Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Biz Sosyal Medya Mucahidi Miyiz?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerim, Allah rızası için sizlerden bir hafta (ne yazık bana oysa her zaman olması gereken bir konu) bu konuyu güncel tutmanızı, bir birinize bu konu üzerine nasihatler etmenizi rica ediyorum. Vallahi bu illet(sosyal medya) bizleri harcadı, kalplerimizi harcadı. SubhanAllah öyle bir duruma düştük ki reel yaşantımızda karşı cinsle bırakın konuşmayı yüzüne dahi bakmaya haya eder iken başta ben olmak üzere sosyal medyalarda bu hayamızı çiğnedik, ona yazık ettik. Peki neden? Çünkü reel değil, çünkü birbirimizi görmüyoruz, çünkü kardeşiz, çünkü çünkü çünkü... Çünkü Allah azze ve celleyi kalplerimizde bir yere oturtamadık. Affedin sözlerimi yanlış anlamayın. Sadece gerçeği görmeye çalışın. Ve buna kendinizden başlayın. 2 ay 3 ay hatta bir hafta öncenizle şimdiniz çok farklı olabilir. Şimdiniz ile aylar yıllar sonranızda farklı olacaktır. Bunun için Allah'a sığınmaya ve bu konuya gerektiği gibi değer vermeye çalışalım. Başta kendime sesleniyorum. Benim hatalarım sizinkilerden daha fazladır. Bu sözleri sizlere yönelttiğim ama kendimi unuttuğumu zan etmenizi istemem. Ben pişman olmuş bir kalbim! Sizinde pişman bir kalp gibi ürkek ürkek atmanızı istemem.

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gercek olan su kı kısının KESKE KURANA VE SUNNETE SARILSAYDIK DA DUNYA DA BU DURUMDA OLMASAYDIK denelıcegı gun yakındır.
O gun gelmeden once hatta sımdı bıle adımlarımızı vakar uzere atıp Kuran a ve sunnete sımsıkı sarılmalıyız.

Dedım ya keske kurana sarılsaydık onu tutsaydıkda kendımıze yazık etmeyeseydık denılecegı gun dedım.

Ne dır bu gun.

Her yapılanın tartıldıgı her yapılanın hesabının verıldıgı o gundur kı kısı herkez den kacar.

peki bu durumdan nasıl kurtulabılırız.

Yanlızca ALLAH yolunda yanlızca ALLAH ıcın mucadele ederek tabıkı

Bunun nasıl olacagı konusunda herkez ıcın konusuyorum bır ıhtılaf yok.

Kul bunun ıcın yaratıldı.

ALLAH zulcelal ben sızı ve dunyayı oyun oynayın dıye yaratmadım buyuruyor.Hangınızın daha guzel amel edecegını Hangınızın bana ıbadet edecegını gormek ıcın yarattım...

Oyun oynamak ısteyen cennete saklasın kendını hayallerını.
Abdullah azzam ALLAH ondan razı olsun Hayallerınızı cennete saklayın gencler dıyor.
Ne guzel de soyluyor cunku amel ettı bılıyor neyın ne oldugunu.
Niyet bır yere kadar kardesler.Amel olmadıgı zaman ne tadını alır ınsan nede cennetın kokusunu.
BİZ ALLAH YOLUNDA MUCADELE ETMEK ICIN VARIZ.
tabıkı evlenecegız cocuklarımız olacak cunku ılerısınde senın hak yoldakı mucadelenı surdurecek dag gıbı er yıgıtlere ıhtıyac vardır.
Cunku Rasulallah ı takıp etmeyen onu ornek almayanda hayr yoktur.

Ama bu bızı ALLAH yolundan alıkoymayacak.
Cunku verende ALLAH alanda ALLAH cennette bulusmak ıstıyorsak kardeslerım :) cok calısacagız ASLA TAVIZ VERMEYECEGIZ NEREDE HAYR ORADA SEN NEREDE HAYR ORADA SEN Hayr uzere bırbırımızle yarısacagız.

En onemlısı KAfire Elde tesbıh asla dur dıyemeyız.

Mucadelenın en onemlı kısmı budur. KAFİRE KARSI TEK YUREK TEK BILEK KITALE DURMADIGIMIZ VAKİT fitne fesat yurur gıder.

ALLAH ıcın vakıt ımanının gucunu saf has saglam nıyetının amelının saglamlıgını gosterme vaktıdır.

Bu dın korkaklarla oturanlarla yukselmedı.

ALLAH ıcın gozunu acıp kapayan kolları koparcasına sıcaklarda yuruyen savas meydanlarında paramparca olan er yıgıtlerle yukseldı.
Onun ıcın uzerındekı tozları sılkelemelı muslumanlar ve bır olmalı Hak olan tek yolda.
Otesı hıc bırımızı kurtaramayacaktır.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt