Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Ramazan Kuran Ezberlemeye Başlayın

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Kalbinizde daha fazla Kuran'a sahip olduğunuz için Ramazan'dan daha güçlü çıkacaksınız .

Size söylüyorum erkek kardeşlerim, hanım kardeşlerim.

Ramazan'da Kur'an ezberlemek zorundasınız.

Eğer tembelseniz bırakın,başlayın. 2 ayet de olsa, 2 sayfada olsa önemli değil. Hedeflerinizi yüksek tutun.
Yükseği hedefleyin. Deyin ki ; bu ay tam bir cüz ezberleyeceğim.
20 sayfa ezberleyeceğim,10 sayfa ezberleyeceğim.Amme Cuzu'nun tamamını bitireceğim gibi.
Bitiremezseniz de hedefinizi yüksek tutun;ama kendinizi o pozisyona koyun.

Biri Kur'an'ı ezberleyemeye çalıştığında, bilirsiniz sabah namazında mescide gidersiniz.
Birkaç saat kalmaya karar verirsiniz ve belki 30 dakika 40 dakika orada oturursunuz.
Ve sadece Kur'an ezberlersiniz.
Size bunun hayatınızda yapacağınız en samimi ibadet şekillerinden biri olduğunu söyleyebilirim.
Çünkü başka birine gösteriş yapmak için Kuran ezberlemiyorsunuz.
Kuran ezberlerken ezber yaptığınızı sadece kim biliyor? Siz.
Gidip şöyle deme probleminiz olmadıkça. " Bu arada ben Gaşiye Süresi'ni biliyorum Nasıl ama?"
Eğer bu probleminiz varsa,ozaman daha sonra beni görün.
ondan başka, eğer Kur'an ezberliyorsanız bu kim için? Kendiniz.
Her ayet üzerinde çok fazla zaman harcıyorsunuz ve her tekrar ettiğinizde melekler yazıyor.
Çünkü ezberlediğinizde, kendiniz tekrar etmiyor musunuz? Her tekrar yaptığınızda melekler yazıyor.
Her defasında, her defasında, her defasında,her defasında
Bir kez değil. Sizin için 10 defa, 20 defa. Her ayet için .

Kur'an'ın bereketi hayatınıza giriyor.

Budur bizim Ramazan geldiğinde yapmamız gereken .

Nouman Ali Khan

Üst Ana Sayfa Alt