Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video BBC: Atatürk'ün Agnastisizm Politikası ile Türkiye'de İslam Bitirilmek İstendi

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
BBC: Atatürk'ün Agnastisizm Politikası ile Türkiye'de İslam Bitirilmek İstendi

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ingilizlerin islam uzerinden Mustafa kemale saldirmasi oldukca ironik bir durum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Sadece ataturk değil
O donemde musluman halkin yuksek oldugu ulkelerin hepsinde benzer siyaset politikalar islenmiş. 1920/50 arası ozellikle.
Turkiye'nin payina da Atatürk düşmüş.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece ataturk değil
O donemde musluman halkin yuksek oldugu ulkelerin hepsinde benzer siyaset politikalar islenmiş. 1920/50 arası ozellikle.
Turkiye'nin payina da Atatürk düşmüş.
Kim işlemiş bu politikayı ? Emperyalistler mi yoksa devletlerin kendisi mi ?

Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Benim Küreselciler diye anıp durduğum topluluklarsa şaşmam, nitekim kökenlerinin eski olduğu biliniyor. (Hatta Nutuk'ta Atatürk de kısaca bahsetmiş onlardan, düşüncelerini ilgi çekici buluyordu.)

Benim Atatürk'le ilgili en çok merak ettiğim:

Neden, yakın tarihte yaşamış biri olmasına rağmen: dedeleri, dedelerinin dedeleri vs bilinmiyor? Neden yakın akrabalarının, onun hakkında anlattığı/konuştuğu uzun uzun bilgiler yok ortada? 14 asır evvelinden Peygamberimizin (sav) hakkında bile kat kat kat fazla bilgi var. 1 asırlık insanın bilgisi neden bu kadar çok kısıtlı?

Kısaca: Gerçekte kimdi acaba? Nitekim, bir şeylerin saklandığı çok açık.

Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bahsettiğim kısım; yani Küreselcilerin izleri satır aralarında mevcut. (Bendeki kitapta 495)

Halifeliğe bakış açısı da görülüyor. Ümmeti birbirine bağlayan bir lider oluşunu kabul etmeyip, kontrolsüzlüğü bahane ederek reddediyor. Dini, hayatında öne almayanların; milleti öne alanların bakış açısı ile... Ne kadar şaşalı görülse de, İslam dışı.

20221105_120120.jpg
20221105_120129.jpg

20221105_113606.jpg
20221105_113616.jpg
20221105_113648.jpg
20221105_113803.jpg
20221105_114101.jpg

Son düzenleme:
Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu arada izlediğim bir videoya binaen, sadece ilgili kısmı okudum. Kitaplığımın yeni üyesi kendisi. Bazılarına "bir şeyleri anlatmak ve kanıtlamak için yegane kaynak" diye aldım.

Ve sadece şu satırlar bile düşünce yapısına dair ciddi ipuçları içeriyor. Ve diğer satır aralarında kim bilir başka neler neler var... (Şu an için derin incelemeye ilgim yok, ama sıradakiler arasında...)

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa kemal yaptığı inkılaplar ile bu ülkeden islamı bitiremedi kemalist zihniyet ise 100 yıldır islamı bitirmek için mücadele veriyor ama başaramıyorlar çünkü Allah izin vermiyor.. Her ne kadar şirk içindede olsa bu millet islamı kabul etmiş durumda Allah bu milleti ve hepimizi hakka isabet ettirsin...

Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Mustafa kemal yaptığı inkılaplar ile bu ülkeden islamı bitiremedi kemalist zihniyet ise 100 yıldır islamı bitirmek için mücadele veriyor ama başaramıyorlar çünkü Allah izin vermiyor.. Her ne kadar şirk içindede olsa bu millet islamı kabul etmiş durumda Allah bu milleti ve hepimizi hakka isabet ettirsin...
Amiiinnn... Yok edemedikleri İslam'a yön değiştirterek başarı yoluna girdiler ama hakikatler er ya da geç ortaya çıkacaktır inşaAllah. Her uykunun bir de uyanışı vardır.

Usuli Çevrimdışı

Usuli

ےے مِلَّةُ إِبْرَاهِيمَ ےے
İslam-TR Üyesi
Benim Küreselciler diye anıp durduğum topluluklarsa şaşmam, nitekim kökenlerinin eski olduğu biliniyor. (Hatta Nutuk'ta Atatürk de kısaca bahsetmiş onlardan, düşüncelerini ilgi çekici buluyordu.)

Benim Atatürk'le ilgili en çok merak ettiğim:

Neden, yakın tarihte yaşamış biri olmasına rağmen: dedeleri, dedelerinin dedeleri vs bilinmiyor? Neden yakın akrabalarının, onun hakkında anlattığı/konuştuğu uzun uzun bilgiler yok ortada? 14 asır evvelinden Peygamberimizin (sav) hakkında bile kat kat kat fazla bilgi var. 1 asırlık insanın bilgisi neden bu kadar çok kısıtlı?

Kısaca: Gerçekte kimdi acaba? Nitekim, bir şeylerin saklandığı çok açık.

Joachim Prinz “The Secret Jews” (Gizli Yahudiler) adlı eserinde Ataputun dönme bir yahudi olduğunu söylüyor.