Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Bir Aydır Evliyiz, Cinsel İlişkiye Giremedik, Ne Yapmalıyız?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Soru:

esselamu aleykum ve rahmetullah.

öncelikle kendımden bahsedeyim, ben bu foruma yılda bı kaç kez gelır bayram hılal meselelerini öğrenirdim severek takib ettiğim bir yerdir.

ben kucuk yaşta babamı kaybettım. çevremde bir erkek buyugum olmadan yetiştim. annem ve ablamı da 15 yaşında kaybettim. anne annemle beraber yaşamaya başladım. hala öyle yaşıyordum ki, evlenene kadar. çevrem benim gibi muvahhid akideyi kabul etmiyor, yani ben sonradan dindar oldum. ( eşim kabul ediyor)

şöyle ki kardeşler ben hiç bir şey bilmiyorum ben artık evlenmem gerekir diye anneannem sayesinde memleketli bir kız ile evlendim her şey 1 hafta içinde gerçekleşti. ben o kadar cahil ve safım ki bu konularda hiç bir şey bilmiyorum. tavsiye alacak bir büyüğüm veya tanıdığımda yok bu forum aklıma geldi, neden olmasın orada iyi kardeşler vardı dedim. ben eşimle 1 aydır evliyim ve hala karı koca olmadık, bana tavsiyelerinizi özel mesaj ile de gönderebilirsiniz konuşmak istediğim çok konu var nasıl olacak.

Cevap:

Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

Evvela hem evliliğinizi tebrik eder, hem de Rabb'im sıkıntınızı gidersin diyerek Kendisinden şifanızı dilerim.
Bu arada bahsettiğiniz hadisede asıl sorun kimden kaynaklandığını bilemiyoruz. Bu durum genelde kadınlarda vajinusmus diye bilinen kilitlenme hastalığıdır ki buna benzer konumuz daha önce işlenmişti.

Eğer hastalık erkekten kaynaklanan bir durum ise türüne göre tedavi metodu uygulanabilir. Cinsel isteksizlik genel olarak psikolojik faktörlere bağlı olmanın yanı sıra erkeklik hormonu olan testosteron eksikliğinden de kaynaklanabilir. Testosteron erkeklerde cinsel dürtü yani libidonun düzenlenmesinde etkili temel faktördür. Bunun yanı sıra B 12 eksikliği, Varikosel, antideprasan ilaç kullanımı, tansiyon düzensizliği, prostat, şeker hastalığı, yetersiz beslenme ve istimna'dan kaynaklanabilir. Bunlardan hangisi ya da hangileri sebeb olduğu da tetkik ve incelemelerden sonra belli olacaktır.
Kısacık yazınızda anlattıklarınızdan bunun (CİG) ağırlıklı olarak psikolojik olduğunu düşünsem de sizin önce sahih bir rukye yaptırmanızı, düzelmezse müslüman bir ürolojiye yahud psikologa başvurmanızı ve onun yönlendirmelerini tâkib etmenizi öneririm. Allah (c.c.) yardımcınız olsun.

İlgili Konular:

Kadında Vajinusmus (Cinsel İlişkiye Girememe) Hastalığı, Sebebi ve Tedavisi Nasıldır?
https://www.islam-tr.org/konu/kadin...-hastaligi-sebebi-ve-tedavisi-nasildir.37470/

Üst Ana Sayfa Alt