Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Bahçeli'nin açıklamaları..

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Selâmun aleykum kardeşler,

Ülkenin gündemi çok çabuk değişiyor. Bahçeli'nin bugünkü açıklamalarına akıl sır erdiren varmı?
ABD destekli ypg devletliğini ilan etme durumuna istinaden açıklama yapılmış deniliyor. Ayrıca İsrail ve ypg İran'a saldırma durumu varmış. Bir diğer söylentide Erdoğan'ın savaş kapıda demesi. Yani ypgnin Türkiyeye saldırması söz konusu olmasıymış.Siz nasıl yorumluyorsunuz gündemi. Ben Bahçeli'nin açıklamalarına çok şaşırmadım. Bekliyordum zamanı gelince böyle birşeyin ancak sizce nasıl olacak böyle bir süreç

Yorgun Mucahid Çevrimdışı

Yorgun Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykumusselam ve rahmetullahi ve berekatuh
Örgütü Türkiye'ye saldırtacaklar. Amerikadan geçen gün bu hususta açıklama yapılmıştı
Örgütü Türkiye'ye karşı hazırladıkları itiraf edilmişti
İsrail ajanlarını salıyor kaç zamandır kuzey Kıbrıstan da arsalar satın alıyorlardı Mit el atana kadar. Cumhurbaşkanına karşı yaptıkları Saddam tehdidini de unutmuş değiliz
İdf nin Türkiye'ye saldırmaya cesaret etmesi zor ama sınırdaki bütün örgütü Türkiye'ye saldırtacaklar devleti zayıf düşürecekler. Bu durumda içerinin güvenliği mühim ve bundan ötürü mecburen dem e el uzatılıyor.
Amerika, Yunanistan Güney Kıbrıs ve Türkiye'nin güney sınır ötesine boşuna silah yığmıyor. Yalnız cumhurbaşkanı değil Tsk israile karşı bizzat açıklama yaptı gerekirse bertaraf ederiz diye (evet israil ordusunu)
Savaşın kıyısında olduğumuz bariz. Allah hayırlısıyla neticelendirsin

E Çevrimdışı

ebu _yahya

Üye
İslam-TR Üyesi
Dünkü patlama akabinde de uzun zamandır düşüncelerim şu şekilde.Türkiye kesinlikle egemen bir ülke değil olayları anlamak için bunu kabul etmek gerekiyor.Fetö darbesi de dahil bu ülkenin kuruluşundan beri attığı hemen hemen her adım ya güç sahiplerinin izin verildiği ölçüde veya önüne konulan ajanda akabinde olan şeyler.Hatta şuna kesinlikle inanıyorum yinede ülkenin en milli zamanları solcuların baskın olduğu 80 sonrası dönemler.Akp ile tamamen vali ile yönetilme durumuna geçti ülke.Şu zaten bunun kanıtı ki ortadoğıdaki tüm ulus devleter israilin güvenliği için varlar.israil için kimin yöneticiliği daha güvenli ise yönetimde o var eğer solcular israil için daha güvenli olsalardı ki- halk tepkisinin daha kontrolsüz olması islami bilincin daha yüksek olması vs sebeplerle-daha güvenli değil solcular yönetimde olurlardı.abd de israilde mevcut yönetimden razılar.

Yorgun Mucahid Çevrimdışı

Yorgun Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
Dünkü patlama akabinde de uzun zamandır düşüncelerim şu şekilde.Türkiye kesinlikle egemen bir ülke değil olayları anlamak için bunu kabul etmek gerekiyor.Fetö darbesi de dahil bu ülkenin kuruluşundan beri attığı hemen hemen her adım ya güç sahiplerinin izin verildiği ölçüde veya önüne konulan ajanda akabinde olan şeyler.Hatta şuna kesinlikle inanıyorum yinede ülkenin en milli zamanları solcuların baskın olduğu 80 sonrası dönemler.Akp ile tamamen vali ile yönetilme durumuna geçti ülke.Şu zaten bunun kanıtı ki ortadoğıdaki tüm ulus devleter israilin güvenliği için varlar.israil için kimin yöneticiliği daha güvenli ise yönetimde o var eğer solcular israil için daha güvenli olsalardı ki- halk tepkisinin daha kontrolsüz olması islami bilincin daha yüksek olması vs sebeplerle-daha güvenli değil solcular yönetimde olurlardı.abd de israilde mevcut yönetimden razılar.
Darbeciler genelde Abd ve israil destekli çıkıyor eskileri de öyle zaten o yüzden zannetmiyorum
Ama şöyle bir hileleri var iki ajan sokuyorlar biri kemalist öbürü muhafazakar kılıklı oluyor hırsız polis oynuyorlar bu şekilde kim ülkeyi alırsa alsın onlar yönetmiş oluyor
97 darbeci ekibi de onlarındı kemalist kılıklıydılar
16 darbeci heyeti de onlarındı muhafazakar kılığındaydılar
Allah şerlerinden muhafaza etsin