Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bel Fıtığı Için Hacamat Bölgesi

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benim midem şu kan olayını kaldıramıyor.
Allah şifa versin tum hastalara diyor sayfaya bir daha bakmayarak ufaktan kaçıyorum.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Benim bir sorum olacak ahi. MS hastalığı için hacamat önerir misiniz? Yengem yaklaşık 6 senedir MS hastası yani belden aşağısı tutmuyor...omuriliğinde iltihap varmış...Sağ elini de oynatamıyor sadece sol elini kullanabiliyor...Çok üzülüyoruz durumuna. Nerdeyse her namazımda dualarımda...
Sizinde duanızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum inşaAllah...

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Benim bir sorum olacak ahi. MS hastalığı için hacamat önerir misiniz? Yengem yaklaşık 6 senedir MS hastası yani belden aşağısı tutmuyor...omuriliğinde iltihap varmış...Sağ elini de oynatamıyor sadece sol elini kullanabiliyor...Çok üzülüyoruz durumuna. Nerdeyse her namazımda dualarımda...
Sizinde duanızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum inşaAllah...

Allah şifa versin..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi

Ebu Muhammed Eymen

Frm. Yöneticisi
Yani denemeyelim mi demek oluyor bu ahi? Yoksa sülük tedavisi ile mi birleştirilecek anlayamadım???

Sülükle beraber deneyin.yanlız bu hastalık la alakalı fayda göreni görmedik.

MS hastalığı için bölgeler bunlar bu bölge ye sülük ile beraber tedavi uygulayın şifa Allah'tandır

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sülükle beraber deneyin.yanlız bu hastalık la alakalı fayda göreni görmedik.

MS hastalığı için bölgeler bunlar bu bölge ye sülük ile beraber tedavi uygulayın şifa Allah'tandır

Selamun aleykum abi.

Benim ayagimda ve bacagimda varisler var o bolgelere suluk koyarak tedavi etmemi onerirmisin.

Ebu Muhammed Eymen

Frm. Yöneticisi
Selamun aleykum abi.

Benim ayagimda ve bacagimda varisler var o bolgelere suluk koyarak tedavi etmemi onerirmisin.

Aleykum selam kardeşim

Sadece hacamat tedavi ile varise çözüm bulunduğu iddia edilsede, bunun gerçekle hiç bağlantısı yoktur.

Bir kaç seansla buna çözüm üretildiği iddası da gerçek dışıdır.

Varis tedavisi en zor hastalıklardan birisidir..

-bitki tedavisi
-hacamat tedavisi
-masaj tedavisi
-sülük tedavisi

Yapılacak işlemler
A) sarımsak eksratı
B) Funda yaprağı cayı
C) enginar yada elma sirkesi
D) at kestanesi jeli ile masaj
E) banyo masajı

Ahi açıklamasını geniş bir Zaman'da yapacağım .. Şuan yazacaktım ama gözlerim kapanıyor Hakkı'nı helal et.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam kardeşim

Sadece hacamat tedavi ile varise çözüm bulunduğu iddia edilsede, bunun gerçekle hiç bağlantısı yoktur.

Bir kaç seansla buna çözüm üretildiği iddası da gerçek dışıdır.

Varis tedavisi en zor hastalıklardan birisidir..

-bitki tedavisi
-hacamat tedavisi
-masaj tedavisi
-sülük tedavisi

Yapılacak işlemler
A) sarımsak eksratı
B) Funda yaprağı cayı
C) enginar yada elma sirkesi
D) at kestanesi jeli ile masaj
E) banyo masajı

Ahi açıklamasını geniş bir Zaman'da yapacağım .. Şuan yazacaktım ama gözlerim kapanıyor Hakkı'nı helal et.

Allah radi olsun iyiki sormusum.

Ebu Muhammed Eymen

Frm. Yöneticisi
AÇIKLAMA

Sarımsak eksratı: 40 diş sarımsak ve 4 kilo limondan oluşan eksratımızı günlük muntazam şekilde üç sefer, bir tatlı kaşığı yada bir çeyrek cay bardağı ile alınacak.

Funda yaprağı cayı: aktardan alınacak çay günde üç sefer içilecek.

Enginar sirkesi: Günde 3 sefer çeyrek cay bardağı alınacak.

At kestanesi jeli: Günlük en asgari bir sefer varisli bölgenin üzerine, yukardan aşağıya masaj yapılacak

Banyo masajı: banyoya girmeden buzdolabına su konulacak, banyoda iken kasık bölgesi toplardamar dönüş noktalarına masaj yapılıp kan dolaşımının tavan yapması sağlanacak. Sonrasında buzlu su kasıklardan aşağı dize doğru dökülecek.

Sonrasında hacamat ve sülük..

İlk seans: Hastamız tedavisi ne başladıktan sonra, hastaya ilk uygulanacak hacamat ve sülük seansı..

Bir leğen içerisine su doldurulup kıl sülüklerden 10 illa 12 adet suyun içerisine bırakılacak. Ayağımızı leğenin içersinde koyacağız.sülükler parmak aralarını tutacaktır. Hasas bölge olduğu için kan akışı çok olacaktır.

Sülükleri ayak bölgesine koymamızdaki maksat, toplardamar dönüş noktalarının başlangıçı olması..(sülüklerin küçük olmasına dikkat edin)

Sülükler o bölgede çalışırken bacaktaki varis olmayan bölgeler tespit edilip 4ila 6 yerden hacamat YAPILIR. Hacamat sonrası noktalarına 1ila 2 adet orta boy sülük koyulur. Sülükler düşene kdar orada kalır. İsteğe bağlı kupayla vakumlama Yapılır. Yada kanın akmasına müsade edilir.

Devamı gelecek inşaAllah

Üst Ana Sayfa Alt