Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Alpaslan Kuytul Klasigi - Suriyedeki Katliam

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle kıvırmaya devam ettiği müddetçe, İslam Ümmeti'nin sornlarını hakiki anlamda dile getirmediği müddetçe bu ve benzeri kimseler bu ümmetin öncülerinden olamayacaklar! İstedikleri kadar sayıları çok olsun veya istedikleri kadar maddi imkâna sahip olsunlar!

"Keşke şu savaşmayan sakallıların sakalları ot olsaydı da Mücahidlerin atlarına yedirseydik. (Bari bir işe yararlardı)" Şeyh Abdullah Azzam -rahimehullah-

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
way oy kullanmayan sapık sofi way. Allah ıslah etsin

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tane Hoca varmış bu hoca camide hutbe verirmiş. Bu hocayıda dinlemeye giden zengin bir adam varmış Kölesi ile beraber gider bu hocayı dinler ne derse hutbede onu aynen uygularmış. Bir gün Köle hocaya giderek demişki; Hocam, Benim efendim sen ne dersen yapıyor bu haftaki hutbede köle azad etmenin faziletinden bahsetsenizde efendimde beni azad etse keşke demiş. Hoca'da tamam anlatırım inşaAllah demiş.

Diğer hafta gelmiş hoca bu meseleye değinmemiş, 3 ay geçmiş hoca gene değinmemiş. En sonunda o hafta hoca köle azad etmenim faziletinden bahsetmiş. ve Çıkışta efendisi kölesini azad etmiş.

Köle diğer hafta hocanın yanına gelerek şu soruyu sormuş;

Hocam demiş Ben sana dediğimde sen bu meseleye hemen değinmedin aradan 3 ay geçti en sonunda değindin neden böyle yaptın demiş?

Hocada şu cevabı vermiş; Evladım demiş Sen bana bunu dediğinde benim bir kölem yoktu. Gittim pazardan bir köle satın aldım, o bana hizmet etti onunla baya bir zaman geçirdim. Köle ile yaşamanın tadını aldım nasıl bir his olduğuna baktım. Sonra onu azad ettim. Ben bu gune kadar Bu Mimberden Yapmadığım hiç bir ameli söylemedim. Onun için bu kadar zaman bekledim. Ancak söyleyebildim. demiş.!

Şimdi Bu bir kıssa hisseyi tabiki siz çıkaracaksınız.

Benim çıkardığım hisse ise şu. Allah munafık tipli hocaları başımızdan yok etsin. Bizlere Hakkı söyleyen ve söyledikleri ile amel eden Hocalar versin Amin.

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hocaya münafık demeyin siz oınun kadar İslama insan kazanıp mücahidler yetiştirdiniz mi ? İlla herşeyin göz önünde mi olması gerekiyor. Hiç kendisi ile münazara veya arkasında namaz bile kılmadıysan büyük zandan kaçının diyorum şahsen görüşüm budur ...

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende gizlide çok Büyük bir insanım ama açıkta büyük bir insan değilim. Hoca benim arkamda namaz kılsın. Ben ona namaz kıldırmaya daha ehil bir kimseyim. Kur'an olarak.!

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Yusuf bence kibir yapmayalım Allah hakkıyla bilendir hafızlar Allahü alem senden iyi biliyordur ama hafızlık mı önemli muhafızlık mı? istikamet kerametten evladır demiş birileri :p :)

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fıkıh konuşmayacagız ki Akide konuşacagız Bunun için de müçtehid olmaya gerek yok kardeş:) Kavramları iyi oku inşaAllah. Sen randevu ayarla bende gelirim gerekirse sorun değil. :)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Djkarakurt, konuyu saptirmaya devam edersen yaptirim alacaksin.

Furkan cemaatini yakindan tanirim, dediginiz gibi mucahid gönderdigi vs yok aksine gitmek isteyene izin vermez furkan cemaati.

Videoyuda furkan cemaatinin cihada karsi durusunu müslümanlara göstermek icin ekledim.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Djkarakurt, konuyu saptirmaya devam edersen yaptirim alacaksin.

Furkan cemaatini yakindan tanirim, dediginiz gibi mucahid gönderdigi vs yok aksine gitmek isteyene izin vermez furkan cemaati.

Videoyuda furkan cemaatinin cihada karsi durusunu müslümanlara göstermek icin ekledim.

Alpaslan Kuytul Bayanlara konferans vermekten vakit bulursa erkekleri belki cihada gider. Bunu Not olarak düşeyimde :)

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Walla Adana'da olsaydım ayar verirdik gidip gelmişliğim var yane :) lakin İzmir'de oturuyorum ;)
!sLaM4eVeR yaptırım derken ? gerçeği söylüyoruz bizde furkan vakfında 1 yıl oturup kalkmışlığımız var ! bi bilen Allame sen değilsen... hakkın yok karalamaya görüşünü söylersin çekilirsin yaptırım falan filen demekle insanlar üzerinde yok senin bildiğin gibi değil diye kendini kibile üste çıkarmaya çalışma burada güç oluşturulma yanlısı hoca oraya gitmeyin cehennem gideceksiniz demiyorlar sana karşı tutumu ilgisiz ve itici bi yaklaşımlarından dolayı herkesi aynı zanla yaklaşma Allahtan ıslah edilmeyi dile hepimiz için....
Ayrıca bende gitmedim kitala götürecek insanlar tanımamak suçmu ulaşamıyor öyle kişilere insanlara açık tebliğ yapmadıkları malum ki bizde onlara tabii olalım elimzdeki ile yetiniyoruz gardaş..

