Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Insanlar Hangi Kur'anı Hangi Siyeri Hangi Hadisleri Okuyor?

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
_ bugün şu fransada mizah dergisindeki kafirlerin öldürülmesinden sonra saatlerdir sosyal medyadayım. özellikle müslanım diyen insanları takip ediyorum. böyle olaylar bana hep aynı şeyi gösteriyor internete girdim gireli hep bunu düşünüyorum:
_ bu insanlar hangi dini öğreniyor? vallahi şaşıyorum yorumlara adamlar bu eylemi yapanları tekfir ediyorlar. Gerçek islam bu değil sloganlarıyla her zamanki gibi konuşuyorlar. artık bunlarla kafirler bile alay ediyor gerçek islam bu değil dimi diyorlar. özelikle bu tvlere çıkıp sevgi gül tasavvuftaki aşk muhabbeti yapan insanlara çok sinirleniyorum. internet yokken bu durumun bu kadar farkında değildim.
_eminim siz de görüyorsunuz bunları.bu insanlara belki de sinilenmemek daha çok anlatmak tebliğ yapmak lazım...
_ah şu avrupanın modernist düzeni... müslüman dininden utanır olmuş.hem de o kadar çok utanıyor ki neredeyse her avrupaya uymayan hükmü tevil edyor. müslüman izzetli olmalı dininden gurur duymalı cesur olmalı vallahi üzülüyorum. öyle insanlar görüyorum ki gururlanacağına utanıyor nerden kıvıracağını düşünüyor

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

☆Ahmed İbn Taymiyyah~Hamoud al-Aqla al-Shuebi☆
Banned
Vallahi onları tekfir eden i de ben ediyorum :)

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

☆Ahmed İbn Taymiyyah~Hamoud al-Aqla al-Shuebi☆
Banned
Rasûlullah dedi ki size iki miras bırakıyorum kim onlara uyar kopmak bilmeyen ipe sarılmış olur kuran ve benim sunnetim! Özet bu axi maalesef

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ayni olay fatih sultan mehmed doneminde yasanmis olsa simdi nasilda gururla anlatirlardi. Beyin terk adamlar. Yazik.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
_ bugün şu fransada mizah dergisindeki kafirlerin öldürülmesinden sonra saatlerdir sosyal medyadayım. özellikle müslanım diyen insanları takip ediyorum. böyle olaylar bana hep aynı şeyi gösteriyor internete girdim gireli hep bunu düşünüyorum:
_ bu insanlar hangi dini öğreniyor? vallahi şaşıyorum yorumlara adamlar bu eylemi yapanları tekfir ediyorlar. Gerçek islam bu değil sloganlarıyla her zamanki gibi konuşuyorlar. artık bunlarla kafirler bile alay ediyor gerçek islam bu değil dimi diyorlar. özelikle bu tvlere çıkıp sevgi gül tasavvuftaki aşk muhabbeti yapan insanlara çok sinirleniyorum. internet yokken bu durumun bu kadar farkında değildim.
_eminim siz de görüyorsunuz bunları.bu insanlara belki de sinilenmemek daha çok anlatmak tebliğ yapmak lazım...
_ah şu avrupanın modernist düzeni... müslüman dininden utanır olmuş.hem de o kadar çok utanıyor ki neredeyse her avrupaya uymayan hükmü tevil edyor. müslüman izzetli olmalı dininden gurur duymalı cesur olmalı vallahi üzülüyorum. öyle insanlar görüyorum ki gururlanacağına utanıyor nerden kıvıracağını düşünüyor

Bunlar anormal bir paranoyaklığın içindeler , Mesela IŞİD Barzaniye saldırınca bunlar Türkiye kalkınmasın diye ABD planladı zira petrol bizden geçecekti geçmesin diy ebarzaniye işidi saldırttılar demekteydiler hatta kimi ahmaklar o dönemde İŞİD paralel falan dediydi 17 aralık halk bankası bağlantısı kurarak, son 10 sene boyunca kafalarına kuş pislese ergenekon derken şimdi paraleller demekteler , bu paranoyaklığın temeli 28 şubat döneminde atıldı derin devlet söylemi ile o dönem konuşmalarına bakın böyle sırrül esrar takılan ateşli konuşşmacılar bulursunuz , apaçık ortada olan bir şeyi derin kıldılar böyle kozmik odalar falan "lan ne kozmiği ne fezası adamlar düpedüz islam karşıtı işte kozmikliğimi var bunun "? ondan sonra da o yönde tam gaz devam edegeldiler. 11 eylül mü oldu kesin amerikan derin devletidir , pariste saldırı mı var kesin fransız derin devletidir , moskova mı bombalandı ruslar etmiştir , ırak müslümanları devlet mi istiyor kesin israil tezgahıdır. pkk bomba mı attı pkk yapmamış kesin birisi çözüm sürecini baltalamıştır. Herşey bu paranoyakların aleyhinedir sürekli karanlık ve gizli güçler bunlara kumpas neyim kurmaktadır .

Bunlar vesveselerinin esiri olmuş durumdalar Şimdi bu yukarda saydıklarımı fena halde benmerkezcilikleri yani "egoistlikleri" ile birleştirince kendilerine dokunmayan yılana bin yıl yaşasın deme peşindeler vehatta yılanlara hiç dokunulmaması taraftarılar sokulmamak için . O yüzden de koyun koyunalar bunun adına da derin siyaset demekteler güncel adıyla çözüm süreci diyelim. Bu nurculuğun ve gülenciliğin getirdiği büyük bir sapkınlık.Sürekli derin görünmeyen güçler araya araya siyasetin batınısi olmuş durumdalar . Bunlar nurculuğu ve gülenciliği veya bir başka batını hurufi uydurukçuluğu terk etmiş olsalar ve hatta hiç girmemiş olsalar bile bu yoldalar zira medyanın etkinleşmeye başladığı son 20-25 senedir o kaynaktan beslendiler. Beyinleri o yöne gitti geri gelir mi Allahu Alem !

Üst Ana Sayfa Alt