Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bilge Kral Aliya Izzetbegoviçten Önemli Tesbitler

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ondan dolayi suan bosnada seriat var degil mi? Gidin avrupaya bakin suanki yasayan bosnak genclerinin türkiyede yasayanlardan bile kötü oldugunu görecekseniz.

Sonra da tutun isid üzerinden örnek verim derken salih grup ve insanlara camur atacaksiniz.

Siz ya akla karayi ayirt edemiyorsunuz ya da görünen olarak fitne pesindesiniz. Ondan dolayi mesajlariniza ceki düzen vermenizi bekliyorum, isidi örnek verip diger güzel gruplarida yazarsaniz burada delil getirmeniz gerekir aksi halde forum üyeleri size zaten gerekeni yazar.

Bosnak kardese de sunu diyorum, iyisi ile kötüsü ile gecmis gecti, ona bakarsak balkan savasi ve 1. dünya harbinde müslümanlar türkiyede savasdi ama sonrasinda ne oldu, suanki halimizle dedelerimizin kuran ugrundaki savasiyla en ufak bir paralellik benzerlik kaldi mi? Kalmadi..

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bosnada şeriat yok evet doğru.
Avrupada ve türkiyede ki boşnaklarında hemen hemen çoğunluğunun müslümanlığı gerektiği gibi yaşamadığı da doğru bir tespit.
Fakat , aliya izzet begoviçin islam davasını böyle hafife almak , küçümsemek olacak şey değil bunu kabul etmem mümkün değil.
Peygamberin şeriatı tam olarak bu gün hangi çoğrafyada yaşanıyor ?
Peygamberin şeriatı, osmanlının şeriatı, suudun şeriatı , işidin şeriatı , ....
İnşeallah peygamberin şeriatının yaşandığı , adaletin barışın , sevginin ve huzurun olduğu o günleri görmek banada nasip olsun.

Boşnak , kızkardeşiniz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kimsenin kimseyi kücümsedigi yok kardesim, tekrar okursan anlarsin, sorun isid üzerinden salih insanlara da laf atilmasi.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El kaide hakkında,daha önce farklı düşündüysemde,yahya el libinin müslüman kanının mahremiyetine olan vurgusu,bende derin bir muhabbet ve sevgi oluşturmuştur,bu açıdan el kaide ile ışidi aynı kefeye koymak doğru değildir.Hatta o güzel müslümanlara haksızlıktır.Dolayısıyla tespit yapılırken bazı şeyleri birbirinden iyi ayırmak lazım..Biri hiç bir kural tanımadan müslümanları katleden katiller ve psikopatlar sürüsü,diğeri se bundan kaçınan ve olabildiğince bundan uzak duran ve müslüman kanına elini bulaştırmayan mücahidlerdir..Bakışım budur.
nusra cephesinin,ışide karşılık vermemek için verdiği mücadele,müslüman kanına bulaşmamak için sergilediğ hassasiyeti unutmamamk gerekir.

haticebeyaz Çevrimdışı

haticebeyaz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bosnada şeriat yok evet doğru.
Avrupada ve türkiyede ki boşnaklarında hemen hemen çoğunluğunun müslümanlığı gerektiği gibi yaşamadığı da doğru bir tespit.
Fakat , aliya izzet begoviçin islam davasını böyle hafife almak , küçümsemek olacak şey değil bunu kabul etmem mümkün değil.
Peygamberin şeriatı tam olarak bu gün hangi çoğrafyada yaşanıyor ?
Peygamberin şeriatı, osmanlının şeriatı, suudun şeriatı , işidin şeriatı , ....
İnşeallah peygamberin şeriatının yaşandığı , adaletin barışın , sevginin ve huzurun olduğu o günleri görmek banada nasip olsun.

Boşnak , kızkardeşiniz.

Dediklerine katiliyorum aleyna.

Aliya izzet begovicin islam davasi ve bosnak kardeslerimiz icin yaptiklarini anlamayanlari anlamak imkansiz.

Isid misid gibiler peygamberin degil kendi seriatlarini getirmek istiyorlar.

Bir anne olarak ayni dileklerine katiliyorum. İnsallah cocuklarim ve gelecek nesil peygamberin seriatinin yasandigi yerlerde baris icinde yasarlar.

Aliya izzet begovicin bosnali muslumanlar icin yaptiklarini unutmayacagiz.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El kaide hakkında,daha önce farklı düşündüysemde,yahya el libinin müslüman kanının mahremiyetine olan vurgusu,bende derin bir muhabbet ve sevgi oluşturmuştur,bu açıdan el kaide ile ışidi aynı kefeye koymak doğru değildir.Hatta o güzel müslümanlara haksızlıktır.Dolayısıyla tespit yapılırken bazı şeyleri birbirinden iyi ayırmak lazım..Biri hiç bir kural tanımadan müslümanları katleden katiller ve psikopatlar sürüsü,diğeri se bundan kaçınan ve olabildiğince bundan uzak duran ve müslüman kanına elini bulaştırmayan mücahidlerdir..Bakışım budur.
nusra cephesinin,ışide karşılık vermemek için verdiği mücadele,müslüman kanına bulaşmamak için sergilediğ hassasiyeti unutmamamk gerekir.
Ha işte bende bunu diyorum.Burada Aliya izzetbegoviç adlı bir liderden bahsediyoruz.İyi güzel.Ama oradan bir ahi geliyor,bunun üzerinden El Kaide'ye vuruyor.IŞİD'i de aynı kefeye getiriyor.IŞİD'in yaptıklarını El Kaide'nin yaptıkalrı üzerindende eleştiririz.Liderlerinden Şeyh Atiyyetullah El Libi'nin(RH) :
"Ellerimiz haksız yere müslüman kanına bulanacağına örgütlerimiz,planlarımız yerin dibine batsın"
dediği cemaat ile IŞİD bir tutulmaz.İzzetbegoviç'i eleştirmek gibi bir niyetimde yoktur.Niyetim dürüst bir cihad cemaatini savunmaktır.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ha işte bende bunu diyorum.Burada Aliya izzetbegoviç adlı bir liderden bahsediyoruz.İyi güzel.Ama oradan bir ahi geliyor,bunun üzerinden El Kaide'ye vuruyor.IŞİD'i de aynı kefeye getiriyor.IŞİD'in yaptıklarını El Kaide'nin yaptıkalrı üzerindende eleştiririz.Liderlerinden Şeyh Atiyyetullah El Libi'nin(RH) :
"Ellerimiz haksız yere müslüman kanına bulanacağına örgütlerimiz,planlarımız yerin dibine batsın"
dediği cemaat ile IŞİD bir tutulmaz.İzzetbegoviç'i eleştirmek gibi bir niyetimde yoktur.Niyetim dürüst bir cihad cemaatini savunmaktır.

akhi artık adamda alışkanlık olmuş cihada laf ader sonra lafı çevirip ışide getirir eminim eğer ışid olmasa adam bu sefer başka bir şeylere dayandırır dediklerini sonra eleştir eleştirebildiğin kadar liderleri,cihadı,mücahidleri

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hatice beyaz , ALlah razı olsun. ( mlogoti hvala ALlah tebe i twoye robliju dati zacuva. )

Üst Ana Sayfa Alt