Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bayramsa Bayramınız Mübarek Olsun!!!

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

arkada biraz dıngırtı var ama dıngırtısızını bulamadığımdan bunu koyuyorum,bayram deyince aklıma geliyor bu parça...

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
aynen kardeşim ya bende bayram denilince hep bu ezgiyi hatırlarım tekrar dinlemek güzel sağolasın ...

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Benim ömrümde ırmaklar vardır, sularında hayallerimi yüzdürdüğüm.
Benim ömrümde sevdiklerim vardır, bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum arkadaslar..

Allah swt butun islam alemi icin bayramlari bizlere birlik beraberlik, cer coplukten ve kalblerimizdeki vehm den kurtulmamiza bir vesile kilsin .. AMIN

Allah swt gunumuzde zulm goren, savasan, esaret altinda olan butun musluman kardeslerimize sabir versin, onlara ecirlerini kat kat nail etsin, cumlesinin hatalarini gidersin, ayaklarini sabit kilsin, mucahitlerimizin atiklarini isabet ettirsin katindan onlara zafer nasib etsin, bizleride onlara katsin, olenlerimizin sehadetini kabul buyursun ve cumlesine bizim zanimizdan daha fazlasini nasib etsin ... AMIN

muhakkak ki, gunumuz islam toplumlari refah ve huzur icinde degildir, savaslar, esaretler, sikintilar, zulm ve iskenceler, sagirin bile duydugu bir boyuttadir, bunda suphe yoktur, butun bu savas , iskence ve zulmlere maruz kalmayan diger musluman halklar ise resulullah sav'in de dedigi gibi (İlk çözülecek düğme HAKiMiYET sonuncusu ise NAMAZ olacaktır.) hakimiyet dugumunun cozulmesi ile karsi karsiya kaldiklari demokrasi sistemi, laiklik sistemi denilen beseri sistemler icinde ayri sancilar cekmektedir, bugun helal rizk, dinde sabit kalmak butun muslumanlar icin gercekten zor bir hal almis fitneler coglamistir,

lakin unutmayalim ki, gokten yagmur yagdikca, gerek ramazan bayrami, gerekse kurban bayrami biz muslumanlarin bayramidir, bugunu Allah swt bize bayram olarak vermistir, ve bu hal hic bir zaman degismeyecektir, muslumanin gordugu zorluklar umulurki bayramin manasini kalblerden silmeyecektir ...

insaallahta bugun bayram ve BUTUN ISLAM ALEMININ BAYRAMI MUBAREK OLSUN ..

bizi yediren iciren ve musluman kilan rabbime hamdolsun, Muhakkak ki hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’adır.

" hakkinizi helal edin boyle bir sey yazma sebebim, ben kucukken hani bilirsiniz turk toplumunda cocuk icin bayram nedir? iste boyle bir zihniyette bayramlari yasarken ben bayramlardan tiksinmistim mahallenin zengin cocuklari el opmeye giderken en fakirler insanlar dahi zengin cocuklarina cok paralar verirlerdi zaten zenginlerdi ve her taraftan iyi para alirlardi bizlerde sadece seker, cocuktum ama bu barizdi ve acikti ve yine bir bayram gunu babam beni bakkala yogurt almaya yolamisti lakin hic bir yeni elbisem yoktu ustunede elbisem yada ayakkabim yirtikti ( hatirlamiyorum hangisinin yirtik oldugu) ben o gun, o yogurdu almak istemedim o gun yeni elbiseler giyinme gunuydu ( islamin bir bayrami degilde sadece giyinme gunu) ve bendede yeni elbise yoktu, insanlar beni gormesin diye vallahi saklanarak bakala girdim yogurdu aldim ve o gun toplumu umursamamayi ogrendim, dedimki bayraminiz sizin olsun bayrami kafamdan sildim ve taki islama girinceye kadar benim yasantimda bayram olmadi, kusmustum aklimada gelmiyordu nasilki su an musriklerin bayramlari bizim icin gecersizse bizde hic bir heycan olusturmuyorsa bugzdan baska, benim icinde bayramlar oyledi .. simdi ben bayrama yeni kavustum hamdolsun ve benim icin dinimden dolayi onemli .. o yuzden yazmak istedim bayramlari ummetin icinde bulunmus olduklari durumlardan dolayi BAYRAMSA bayraminiz mubarek olsun diyerek duygusalikla islamin bir unsurunu kendimize uzuntu keder gunu ilan etmeyelim .. evet BUGUN ( SIKINTILAR ICINDE DAHI OLSA, ESARET ALTINDA DAHI OLSA ve BUTUN BUNLAR KALBIMIZDE BURUKLUK YASATSADA, cocugumuza bir elbise alamiyor olsakta ) ISLAM UMMETININ BAYRAMI VE BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN "

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eyvallah yusuf ahi acik yurekliliginle duygularini paylastin sagol kardesim..seninde bayramin mubarek olsun