Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

BU SAYFA ADMİNLERİN İRAK İSLAM DEVLETİ İLE SIKINTILARIMI VAR !?

E Çevrimdışı

Ebu Meryem

Üye
İslam-TR Üyesi
IRAK İSLAM DEVLETİN YAPMIŞ OLDUĞU HATALARDAN BAHSEDİYOR BAZI ADMİNLER. O YANLIŞLARI BİRİSİ BİZE ANLATABİLİRMİ !?

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kimsenin Irak İslam Devletiyle bir zoru olduğunu düşünmüyorum.Sadece Irak İslam Devletine karşı bazı eleştiriler yapılıyor.Irak İslam Devleti Mücahitleriyle Nusret Cephesi Mücahitleri arasında anlaşmazlık olduğu söyleniyor ve burada haklı tarafın Nusret Cephesi olduğunu belirtiyor bazı kişiler.Bana sorarsan Irak İslam Devletinin Nusret Cephesiyle birleştiğini açıklamasının zamanlaması çok hatalıydı.Dünyada çoğu kişi zaten kafirlerin yönlendirmesiyle Irak İslam Devleti Mücahitlerine karşı olduğu için Nusret Cephesiyle onun birleştiği haberi Cihad'da negatif etki yapmışa benziyor.

E Çevrimdışı

Ebu Meryem

Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı sayfa adminlerinin yorumları beni bu sorulara itti açıkçası. Şuan Süriye verilen destek, Irak işgalinde hem halka hemde mücahidlere verilmedi. Evet bazı yardımlar oldu fakat bu Süriyedeki yapılan yardımlar gibi kıyaslanamaz. Irak İslam Devleti mücahidleri çok ağır sınavlardan geçtiler sonuçta mücahidlerde birer insan, hataları ve yanlışları olacaktır. Bu sonradan gelen adminlerin yapmış olduğu açıklamalar beni üzdü.

Böyle zamanda mücahidlere destek verip, sahip çıkmak varken böyle şeylere gerek yok. Rabbim bizleri affetsin.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kimsenin ırak islam devleti ile alakalı bir sıkıntısı yok, Allah svt. onlardan razı olsun çok zahmet, meşakkat çektiler, konu daha farklı suriye ile alakalı olan kısmında, biz 'evlerinde oturanlar' olarak, dünyanın neresinde olursa olsun cihad ehli kardeşlerimize en ufak bir şekilde dil uzatmamız zul dür.

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a şükürler olsun ki biz Mücahidlere düşman kimseler değiliz. Onları Allah için seviyoruz ve aramızdaki hukukun İslam ile doğru orantılı olduğuna inanıyoruz.

Onlar Allah'ın kelimesi için canlarını feda edecek kadar yiğitlerken bizler onları acımasızca eleştiren müsteşriklerden değiliz elhamdulillah.

Benim çeşitli konu başlıkları altında anlatmak istediğim şeyler Irak İslam Devleti'nin son zamanlarda izlediği siyasetin genel kabule ve maslahata aykırı olduğuydu. Kimseyi yargılıyor değilim.

Bizim evlerimizde oturuyor olmamız, Mücahidlerin cihad ediyor olmaları onların hiçbir konuda eleştirilemeyen bir statüye sahip oldukları anlamına gelmez. Suriye meselesi bir grup veya bir cemaati ilgilendiren bir mesele değildir. Aksine bütün İslam Ümmeti'nin bireylerini ilgilendiren bir meseledir. Ben de İslam ümmetinin bir ferdi olarak Allah'ın bana nasib ettiği bu sitedeki Adminlik yetkimin sorumluluğu sebebiyle bu doğrultuda doğru bildiklerimi anlatmaya çalışıyorum.

Biz bu önemli ameli yapan Mücahid kardeşlerimizin bariz hatalarını kendi içimizde nasihatleşme babından dile getirmeli ve bu hataların tekrarlanmaması konusunda Mücahidlere yardımcı olmalıyız. Yoksa iyiliği emretmek ve kötülükten nehyetmek kavramını ifa etmemiş oluruz. Rasulullah s.a.v. Halid bin Velid'in yaptığı hata karşısında "Ey Allah'ım! Ben Halid'in yaptığı hatadan beriyim" demiştir. "Olsun o Mücahid, onu eleştirmeyelim" dememiştir. Bu yüzden biz tüm ümmeti ilgilendiren hatalar karşısında olmalıyız ve aklı selim ile hareket etmeliyiz.

Irak İslam Devleti maalesef cihad önderlerinin nasihatlerine ve emirlerine kulaklarını tıkamış bir vaziyette bildiğini okumaya devam ediyor.

Buyrun:
https://www.islam-tr.org/suriye-haberleri/46045-ebu-bekir-el-bagdadi-zevahiriye-itaat-etmedi.html

Üst Ana Sayfa Alt