeyi ögret sende etme .d

:) haklisin kardesim

Üst Ana Sayfa Alt