Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bidat

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
rahmetli hasan el benna (ALLAH rahmet etsin)

bir gün gençleri eve yemeğe davet eder masayı donatır gençlerde bisikletleri ile gelirler
HASAN EL BENNA masaya davet eder kendiside içeriye girer gelene kadar
tüm kaşık ve çatallar kırılıve sofrayıda masadan yere indirmişle HASAN EL BENNA sorar
:neden yaptınız
gençler:bidattır ondan
HASAN EL BENNA gizlide gidin bisikletlein havasını indirir
gençler yemek yedikten sohbet yapıldıktan sonra çıkarlar bir ne ne görsünler bisikletlerin havası inmiş kim yaptı diye sorarken HASAN EL BENNA ben yaptım bisiklete binmek bidat değilmi...............

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
her bidat kötümüdür her bidat ehli atestemidir ? hiç hayırlı olan bidat yokmudur ???

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
“Her sonradan (din adına) ortaya konulan bidattir. Her bidat sapıklıktır. Her sapıklık da ateştedir.” (Buhari, Müslim)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
maksimilyan kardeş paylaşmış olduğun konu sağlam m değil mi bilmiyorum ama bisikletin din ile alakalı bişey olsaydı tamam dicem bu konuya ama bana abes geldi.

bidat olan ameller islamda olmayan birşeyi islamdan mış gibi gösterip amel etmektir bu bidattır.Benim anladığım bidat bu şekilde ama sen nasıl yorumlarsın onu bilmem

RABBİM hanif olarak islam dinini yaşayanlardan eylesin amin

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
konuda zaten ironi yapıyor. yanlışlarını düzeltmek için. çatal kaşık bidat olmadığını göstermek için böyle bi yol izliyor. iyi anlamamıssınız olayı

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
konuda zaten ironi yapıyor. yanlışlarını düzeltmek için. çatal kaşık bidat olmadığını göstermek için böyle bi yol izliyor. iyi anlamamıssınız olayı

ALLAH razı olsun iyi anlamışsın mizah yoluyla anlattıkta bu da ciddiye bindi orhan kaerdeşte doğru diyor ben sadace burda birkaç kardeş var butür şeyleri bidat sayıyor diye yazdım ha bu konuyu tam olarak okumadığım için yani sadace sağlam kişilerden duydum ben okumuş olsaydım ilmi münazaralarda yazardım tekrar ALLAH razı olsun

B Çevrimdışı

Bi-CiHadina

Üye
İslam-TR Üyesi
5.abdullah b.ukeym,ömer(ra.)in şöyle dediğini rivayet etmektedir:"sözlerin en güzeli Allahın kelamıdır,yolların en hayırlısıda Muhammed (sav)in yoludur.işlerin enşerlisi sonreadan icat edilen şeylerdir.Her yeni şey bid'attir ,HER bid'at delalettir ve her delalet de ateştedir."(ibni vaddah,el-bid'a,31)

yani anlicagin her bidaat delalettir.. ve her delalet(sapiklik) ATESTENDIR

okuman dilegiyle wesselam:

https://www.islam-tr.org/konu/bidat.8961/

Üst Ana Sayfa Alt