Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Benden Daha Şeytan.

G Çevrimdışı

Güllü Hilal

Üye
İslam-TR Üyesi
Hikaye bu ya bir gün İblis, askerlerinden birine bir adam göstermiş ve "Ona musallat ol, bu gün ona ne yap et bir günah işlet" diye emir vermiş.
Şeytan sabah namazında adamın başına durmuş. Adam namaza kalkmamış. "Kalkınca kaza eder" düşüncesi ile birazdaha beklemiş. Adam, sonunda kalkmış ama sabah namazını kılmamış. "Unuttu herhalde" düşüncesi ile öğle namazını kılmasını beklemiş. Ama adam öğle namazınıda vakti geçmek üzere olmasına rağmen kılmadığı gibi birde içki sofrası kurmuş daha sonra kalkıp insanlara rahatsızlık vermeğe başlamış.
Gün böyle devam ederken ifrit en son dönmüş, İblis ona "Seninki ne oldu" diye sormuş. İfrit cevaben "Efendim, ben ona işletecek bir günah bulamadım. Yoldan çıkarmamı emrettiğiniz adam meğer benden daha şeytanmış" diye cevap vermiş

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birbirimize düşman olarak dünyaya indiğimiz şeytan asla vazgeçmez, asla yeterli görmez. Dahası için mücadele eder. İnsanları saptırdıkça düşmanlığının gereği olarak daha fazla alçalmaları için didinir durur. Zaten şeytan mücrimlerin arkadaşıdır.

Ancak inanlara, Rahman ve Rahim olanın müjdesi vardır...
“Gerçek şu ki: İman edip de yalnız Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) bir gücü yoktur...”
“Kim Rahman’ın zikrini görmezlikten gelirse, ona bir şeytanı musallat kılarız. Artık o, onun
arkadaşı olur.”
“Şurası muhakkak ki, benim (ihlâslı) kullarım
üzerinde senin hiçbir ağırlığın olmayacaktır. (Onları) koruyucu olarak Rabb’in yeter."

Şunu da belirtmekte fayda var, şeytan insanlar da vardır.
Ebû Zerr el-Gıfarî Hazretleri diyor ki:

Resûlullah’ın mescitte bulunduğu bir sırada mescide girdim ve varıp yanına oturdum. Hz. Peygamber;

“- Ey Ebû Zerr, cin ve insan şeytanlarının şerrinden Allah’a sığın!” buyurdu. Ben;

“- İnsan şeytanları da mı var?” dedim.

“- Evet.” buyurdu.(Nesaî. Istiaze 48; Ahmed b. Hanbel, V, 178, 179, 265)
Nitekim, hadisin bir rivayetinde (Müsned V, 265) Hz. Peygamber (sav), Ebû Zerr’in (r.a.) sualine şu ayeti okuyarak cevap vermiştir
“Böylece biz, her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman yaptık. Bunlar, aldatmak için birbirlerine yaldızlı sözler fısıldarlar. Rabbin dileseydi onu yapamazlardı. Artık onları uydurdukları şeylerle başbaşa bırak.”

Gerek cinlerden, gerek insanlardan olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allah’a sığınırız.

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Buna benzer hikayeler çoktur.
Hırsız boş eve girmez, eğer bir insana şeytan çok musallat oluyorsa o insanın fasıklardan olmaması umulur.
Aksi taktirde şeytanlaşmış insanlarla vakit kaybetmez melun yaratıklar!

Üst Ana Sayfa Alt