Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsüne Ve Devlet Büyüklerine ’bu Kadar Da Olmaz’ Dedirten Hakaret !

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
86395.jpg

Fazıl Say’ın ardından Türk milletine hakaretvari bir çıkış da Esin Afşar’dan geldi.

Dini inanışların ve bunlara dayalı uygulamaların son dönemde “insanların gözüne sokulurcasına” sergilenmesinden rahatsızlık duyduğunu ifade eden Afşar, içinde bulunduğu psikolojik durumu AKŞAM’a anlattı:

“Bağnaz uygulamalar son derece arttı. Kadınlara ayrı oteller, şimdi otoparkı duydum. Tam bir yobazlık. Küçücük çocukları türbanlara soktular. Bundan sonra her halde oruç tutmayanların başı derde girecek, restoranlar kapattırılacak. Dini insanın gözüne gözüne sokmanın âlemi yok. Gerçek dindar bunu gizli tutar.

Astronot gibiler

Türban takanlar ve kara çarşaf giyenlerde büyük bir artış var. Tiyatroya gidiyorum, oradalar. Bir de onlar ‘biz buradayız’ demek için anlasa da anlamasa da her yere geliyorlar. Denize bir giriyorlar, astronot gibi. Umacılar gibi... Devletin zirvesindeki isimlerin eşlerinin de türbanlı olmasından rahatsızlık duyuyorum. Türkiye’ye Müslüman ülkelerin liderlerinin eşleri geldi. Hangisi böyle? Hepsi tamamen açık.

Haddini bilmez zavallı

FazIı Say’a çok fazla yüklenildi. Çocuk çok doğru bir şey söyledi. Aynı fikirdeyim. Ben yalnızca çekip gitmeyi kabul etmiyorum. Gitmek en kolay yol ama Fazıl bunu sinirle söylemiş olmalı. Çünkü ülkesini seven bir çocuk, bütün Anadolu’yu özveriyle dolaşıyor. Kim yaptı bugüne kadar? Osman Yağmurdereli sanatın ölçüsünün kaset satışları olduğunu düşünüyor. Pes yani, vah zavallı haddini bilmez. Amerika’ya gidiyorsun Fazıl Say diyorsun çıkarıp CD’sini veriyor. Yediği naneye bak, cahilin. Ölçü buysa, o zaman ben de çekim gideyim, beni de kimse dinlemiyor, benim kasetlerimin de sattığı falan yok.

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kafırler ancak kavramları degıstırır degıstıremeyeceklerı kuran hukumlerının anlamlarını daraltırlar ınsanlara yasayabıleceklerı geleneklerı ıslam mıs gıbı gosterırler .Allah hıdayet nasıp etsın.

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerimize dar edilmeye calışılan yerler artık onlara dar gelmeye başladı... İnşallah daha ne güzel günler göreceğiz.

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yazıyı okuyunca gerçekten çok sevindim.Neden nerseniz demek ki artık din yaşanır hale gelmiş, demek ki artık birilerinin canını sıkar derecede İSLAM yaşanıyor, KURAN hükümleri uygulanıyor ve de ispatlanıyor..Eğer bunlar onları rahatsız ediyorsa ben gerçekten çok seviniyorum...Ayrıca bu zavallı insancıklara da üzülmüyor değilim garipler bizi başörtülüleri arabistana gönderirken kendileri daha kötü yerlere gidecekler ve eminim ki orda da türk olmalarının sonucuna katlanacaklar.Bizler Türk olmak Osmanlı soyundan gelmek onların torunları olmak gurur veren birşeyse onlar için gerçekten çok kötü olacak.Çünkü avrupa , diğerleri sırf bu yüzden yapmadıkları eziyeti bırakmıyorlar.İnşallah bizim dinimiz daha da güçlenecek ve dünyada bunu farkedecek (ayrıca bu zavallı haddini bilmezlerde)...Rabbim inanlarla beraberdir..

E Çevrimdışı

el harezmi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar insanlar tornadan çıkmış robotlar değil herkesin kendine göre bir fikri var dolayısıyla hayatın tecrübe belge ve bilgi birikimlerinden oluşan bir sentezi var buna saygılı olmak gerekir herkes aynı düşünmek zorunde değil bakın bu da bir bakış açısı

“ÖRTÜNME VE BAŞ ÖRTÜSÜ”DE SÜMERDEN GELME

Muazzez İlmiye çığ bu konuda diyor ki:
Sümer tapınaklarında rahibeler genel kadın görevi yapıyorlardı. Bunlar Tanrı namına seks yaptıklarından kutsal sayılmış ve diğer kadınlardan ayrılmaları için başları örttürülmüştür.(24) Daha sonraları, İÖ 1500 yıllarında bir Asur Kralı, yaptığı bir kanunun kırkıncı maddesi ile evli ve dul kadınları da başlarını örtmeye mecbur etmiştir. Fakat kızlar, cariyeler ve sokak fahişelerinin örtünmesi yasak; örtünürlerse ceza var. (Prof. Mebrure Tosun-Doç. Dr. Kadriye Yalçav, Sümer, Babil, Asur Kanunları ve Ammi-Aduqa Fermanı, Ankara, 1975, s.252, madde 40.) Böylece meşru seks yapan evli ve dul kadınları da mabet fahişeleri düzeyinde saymışlardır.Bu gelenek Yahudilere geçmiş, dindar Yahudi kadınları evlenince saçlarını traş ettirip bir peruk veya başörtüsü ile başlarını örtmüşler. Hıristiyanlıkta rahibeler aynı şekilde başlarını örtüyorlar. İlginç olanı Tevrat'ın son yazıldığı zamana kadar Yahudiler arasında Tanrı namına fuhuş yapan kadın ve erkekler varmış. Tevrat Tesniye 23: 18'de "İsrailoğullanndan ve kızlarından kendilerini fuhşa vakfetmiş kimseler olmayacaktır. Kadınlar! Fuhşun ücretini herhangi bir adak için Allah'ın Rabbin mabedine getirmeyeceksin, çünkü bunların ikisi de Allah'ın Rabbe mekruhtur" şeklinde yazılıyor. Yahudi fahişeleri yüzlerine peçe koyuyorlarmış. (Tevrat, Tekvin 38:15.)(25) Bunun Araplarda da olduğunu duydum; ama yazılı bir kanıt bulamadım. İslam'a örtünme, erkekten kaçma şeklinde geçmiş. Buna karşın erkeksiz bir yerde Kur'an okunurken veya dua ederken kadınların başını örtmesi, Sümer geleneğinin bir devamıdır.

(24) Hartmut Schmökel, Kulturgeschichte des Altenorient, Stuttgart, 1961, s.37.
(25) Tekvin 38: 5-26'da bulunan hikâye bunu açıklıyor. Buna göre, Yahuda'nın oğlu ölüyor. Geleneğe göre gelinini ikinci oğluna veriyor. O da ölünce adam üçüncü oğluna almıyor gelinini. Buna kızan gelin dulluk elbisesini çıkarıyor. Yüzüne peçe takıp kendisini fahişe gibi yaparak kaynatası ile yatıyor. Karşılığında kadın adamın mührünü, kuşağını ve değneğini istiyor. Kadın gebe kalıyor; bunlarla, çocuğun kaynatasından olduğunu kanıtlıyor.

Kur'an'da Örtünmeyle İlgili Ayetler
A'râf Suresi, ayet 26-27: "Ey Ademoğulları! Size çirkin yerlerinizi örtecek giysi, süslenecek elbise indirdik. Tekva (iman) elbisesi ise daha hayırlıdır. Ey Ademoğulları! Her mescide gidişinizde ziynetli elbiseler giyinin. Yiyin için, fakat israf etmeyin."

Nur Suresi, ayet 31: "Mümin kadınlara söyle: Gözlerini korusunlar, namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere ziynetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üstüne örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları ellerinin altında bulunan, erkeklerden kadına ihtiyacı kalmamış hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına ziynetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları ziynetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar."

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkeyi açıkdan Fuhuş Evine çeviren bu küçük fahişelerin sözleri,görülüyor ki rahatsızlıklarını artık dışa vuruyorlar...Fazıl Say gibi bir Kafirin Ülkemden gitmesine çok sevindim...Fahişelik yapmak isteyen başka Ülkeye gitsin !! Bu Ülkenin çocukları Namus ve Haya nedir öğreniyorlarsa bu Bizim için sevindirici Guru verici bir haberdir..

Realite ortada ,Müslümanların Gerçeği budur! Bu Realiteyi beğenmeyen Küçük Fahişeler Yurdu Terk eder giderler... işte çözüm çekip gitmek...

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkeyi açıkdan Fuhuş Evine çeviren bu küçük fahişelerin sözleri,görülüyor ki rahatsızlıklarını artık dışa vuruyorlar...Fazıl Say gibi bir Kafirin Ülkemden gitmesine çok sevindim...Fahişelik yapmak isteyen başka Ülkeye gitsin !! Bu Ülkenin çocukları Namus ve Haya nedir öğreniyorlarsa bu Bizim için sevindirici Guru verici bir haberdir.. Realite ortada ,Müslümanların Gerçeği budur! Bu Realiteyi beğenmeyen Küçük Fahişeler Yurdu Terk eder giderler... işte çözüm çekip gitmek...

yine etkileyici bi çözüm!tebrik ederim...haklısnız,onların tehlike olarak gördükleri şeyler bizim için sevindirici.ancak bütün örtüsüzlereyse sözünüz ayıp olur.kimseyi örtünmüyo diye 'f...'diye fişleyemeyiz.daha dikkatli olalım...

Üst Ana Sayfa Alt