Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

"Bu terör değil" dedi, 17 yıl ceza aldı

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen Perşembe günü Amerika'nın Massachusetts eyaletinden bir şahıs, El Kaide Örgütü'nün yardımıyla komplo düzenleme suçundan 17 yıl hapse çarptırıldı.

29 yaşındaki şahsın cezaya çarptırılmasındaki en önemli sebep ise yaptığı coşkulu bir konuşma sırasında 'bu terör değil, bu nefsi müdafadır' demesi oldu.

Mahkeme zengin Boston Eyaleti'nin banliyölerinden birinde yetişen Amerikalı Tarık Mehanna'yı öncelikle geçen yılın Aralık ayında Yemen'e gidip orada 'terörist kamplarda' eğitim almak ve oradan Amerikalı askerlere karşı savaşmak üzere Irak'a gitme niyeti taşımaktan suçlu buldu.

İddia makamı Mehanna'nın bu planı başarısız kalınca ABD'ye geri dönerek internet üzerinden silahlı cihada teşvik eden yazıları tercüme etmeye başladığını savundu.

Öte yandan Mehanna, Boston Bölge Mahkemesi'ndeki savunması esnasında şöyle dedi: 'Sizin gözünüzde ben bir teröristim. Burada turuncu bir kıyafet giymiş vaziyette olan sadece benim. Amerika değişecek ve bu davanın gerçeğini kabullenecek.'

Mehanna 'terör'e ilişkin dört suçlama yöneltilerek hapis cezasına çarptırıldı. Suçlamaların üçü yetkililere yalan söylemek. Mehanna'nın mahkeme salonunda hazır bulunan ailesi ve arkadaşları ise ayakta durduğu sıra uzun süre kendisini alkışladı ve 'seni seviyoruz' sloganı attı.

kaynak : cihad haber

Üst Ana Sayfa Alt