Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Varsın Bir Yoksun

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Hayatta herşeyin anlık olduğunu bilmekle idrak etmek arasında bir uçurum fark var oldugunu anlamak icin rahmet tokadi yemek lazimmis.

Güne gayet sıradan başlayıp,sanki herşey o rutine bağlı kalınacakmış gibi devam edeceğini sanmak da ne acınası bir güven.

Işten çıkacaksın eve giderken pide alacaksın iftar yapacaksın aksama ne yesem diye düşüneceksin vs. Komik.

...

Bir an için de ne olduğunu tam olarak anlayamadigim bir kaza geçirip o kısmı net hatırlamıyorum bile, müthiş bir aci duyup, basında bi suru insanin biseyler yaptığını anlık olarak farkederek gözünü açmak.

Biri damar yolunu bulamıyorum diye bağırıyor biri iğneler yapıyor, korkunç bir mide bulantısı kusmaya çalışırken hareket edememek sonra baska bir oda baska baska insanlar her yer soguk en son nefes al diyen biri kapaniş vs hepsi var ama hepsi hayal rüya gibi.

Tekrar uyandiğimda annem babam kardeşlerim yine kapanış.

Üryan geldim üryan giderim misali
Üzerinizde beyaz bir çarşaf ve çıplaklıkla geçirilen saatler.

Burada bir suru kişinin başından geçen ve çeşitli saglik imtihanlarini defaatle tecrube edenlerin bildikleri bir durumdur bu.
Ilk defa basima gelince
O sürecin bile ne kadar zor olduğunu bir daha tecrübe etmek istemem.
Hem caninin ve duyduğun acinin derdine düşüyor hem de haya edep duygun üzerinden bu kadar aciz kalmanın çaresizliğinin acisini duyuyorsun ne garip duygular varmış bilinmeyen

...

Bu sabah korsemi tek başıma takabildim ve yürüyebildim. Nasil bir mutluluk.
Ama tek başıma giyinemiyor tuvalete gidemiyorum henüz, nasil bir acizlik

Yatağa bağlı kalanlar felç olanlar.
Yarabbim bu nasıl zor bir imtihandır. Sen yardim eyle...

..

En son forum günlüğüne anlık olarak depresif takıldıgım bir yazı yazmıştım.
O anda farkedemedigim bir şükür içindeymişim aslında
Sıradanlığın şükrü diyeyim buna ama iste idrak edememişim.

Içimde var olanı dökemiyorum
Beynim de kopuk kopuk birleştirme de zorlaniyorum bazı şeyleri.
Kafam hala çok karışık.

Sadece
Dua edenlerden Rabbim razi olsun tekrar.
Hastalara savasta olanlara zulum altinda olanlara şifa güc kuvvet versin Rabbim.

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah okuduğum her satırsa sanki yaşadığın acıyı hissedercesine okudum... meğer ne çok nimetler içinde yaşıyormuşuz, en büyüğü de sağlık nimeti.

Rabbim kamil şifa versin çektiğin bu sıkıntılar ile günahlarını tıpkı suyun kiri temizlediği gibi temizlesin.

Allahtan af ve afiyet istiyoruz. O dilediği kulunu türlü şekillerde imtahanlar ile sınar ki günahlarına keffaret olsun ve Rabbi ile kavuşması temiz pak olsun. Allah seni o kullarından kılsın kardeşim.

Aklıma Rabbimizin bu ayeti geldi
images.jpeg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
SubhanAllah okuduğum her satırsa sanki yaşadığın acıyı hissedercesine okudum... meğer ne çok nimetler içinde yaşıyormuşuz, en büyüğü de sağlık nimeti.

Rabbim kamil şifa versin çektiğin bu sıkıntılar ile günahlarını tıpkı suyun kiri temizlediği gibi temizlesin.

Allahtan af ve afiyet istiyoruz. O dilediği kulunu türlü şekillerde imtahanlar ile sınar ki günahlarına keffaret olsun ve Rabbi ile kavuşması temiz pak olsun. Allah seni o kullarından kılsın kardeşim.

Aklıma Rabbimizin bu ayeti geldi
Ekli dosyayı görüntüle 29107
Canimsin kardesim

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah sifanizi versin kardes. Bir anlik nefes, o nefesi alip verememek kadar acizis ama yine de insaniz unutuyoruz. Öyle bir döneme geldik ki, ahiretin, hesabin unutuldugu, yarinlarin hic bitmeyecegi zamanlar. Rabbim bizleri suurlandirsin ve suurlu insanlarla hasir nesir etsin. Affet ya Rab..

