Haber Birleşik Arap Emirlikleri Bakanı Osmanlıya Dil Uzattı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, Medine Müdafaası kahramanı olarak bilinen Osmanlı Paşası Fahreddin Türkkan'ı 'hırsız' olarak niteleyen bir tweeti paylaştı.

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını kendi Twitter sayfasında paylaştı.

Paylaşımda şu ifadeler yer aldı. "1916 yılında Türk Fahri Paşa'nın Medinetü'l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam'dan İstanbul'a "Seferberlik" ilan ederek , Medine'deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan'ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu."
 

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Nacizane yorumum şudur ki tekfir ettikleri osmanlı bu satılıklardan daha delikanlıydı, en azından kimsenin köpeği olmadılar kanla kurulup, kanla yıkıldılar. Suud ve türevleri olan arapların bu osmanlı kinini anlamıyorum yahu arkadaş osmanlı hiç değilse 600 sene canınızı, karınızı, kızınızı namahreme karşı müdafaa etti hristiyan, sünnetsiz abd mandası çok hoşlarına gidiyor herhalde.
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Frm. Yöneticisi
Bu tarz köpekler her toplumda mevcut
En güncel olanı abd nin kucağında olan feto
 

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ebu Emir

Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn
İslam-TR Üyesi
Osmanlı Devleti, uzun yıllar İslam aleminin önderliğini yapmıştır. Doğrusuyla, yanlışıyla. Sonuçta; zamanında savaştığı Batı'ya benzediği için yıkılmıştır. Hatasız görüp Osmanlı'yı putlaştıranlardan olamayız, fakat küffara haddini bildirip Müslümanların ezik görülmesinin önüne geçecek çok işler yapılmıştır vaktiyle. Önce dış işleri bakanlığı yaptığı ülkenin ABD'ye neden köpeklik yaptığıyla ilgilensin.
 

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Güncel

BAE Dışişleri Bakanı'nın Fahrettin Paşa ile ilgili fikirleri büyük eleştirilerin hedefi olurken, Suudi Arabistan'da yayınlanan bir programda Amid El-Şehri BAE Dışişleri Bakanı'na sahip çıktı.
Suudi Arabistan'da bir televizyon kanalında canlı yayına yapılan tartışma programında Orta Doğu'nun gidişatına konuşulurken konu Osmanlı-Türkiye ve Fahrettin Paşa'ya geldi
Medine'nin koruyucusu Fahrettin Paşa'ya ilişkin BAE Dışişleri Bakanı'nın paylaşımı hatırlatırken bu sözlere Suudi bir siyasi analist sahip çıktı.
"Osmanlı sömürgeciydi" diyen Amid El-Şehri, Osmanlı'nın hilafet devleti olmadığı, bölgede yaşananların sebebinin yine Osmanlı olduğunu iddia etti. Osmanlı yönetimindeki Arap topraklarında büyük felaket zincirlerinin yaşandığını iddia eden El Şehri, "Fahrettin Paşa, Araplara karşı terör eylemlerini organize eden kişilerin başında geliyor." ifadelerini kullandı.
Geçtiğimiz hafta BAE Dışişleri Bakanı Medine Orduları Komutanı Fahrettin Paşa'ya ilişkin tepki çeken bir Twitter paylaşımında bulunmuştu.
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt