Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Biz Şiileri Daha Yeni Tanımadık

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5LYRr5.jpg

Biz şiileri daha yeni tanımadık elhamdulilleh. Tarih-i vesikalar onların ne olduklarını ibretâmiz bir şekilde bizlere göstermişti. Bağdatta 800 bin Müslümanı katleden Moğollara en büyük yardımı ve desteği Rafizilerden vezir İbn Alkâmi vermiştir. Gizli gizli moğollarla yazışmış, saldırı öncesi İslâm ordusunu terhîs ettirmişti. Örneğin Seyyid Kutub rahimehullah Tevbe suresini tefsir ederken tarihten bir olayı bizlere nakleder. Bu hakikat hala günümüz de müslümanlara saldıran Rafıziler için geçerlidir.

Kutub (ihtisarla) derki:

"Moğollar Bağdat'a girdiler. Ele geçirebildikleri bütün erkekleri, kadınları, çocukları, yaşlıları, gençleri öldürdüler. Şehir halkının bir çoğu kuyulara, ağıllara, mezbeleliklere sığındılar. Günlerce bu şekilde saklandılar, meydana çıkmadılar. Halkın bir kısmı hanlarda toplanıp kapıları üzerlerine kitlemişti. Fakat Moğollar bu kapıları ya kırarak ya da yakarak o hanlara girdiler. İçerdeki halk onlardan kaçıp damlara çıkıyor, fakat onlar bu zavallıların üzerine dam silindirlerini yuvarlayarak öldürüyorlardı. Öyle ki sokaklarda dereler gibi kan akıyordu."
Moğolların elinden sadece yahudiler ile hıristiyanlardan oluşan gayri müslim azınlıklar, bir de râfizi vezir İbn-i Alkamî'nin evine sığınanlar canlarını kurtarabilmişlerdi."

S.Ö.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ŞİA HAKKINDA
Suriye’deki Tekfircilerle savaşıyorum diye halkı varil bombalarıyla bombalayan fesat rejimini destekleyen sonra da Suriye’ye müdahalesinde
dinsiz Rusya’yı destekleyen kimdir?
Hamaney (Şiî)
Terörle savaşında Burma’nın yanındayız diyen kimdi?
Necad (Şiî)
Şam diyarında Suriye ayaklanması ile çatışan kimdir?
İranlılar, Iraklılar, Afganlar ve başka paralı askerler (Şiîler)
Haçlıların Afaganistan’ı işgalini tasvip eden kimdi?
İran (Şiî)
Amerika’nın Irak işgalini tasvip eden kimdi?
Sistânî ve Hakîm (Şiîler)
Yemen’de İslam merkezlerine saldıran kimdi?
Husîler (Şii)
Napolyon Bonapart’a Şam’a hücum ederken yardım eden kimdi?
(Şiîler)
Hacer-i esved’i çalan Harem’de hacıları katleden kimdi?
Ebû Tâhir el-Karmatî (Şiî)
Şam’da Hülagu’yu karşılayan kimdi?
Kemalüddin b. Bedr et-Tiflîsî (Şiî)
Selahaddini öldürmeyi planlayan kimdi?
Kenzüddevle (Şiî)
Beytü’l-makdisi işgal ederken haçlılara yardım eden kimdi?
Ahmed b. Ata (Şiî)
Selçuklu sultanına hıyanet eden kimdi?
Tuğrul Bey el-Besâsirî (Şiî)
Şam’a hücum ederken Tatarlara yardım eden kimdi?
(Şiîler)
Müslümanara karşı Firenklerle ittifak kuran kimdi?
Fatımîler (Şiîler)
Hülaku’ya kötü fiillerini süslü gösteren kimdi?
Nasiruddin et-Tûsî (Şiî)
Tatarların Bağdada girmesine fırsat veren kimdi?
İbnü’l-Alkamî (Şiî)
şianın alçaklıkları: Hüseyin’i r.anh çıkarıp da sonra Kerbala’da bir başına bırakanlar kimdi?
Muhtar es-Sakafî (Şiî)
Biz Müslümanlar olarak şunu gördük ki,ne zaman bir düşmanla imtihan edilsek,şiiler, aleyhimize kafirlere yardım etmişlerdir.(İbn Teymiyye r.a)
(Nebevi Menheç'ten alinti)

Üst Ana Sayfa Alt