Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bayanlarla Muhatap Olma Durumunda Ne Yapılmalıdır?

İsmailKAYA Çevrimdışı

İsmailKAYA

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullah.

Çalıştığım iş yerinde, bayanlarla sürekli olmasa da iş gereği bazen muhatap olabiliyorum. (odada tek çalışıyorum)

Konuşurken yüzlerine bakmamaya gayret etsem de bu konuda zorluk çekiyorum.

Benzer durumda olan kimse var mı?

Nasıl bir önlem alınabilir?

Tavsiyesi olan arkadaş varsa nasihat edebilir.

Allah razı olsun.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumve selam re rahmetullahi ve berekatuhu kardesim. Odanin kapisini acik birakarak halvet konumuna dusmeyi engelleyebiliyorsun bildigim kadariyla. Bu konu cok onemli. Bir kadinla erkegin bulundugu ortamda 3. Kisi seytandir diye hadis var. Kapiyi cam yaptirabilirsin veya bir kadin iceri gireceginde kapiyi acik birakirmisiniz diye tembihleyebilirsiniz.

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ALLAH ( c.c. ) kolaylık versin, gerçekten bu zamanda kadınların ümmet üzerinde çok ciddi fitnesi var, bekar ya da evli durum değişmiyor. Peygamberimizin ﷺ bir zaman gelecek islamı yaşamanın kor ateşi elde tutmaktan daha zor olacağını ( Tirmizî, Fiten,73; Ebu Davud, Melahim,17) bize bildirmesinin bariz örneklerini net bir şekilde görüyoruz.
Mümin için gerçekten çalışıp çoluk çocuğunun rızkını elde etmesi baya meşakkatli bir durum, özellikle günümüz Türkiyesinde; memur olsan 657 deki yemin metni bir yana, kadın erkek arasında ki muhabbet maalesef ki o kadar iğrençleşmiş ki ; bu bozuk elmaların içine sağlam bir elma bırakmak gibi birşey...
Keza kurumsal bir işyerine girsen durum daha da kötü, giyinik çıplak kadınlar olayları başka tarafa çekmekle meşguller; inşaatta çalışsan ( yanlış anlaşılma olmasın kimseyi aşalamak gibi bir niyetim yok ) çalışanların eğitim ve islami seviyesi düşük olduğu için argo ve küfürlele muhattab oluyorsun. Elinde parası olan müslümanlar ( ki bunların sayısı az ) kendi işini kurup en azından kurtulmaya çalışıyor. Elinde varlığı olmayan müminler ise; çizgisini koruduğu için çoğu zaman işsiz kalıyor ( şu an benim gibi ), çoğu zaman şeytan vesvese verip duruyor, Elhamdulillah çizgiyi bozmadım ama bir yandan da çoluk çocuğun durumu da şeytanın eline düşürüyor.
Kardeşim ALLAH ( c.c. ) yardımcın olsun, kadınlara karşı mesafeli ol, sadece iş konuş.
bunun dışında gülümseme bile, gırgır şamata yapma, espiriden uzak dur. Inşaallah daha hayırlı bir iş bulursun

Üst Ana Sayfa Alt