Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Şeytani Tapınma Gecesi..Yılbaşı!

I Çevrimdışı

izminçik

Üye
İslam-TR Üyesi
“Şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o size apaçık bir düşmandır. O, size ancak, kötülüğü, hayasızlığı ve Allah’a karşı bilmeyeceğiniz sözleri söylemenizi emreder.”
Bakara Suresi 168-169
Kim Allah’ı (Ona itaati,boyun eğmeyi) bırakır da (günahı ve isyanı tercih ederek) şeytanı dost edinirse elbette apaçık bir hüsrana düşmüştür.(Şeytan) onlara (uzun ömür, ardı arkası kesilmez dünyalık emeller) vaad eder ve kendilerini boş umutlara sevk eder. Hâlbuki şeytanın onlara söz vermesi aldatmacadan başka bir şey değildir. İşte öylelerinin varacakları yer cehennemdir ve oradan kurtuluş için hiçbir çare bulamazlar.Nisa Suresi 119-121

Heralde İnsanı,insan hiçbir şeyken,
Adı bilinir bir varlık bile değilken var eden,
Bütün yeryüzünü ona boyun eğdiren,
Geceyi, gündüzü,güneşi,ayı,
Yağmuru,bulutu,suyu,toprağı,
Hayvanatı,nebatatı onun hizmetine sokan..
İnsanın bir ömür hapur hupur yediği sayısız nimetleri yaratan,
Ve her an yaratmaya devam eden,
Sıkışınca dua ettiği,sığındığı,yardım istediği,yalvardığı,
Sahip olduğu herşeyini borçlu olduğu varlık
HAŞA şeytan olsaydı…

Evet haşa şeytan olsaydı
İnsan ancak bu kadar şeytana ,canla başla,tereddütsüz itaat ederdi..

Allah’a isyan eden,
İnsanın apaçık düşmanı olan,
Adem’e cennetten kovulduğu günahı işlettiren,
İnsanı Allah’ın yolundan,Ona itaatten ve ibadetten alıkoyan,
İnsanı kötülüğe,hayasızlığa ve ALLAH’A isyana çağıran şeytana
İnsanoğlu gerçekten tam anlamıyla tapmakta..

”Ey Adem oğulları! Size şeytana tapmayın, çünkü o sizin apaçık bir düşmanınızdır demedim mi?”
Yasin Suresi-60

Ve heralde şeytan tapıcılarına,
”Bana olan kulluğunuzun zirveye çıktığı bir din günü seçin,
Ve bu günü en azgın,en sapkın bir şekilde kutlayın” diye emretseydi,
İşte o ‘kutsal günün’ adı da ”yılbaşı” olurdu..
Zaten öyle de oluyor!
Tapıcıları tarafından mabudları şeytan için çok öncelerden küresel çapta organizasyonlar yapılıyor..
Bu çok özel ayin gününe has her türlü haramın,küfrün,Allah’a isyanın hazırlıklıkları bir plan,program ve ciddiyet içinde yapılıyor ve uygulanıyor..
Falcılar,kahinler,astrologlar inananlarına yeni yılda neler yaşayacaklarını bildiriyorlar..
Uluslararası boyutta kumar partileri, piyango,loto adıyla hem de devletler tarafından tertipleniyor..
Bankalar durumu bozuk olanlara o gece sapıtmaktan kimse geri kalmasın diye o güne özel jestler de bulunuyor.Hatta kimlik numarasını sms atana faizli kredi desteğinde bulunuyor..
İnsanlar o gece yaşayacakları şeytani çılgınlığın malzemelerini (alkol,uyuşturcu gibi) ve mekanlarını önceden ayarlıyor..
Yılbaşı alışverişi adı altında yapılan tüketim çılgınlığı ve israf tavan yapıyor..
İnsanların bir bölümü evlerinde televizyonu ”kıble edinerek” sebebleniyor bu gecenin şeytaniyetinden..içkisini yudumlayıp,dansöz eğlencelerini ve piyango çekişlerini takip ederek!
Bir başka bölümü ise dışarılarda,eğlence yerlerinde,meydanlarda ”şeytanı tavaf” ediyor.. çılgınca ve tarifsiz bir çoşkuyla..
Saat 24.00 olunca dünya üzerindeki şeytani tapınmanın huşusu zirveye çıkıyor..herkes bağırıp çağırıyor,höykürüyor,zıplıyor,birbirine sarılıyor..
Gece çıplaklık,fuhuş,alkol,dans ayinleri eşliğinde devam ediyor..
Allah’a başkaldırmanın ve şeytana itaatin verdiği sapkın bir hazla..
O gece sarhoşluklar,kendini kaybetmeler yüzünden çıkan olaylarda ve meydana gelen kazalarda ölenler ise onların ”şehitleri” oluyordur heralde..
İnsanlık bu gecede hiçbir zaman iyiliklerde ve hayırlı işlerde paylaşamadığı duyguları ve düşünceleri paylaşıyor,
Allah’a itaatte,zulmü ve sömürüyü yok etmede hiçbir zaman yapamadığı yardımlaşmayı gerçekleştiriyor ve hiçbir zaman oluşturamadığı küresel cemaati meydana getiriyor..