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Hayatta herşeyin anlık olduğunu bilmekle idrak etmek arasında bir uçurum fark var oldugunu anlamak icin rahmet tokadi yemek lazimmis.

Güne gayet sıradan başlayıp,sanki herşey o rutine bağlı kalınacakmış gibi devam edeceğini sanmak da ne acınası bir güven.

Işten çıkacaksın eve giderken pide alacaksın iftar yapacaksın aksama ne yesem diye düşüneceksin vs. Komik.

...

Bir an için de ne olduğunu tam olarak anlayamadigim bir kaza geçirip o kısmı net hatırlamıyorum bile, müthiş bir aci duyup, basında bi suru insanin biseyler yaptığını anlık olarak farkederek gözünü açmak.

Biri damar yolunu bulamıyorum diye bağırıyor biri iğneler yapıyor, korkunç bir mide bulantısı kusmaya çalışırken hareket edememek sonra baska bir oda baska baska insanlar her yer soguk en son nefes al diyen biri kapaniş vs hepsi var ama hepsi hayal rüya gibi.

Burada bir suru kişinin başından geçen ve çeşitli saglik imtihanlarini defaatle tecrube edenlerin bildikleri bir durumdur bu.
Ilk defa basima gelince
Hem caninin ve duyduğun acinin derdine düşüyor hem de haya edep duygun üzerinden bu kadar aciz kalmanın çaresizliğinin acisini duyuyorsun ne garip duygular varmış bilinmeyen

...

..

Kafam hala çok karışık.

Sadece
Hastalara savasta olanlara zulum altinda olanlara şifa güc kuvvet versin Rabbim.
subhanallah, subhanallah :/

Allah'ım acını hafifletsin, çektilerini günahlarına kefaret kılsın, ağrılarını dindirsin ve bir daha yaşatmasın. okuyunca nefesi kesiliyor insanın, Allah güç, kuvvet versin.

bazen büyük acılar, büyük rahmetlerin eşiğidir. şüphesiz rabbimiz hikmetsiz, sebebsiz iş yapmaz. şu yaşadığın olayda ki hikmetleri de kolaylıkla görmeyi nasip eylesin, hem sana hem bize ibret almayı kolay kılsın.

insan bir konuda acı çekmeye başlayınca aklına direkt bu acıyı (veya daha fazlasını) yaşayanlar geliyor. ne acı öncesinde bunu hissedemiyoruz. rabbim tüm hastalara şifa, dertlilere deva ihsan eylesin. acı, zulüm içinde olan kardeşlerimize çıkış yolları, zaferler nasip etsin.

duamızdasın inşaallah, tez zamanda hayırla şifa bulasın.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Allah swt hiçbir sıkıntı bırakmayacak şifalar versin, günahlarına kefaret saysın bacım, durumuna üzüldüm, idrakine sevindim..

Elhamdulillah ala kulli hal..

Allah razı olsun kardeşim

Allah sifanizi versin kardes. Bir anlik nefes, o nefesi alip verememek kadar acizis ama yine de insaniz unutuyoruz. Öyle bir döneme geldik ki, ahiretin, hesabin unutuldugu, yarinlarin hic bitmeyecegi zamanlar. Rabbim bizleri suurlandirsin ve suurlu insanlarla hasir nesir etsin. Affet ya Rab..

Amin abi.
Allah razi olsun

subhanallah, subhanallah :/

Allah'ım acını hafifletsin, çektilerini günahlarına kefaret kılsın, ağrılarını dindirsin ve bir daha yaşatmasın. okuyunca nefesi kesiliyor insanın, Allah güç, kuvvet versin.

bazen büyük acılar, büyük rahmetlerin eşiğidir. şüphesiz rabbimiz hikmetsiz, sebebsiz iş yapmaz. şu yaşadığın olayda ki hikmetleri de kolaylıkla görmeyi nasip eylesin, hem sana hem bize ibret almayı kolay kılsın.

insan bir konuda acı çekmeye başlayınca aklına direkt bu acıyı (veya daha fazlasını) yaşayanlar geliyor. ne acı öncesinde bunu hissedemiyoruz. rabbim tüm hastalara şifa, dertlilere deva ihsan eylesin. acı, zulüm içinde olan kardeşlerimize çıkış yolları, zaferler nasip etsin.

duamızdasın inşaallah, tez zamanda hayırla şifa bulasın.

Amin kardeşim benim. Allah razi olsun

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

...

Ilk defa basima gelince

...

..

Kafam hala çok karışık.

Sadece
ALLAH gunahlarına kefaret kılsın kardeşim.