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHUALEM KONUŞMANIN ÖZETİ ŞÖYLE

SORU : Suriyede ki zulme karşı ne tapalım

CEVAP:Buradaki(çalışmaya) cemaate katıl..... ne ilmi bir cevap subhanallah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Walla Adana'da olsaydım ayar verirdik gidip gelmişliğim var yane :) lakin İzmir'de oturuyorum ;)
!sLaM4eVeR yaptırım derken ? gerçeği söylüyoruz bizde furkan vakfında 1 yıl oturup kalkmışlığımız var ! bi bilen Allame sen değilsen... hakkın yok karalamaya görüşünü söylersin çekilirsin yaptırım falan filen demekle insanlar üzerinde yok senin bildiğin gibi değil diye kendini kibile üste çıkarmaya çalışma burada güç oluşturulma yanlısı hoca oraya gitmeyin cehennem gideceksiniz demiyorlar sana karşı tutumu ilgisiz ve itici bi yaklaşımlarından dolayı herkesi aynı zanla yaklaşma Allahtan ıslah edilmeyi dile hepimiz için....
Ayrıca bende gitmedim kitala götürecek insanlar tanımamak suçmu ulaşamıyor öyle kişilere insanlara açık tebliğ yapmadıkları malum ki bizde onlara tabii olalım elimzdeki ile yetiniyoruz gardaş..

DJ kafan yerinde mi?

Uslubumu daha sert mi yapayim, forumda furkan cemaati hakkinda yalan beyanatlar verme. Yalanci olarak ifsa olmak istemiyorsan sus.

Yazilarina dikkat et.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biraz konumuza alakasız ama ben Türkiye'deki UZAK DÜŞMAN algısına karşıyım.EyvAllah SURİYE ye her türlü yardım yapalım,yapmalıyız ve yapıyorum.Ancak Düşman sadece Irak ta ABD Afgansitanda ABD suriye de ESAD değil Aynı zamanda Türkiye de Erdoğan da.Bunu görmediğimiz zaman tüm enerjimizi sadece Diğer Beldelere yoğunlaştırıyoruz ve Hakikaten Bu ülke Ve Halkı CAHİL kalmaya devam ediyor.Her ikisini Paralel götürmeliyiz inşALLAH

Kanaatime göre Kuytul bu video de çok konuşmayın Gelin iş yapın demeye getiriyor ; bi bağlamda haklı (bi bağlamda değil) haklı olduğu nokta; gerçekten Suriyeyi dert eden adam kendini belli ediyor ve hemen faaliyet lere başlıyor, yok eğer samimi değilse Akşama kadar o pcden bu pcden ona buna laf atmakla günlerini geçiriyor.Kuytuldan bağımsız olarak şöyle bir şey düşünüyorum Hem Dünyanın dört bir tarafındaki CİHAD beldelerine destek Hem de hakikaten TAĞUTU RED eden ve Sistemi sarsacak bir cemaat oluşturmalı ya da oluşmuş olanlara destek vermeliyiz.

Haksız olduğu nokta ise "Aynası İŞ tir Kişinin LAF a bakılmaz" sözünü söyleyerek kuytulu, çevresinin akidesini, faaliyetlerini ve yöntemini bilen biri ya da az biraz araştıran biri pek de iç açıcı bir tablo ile karşılaşmayacağını görecektir.

Sonuç olarak %99 Görüşünü Desteklememek ile beraber Kuytulun o %1 bir olan hklı bulduğum yönlerini de ifade etme de zorlandığını görmekteyim.Biraz Hitabeti öğrenmesi gerek ki %1 lik kısımı adam akıllı anlatsın vesselam

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
DJ kafan yerinde mi?

Uslubumu daha sert mi yapayim, forumda furkan cemaati hakkinda yalan beyanatlar verme. Yalanci olarak ifsa olmak istemiyorsan sus.

Yazilarina dikkat et.
yalancı olarak ifşa mı? Daha sert mi? Asıl yalancı itham eden sensin ben senin sözüne değil gördüğüme itimat ederim!Forumda pc başında hergün otrup adminlikle mi islam hakim olacak yoksa bu furkan vakfındaki kardeşleri iftira atarak mı beğenmediğin insanlar kahve kahve dolaşarak insanlara İslamı anlatıyor! Karalama ile bi yere varılmaz sen hangi cemaattensin ? kendi kimliğini ifşa et hakikatı söylemeyelim diye sus diyorsun yarası olan gocunur! Kendine çeki düzen ver tarafsız davran!
Yuruyen Gelin iş yapın demeye getiriyor sözüne katılıyorum. Ayrıca insanda dava sıkıntısı acısı olmalı bu insan bence samimi ihlaslı çalışma yapıyor Herkesin bazı yönleri kötü yada eleştiriye açık olabilir bu da onu karalama değilde kendine ders çıkarması yönünde yapılmalı sanki burada yazdıklarınız çokta onun umurunda! Sizin varlığınızdan haberi bile varmı kendisince bişiler yapmaya çalışması onun yanlış yapmayacağı alamına gelmez ..

Üst Ana Sayfa Alt