Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bilmiyorum Demek ve Basitlik.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bilmiyorum demek neden bu kadar anormal karşılanıyor bu zaman da pek anlayamasam da, ben bunun olağanüstü basitliğinden muazzam bir haz alıyorum.

Ki aslında basit olan her şeyden.

Sanki birçok şeyi bilmek zorundaymışım gibi.
Karşı tarafın o manasiz bakışlarının altında "sen bunu nasıl bilemezsin cahil cühelâliğin" 1 saniyesinde ezilip, sonrasında bilememenin verdiği o güzel normallik ve basitlik duygusunun beni insan yapmasının hazzı paha biçilemez bence

Susadığı zaman su içersin
Açıktığında yemek yersin
Uykun geldiğinde uyursun
Üzülmen gerekiyorsa üzülür
Sevineceğin zaman sevinirsin
Ve bunlar hic kimseyi yormadan en basit haliyle yapabiliyorsan ne mutlu sana.

Insanların beklentileri arşa kadar uzanırken
Aslında sadece önüne bakabilmek de mutlu kılabilmeli insani.

Bir arkadaşım anlatmıştı, tanidiklarindan birinin bir rahatsizligindan dolayı kirpikleri yokmuş, dökülmüş.
Kız o kadar zorlanıyormuş ki sürekli toz vs gibi şeylerin gözlerine kaçmasından.
Kirpiklerim olduğu için şükrettim dediydi arkadaş, hic buna şükredeceğim aklına bile gelmezken diye sözlerine devam ederek.

Ve yine kronik kabızlık sorunu yaşayan bir arkadaşım, her tuvaletten çıktığında zafer işareti yapıyormuş, "başardım" diye.

Kendi halinde yaşamak, bazen bilmemek, hele bazen hiç bilmemek, hoşlanmadığın bir durumda, olmak istemediğin bir masa da, arkadaşlar benden bu kadar deyip nahifce ayrilmanin basitliğinden bahsediyorum.
Belki hatir için bir kahve içilir de
Çiğ tavuk yemeyi reddetme hakkımı kullanmak anormal değil olağan karşılansın mesela.

Nihayetinde doğduk ve ölüp gidecez.
Ne kadar basit ve net bi durum

Hal böyleyken bu kadar kasmanin manasi nedir, anlamak da istemiyorum artik
Bu kadar basit mesele
Banane anlamayacağım işte.

Anlamadigim konularda kendime kilif uydurmak icin ne guzel dusunmusum degil mi forumdaslarim
Zekam ne kadar basit ve fitnekar calisiyor.

-Bilmiyor musun cidden alketa

+Yok biliyorum da bence bilmemek harika ve cok basit soylenen bir kelime. O yuzden bunu tercih ediyorum

-Aynen aynen

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Paylaşımın "deneme" gibi olmuş.

Severim denemeleri, neyse "deneme" ne bilmiyorum dersen, hemen söyleyeyim yani yazayım deneme, kişinin belli bir konuya ilişkin duygu ve düşüncelerini anlattığı metinlere "deneme" diyoruz.

Evet, beyin fırtınası yapmayacaksak bilmiyorum demek en zekice olanıdır. Aksi halde bu bilmiyorum dememenin bazı meselelerde başımıza fena halde dert olacaktır özellikle dini meseleler hakkında bilmiyorum dememek ve üzerine yorum yapıp bence diye başlamak ki bence diye başlayan cümleleri hiç sevmem konu islam olduğunda herkes bir şey konuşuyor ama bilmediği ilacıda ağzına atmaz. Neyse sözün sonu bilmiyorum demek güzeldir ama her zaman değil tabii bir şeyler bilmekte lazım özellikle iş dünyasında.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Paylaşımın "deneme" gibi olmuş.

Severim denemeleri, neyse "deneme" ne bilmiyorum dersen, hemen söyleyeyim yani yazayım deneme, kişinin belli bir konuya ilişkin duygu ve düşüncelerini anlattığı metinlere "deneme" diyoruz.

Evet, beyin fırtınası yapmayacaksak bilmiyorum demek en zekice olanıdır. Aksi halde bu bilmiyorum dememenin bazı meselelerde başımıza fena halde dert olacaktır özellikle dini meseleler hakkında bilmiyorum dememek ve üzerine yorum yapıp bence diye başlamak ki bence diye başlayan cümleleri hiç sevmem konu islam olduğunda herkes bir şey konuşuyor ama bilmediği ilacıda ağzına atmaz. Neyse sözün sonu bilmiyorum demek güzeldir ama her zaman değil tabii bir şeyler bilmekte lazım özellikle iş dünyasında.

Deneme ne demek bilmiyorum
Ekmeğin arasina konulabilen bir şey mi
Cay yaptim simdi, yeniliyorsa cayin yaninda indireyim mideye :D

Ya valla dediğin doğru, özellikle dini konularda bilmiyorum diyenin başına taş filan dusuyor herhalde o yuzden insanlar bundan çekiniyor olsa gerek.
Bir konuya vakif olabilir o ayri
Ama bazi konular dipsiz kuyu gibi
Gel kardeşim beraber bi bakalim araştıralım demek yerine birbirimizi boğazlamak daha sevapmiş gibi hal icine giriyoruz BENCE.

Üst Ana Sayfa Alt