Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bir Günde Tanışıp Evlenmek Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir günde tanışıp alel acele evlenmek hakkında sitedeki müslüman kardeşler ne düşünüyor acaba selamun aleyküm bu arada

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam. :) Hayırdır arkadaşım bu ne acele.?
Bir ömrü paylaşacağım kimseyi bir günde hiç bir hayat tecrübesi olmayan bir genç tanıyamaz.!
Yahu cep telefonu ve taplet alacağın zaman bile bir hafta araştırıp soruşturup öyle alıyorsun.!
Acelen olsa bile evlilik öncesi ,annen baban ve senden daha fazla hayat tecrübesi yakınlarınla istişare etmelisin.!

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam. :) Hayırdır arkadaşım bu ne acele.?
Bir ömrü paylaşacağım kimseyi bir günde hiç bir hayat tecrübesi olmayan bir genç tanıyamaz.!
Yahu cep telefonu ve taplet alacağın zaman bile bir hafta araştırıp soruşturup öyle alıyorsun.!
Acelen olsa bile evlilik öncesi ,annen baban ve senden daha fazla hayat tecrübesi yakınlarınla istişare etmelisin.!
Ailem yok kendi basıma yasıyorum harama düsmekden korkuyorum yas 20

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ailem yok kendi basıma yasıyorum harama düsmekden korkuyorum yas 20
Allah yardımcın olsun kardeşim.çok gençsin fakat evlilik çağındasın.niyetin güzel,lakin gerçekten bir günde tanışıp evlenmek çok riskli.en azından karşı tarafı tanıyan birileri varsa biraz araştır soruştur.bir günde olmaz bir iki ay sonra olur.evvela itikadını ve ibadetlerinde mi diye ciddi bir araştırma yap.fakat kalbinde dine karşı en azından sıcaklık varsa yaşınızında genç olması hasebiyle itikadını düzeltip ibadetlerini yapabileceği kanaatindeyim.daha çok yaşı ilerlemiş insanların,inanç tarzlarını değiştirmesinin zor olduğunu farkettim zaman içerisinde.Tekrar Allah yardımcın olsun ve kafana takılan birşey olursa burda evlilik tecrübesi olan kardeşlerin yardımcı olacağına inanıyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Üst Ana Sayfa Alt