Peki bütün insanlık mı müdahil oluyordur bu cemaata??
Kur’an cevap veriyor bu soruya;
(İblis) Dedi ki: Rabbim, beni kışkırttığın şeye karşılık, andolsun, ben de yeryüzünde onlara (yani,insanlara,Sana başkaldırmayı ve dünya tutkularını) süsleyip-çekici göstereceğim ve onların tümünü mutlaka kışkırtıp-saptıracağım.
Ancak onlardan muhlis olan kulların müstesna.
Allah buyurdu: “Bu seçkin kullarımın tuttuğu yol, işte Ben’im gözettiğim dosdoğru yoldur
“Benim hâlis kullarım üzerinde senin bir nüfuzun olamaz. Ancak sana uyan azgınlar bunun dışındadır”
Hicr Suresi 39-42

Peki insanlığın toplu olarak haddi aştığı,azdığı,Allah’a isyanda sınır tanımadığı,Rablerine saygısızlık yaptığı bu yılbaşı gününde muhlis kullar ne yapıyor olabilir?
Onlar öncelikle türdaşları olan,kendileriyle aynı cinsten Allah’ın mahlukları olan diğer insanların Rablerine olan nankörlüklerinden,isyanlarından dolayı hüzünlüdürler..
Dolayısıyla onlar her zamankinden daha çok Rablerinin rızasını kazanmaya,O’nu hoşnut etmeye çalışırlar..
Gündüz nafile oruç tutarlar..
Akşam namazlarını kılar ve erkenden yatarlar..
Gece de teheccüd namazına kalkarak herkesin Allah’tan uzaklaştığı saatlerde Rablerine ibadet ederek,secde edip gözyaşı dökerek O’na yakınlaşmayı umarlar..

Onların Rableri katındaki mükâfatları, zemininden ırmaklar akan, içinde devamlı olarak kalacakları Adn cennetleridir. Allah kendilerinden razı olmuş, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. Bu söylenenler hep Rabbinden içi titreyerek korkan (O’na saygı gösterenler) içindir.
Beyyine Suresi-8

Burak Tahaoğlu

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
agac.jpg

Yılbaşında ağaç süsleme geleneği nereden çıktı?
Mezopotamya'dan... Ağaçları kutsal sayan Asurlular, özellikle yaprak dökmeyen ve hep yeşil kalan çam, servi gibi ağaçları bereketin ve ölümsüzlüğün simgesi sayar, onları süsleyerek inancını sergilerdi. Bu ağaçların süslenmesinde kullanılan boğa yumurtaları ise üretkenlik ve bereketi simgelerdi. Bu inanç daha sonra Hıristiyanlığa geçti. Kentleşmeyle çevrede ağaç kalmayınca kesilmiş ağaçlar eve getirilerek mumlar ve yumurtalarla süslenmeye başlandı. Zamanla bunun yerini ampuller ve janjanlı süsler aldı. (Kaynak: Cenk Durmuşkahya, Celal Bayar Üniversitesi, Biyoloji Bölümü)

Bizde hergün yılbaşı aslında :D

4460529096_f2e11bdcc7_b.jpg

büyükadada çekilmiş.