Hepımız bır sekılde uyarılıyoruz bu bazen hafif bazende agır oluyor.
Ama önemli olan onun bıze neler kazandırdığıdır.
Kımımız malıyla kımımız canıyla hep bır ımtıhan surecınde bu dunyada. Rabbım her ımtıhanımızda hayr ları fethetmeyı ihsan eylesin amin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
ALLAH gunahlarına kefaret kılsın kardeşim.

Hepımız bır sekılde uyarılıyoruz bu bazen hafif bazende agır oluyor.
Ama önemli olan onun bıze neler kazandırdığıdır.
Kımımız malıyla kımımız canıyla hep bır ımtıhan surecınde bu dunyada. Rabbım her ımtıhanımızda hayr ları fethetmeyı ihsan eylesin amin.

Allah razi.olsun abi
Gozler seni ariyor nerelerdesin sen
Iyi misin halin vaktin yerinde midir

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Amin.
Cok sukur daha iyiyim abla, Allah razi olsun.
Elhamdülillah, Rabbim daha iyi etsin kardeşim; çektiklerin ve sabrın karşılığında sana ahirette en güzel şekilde karşılığını versin, amiiin.

Allah'a emanetsin )

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Rabbim ahirette de yüzünü böyle güldürsün kardeşim ) Şimdi sabır karşılığında Allah'ın izniyle gelecek ecirleri düşününce, insan kim zararda, kim kârda bir an bilemiyor. Rabbim cümlemizi affetsin; nimetlerine hakkıyla şükredenlerden, sınavlar karşılığında hakkıyla sabredenlerden eylesin. Amin diyeyim senin ve cümlemiz için )

Es selamu aleykum kardeşim )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Rabbim ahirette de yüzünü böyle güldürsün kardeşim ) Şimdi sabır karşılığında Allah'ın izniyle gelecek ecirleri düşününce, insan kim zararda, kim kârda bir an bilemiyor. Rabbim cümlemizi affetsin; nimetlerine hakkıyla şükredenlerden, sınavlar karşılığında hakkıyla sabredenlerden eylesin. Amin diyeyim senin ve cümlemiz için )

Es selamu aleykum kardeşim )

Amin ecmain
Bu gece bal gunumdeymişim
Bi suru dua kaptım ya valla çok mutlu oldum.

Gecen gun en kucuk erkek kardesim şey diyor
Tabi ameliyat sonrasi o beni hemen gomdu etti sağ olsun cok motive bir insandir :D

Dedi ki , abla şimdi sen cennete gitsen arka fonda hangi parçanin calmasini istersin?
Kendisi icin rock bir parça seçermiş.
Ben de ne cevap verecegimi bilemedim tabi
Ne bilim dedim öyle oluyor mu acaba
Pop star gibi giriş oldugunu sanmıyorum vs bisiler geveledim ve muhtemelen saçmaladım :D

Valla abla hakkiyla sabretmek de inan baska bir imtihan Allah kolay eylesin tum kardeşlerinkini.
Aleykum selam:giggle:

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Amin ecmain
Bu gece bal gunumdeymişim
Bi suru dua kaptım ya valla çok mutlu oldum.

Gecen gun en kucuk erkek kardesim şey diyor
Tabi ameliyat sonrasi o beni hemen gomdu etti sağ olsun cok motive bir insandir :D

Dedi ki , abla şimdi sen cennete gitsen arka fonda hangi parçanin calmasini istersin?
Kendisi icin rock bir parça seçermiş.
Ben de ne cevap verecegimi bilemedim tabi
Ne bilim dedim öyle oluyor mu acaba
Pop star gibi giriş oldugunu sanmıyorum vs bisiler geveledim ve muhtemelen saçmaladım :D

Valla abla hakkiyla sabretmek de inan baska bir imtihan Allah kolay eylesin tum kardeşlerinkini.
Aleykum selam:giggle:
Sınavlar o andayken çok zor, geçmişe dönüp bakınca ise kolay gelir. Yaşanılan unutulmuyor ama acısı, acısının derinliği zamanla unutuluyor elhamdülillah ve bu da bir nimet ) O günleri, yani unutacağımız günleri hedefleyerek moral bulunabilir, başka türlü ise aynen, gerçekten zor elbet )

Bu arada kardeşinin sorusuna nasıl cevap verilirdi, ben de bilemedim şimdi ) Küçüklerin dünyası, filmlerden vs gördükleri ile böyle olabiliyor. Hani açıklamak lazım gelir ama nasıl, onu en iyi sen bilirsin; çünkü vakayı en iyi sen tanıyorsun )) Allah kolaylık versin )

Duan için de amin bu arada )

Üst Ana Sayfa Alt